Astygmatyzm – to już nie jest wielki problem!

Gdy okulista stawia diagnozę – „astygmatyzm”, popadamy w przerażenie. Ta wada wzroku kojarzy się nam ze skomplikowanym i niekomfortowym leczeniem, bo okulary muszą być precyzyjnie dobrane, a soczewki nie zawsze są w tym przypadku dostępnym rozwiązaniem. Nic bardziej mylnego! Astygmatyzm to powszechna wada, która może być w łatwy sposób skorygowana za pomocą miękkich, jednodniowych soczewek kontaktowych.

Wada wzroku

Astygmatyzm, zniekształca Twoją rzeczywistość

Astygmatyzm, to wbrew powszechnej opinii nie choroba, ale wada wzroku. Wynika z takiego ukształtowania rogówki, które powoduje, że obraz jest zamglony i zniekształcony. Rogówka nie jest bowiem sferyczna (jak piłka do siatkówki), lecz lekko owalna (jak piłka do rugby), co powoduje, że promienie padające na siatkówkę oka nie przecinają się w jednym punkcie, ale w wielu miejscach. Brak, lub nieprawidłowa korekcja astygmatyzmu może powodować dolegliwości, takie jak przewlekłe zapalenie spojówek, czołowe bóle głowy i ciągłe uczucie zmęczenia. Dlatego tak ważne jest, by okulary lub soczewki kontaktowe do korekcji astygmatyzmu były bardzo precyzyjnie dobrane i zapewniały długotrwały komfort.

Ostre widzenie, wygoda i naturalny wygląd

Podstawowym zadaniem soczewki kontaktowej, szczególnie przy astygmatyzmie, jest zapewnienie użytkownikowi stabilnego i ostrego widzenia. Dlatego w soczewkach torycznych stosuje się unikalną konstrukcję służącą stabilizacji. Zaawansowana budowa soczewek DAILIES® AquaComfort PLUS® Toric wykorzystuje ruchy górnej i dolnej powieki dla zachowania stabilizacji soczewki i niezmiennie ostrego widzenia, a toryczna powierzchnia tylna, dodatkowo poprawia stabilność. Co więcej DAILIES AquaComfort PLUS® Toric mają system nawilżania aktywowany mruganiem – środek nawilżający stopniowo uwalniany jest przy każdym mrugnięciu i zapewnia długotrwałe nawilżenie. Wybierając jednodniowe soczewki kontaktowe do korekcji astygmatyzmu, zapewniamy sobie również wygodę i komfort użytkowania – codziennie rano zakładamy nową, świeżą parę soczewek, a wieczorem po prostu je wyrzucamy. Czyszczenie i płyny pielęgnacyjne nie są potrzebne!

Bardzo szeroki zakres parametrów DAILIES® AquaComfort PLUS® Toric daje jeszcze większe możliwości korekcji astygmatyzmu.

Oceń ten artykuł:

1 gwiazdka2 gwiazdki3 gwiazdki4 gwiazdki5 gwiazdek (164 głosów, średnia: 4,54 z 5)
zapisuję głos...
Komentarze
 1. lilkawodna  27 sierpnia 2014 08:40

  Sama bym się przestraszyła jakby mi lekarz powiedział,że mam astygmatyzm. Teraz już wiem,że jakby coś nie ma się czym martwić.

  Odpowiedz
 2. martucha180  27 sierpnia 2014 13:28

  Medycyna idzie do przodu!

  Odpowiedz
 3. truealien  28 sierpnia 2014 09:49

  Astygmatyzm to nic strasznego, naprawdę 🙂 sama mam i na razie noszę okulary, bo dobrze się w nich czuję, ale być może kiedyś postawię na soczewki 😉

  Odpowiedz
 4. bbo  28 sierpnia 2014 10:12

  Nie mam znajomych z tym schorzeniem (albo o tym nie wiem).

  Odpowiedz
 5. paolia  28 sierpnia 2014 10:43

  tez mam okulary, ale lubię siebie w okularach 🙂

  Odpowiedz
 6. as_sa  31 sierpnia 2014 16:06

  Na razie nie mam z tym problemu, ale w razie czego warto wiedzieć z jakich opcji można skorzystać

  Odpowiedz
 7. arunia  12 czerwca 2016 22:22

  Artykuł bardzo lakoniczny, bo astygmatyzm to bardzo rozległy temat. Wiem coś o tym, bo to dla mnie codzienność – mam go od dawna oprócz krótkowzroczności. Jestem po operacji oczu, bo w międzyczasie wykryto u mnie zaćmę podtorebkową tylną. Nie życzę nikomu tego, co przeżyłam w obawie o mój wzrok, bo było już bardzo źle, słabo widziałam już zarówno z bliska, jak i z daleka….

  Odpowiedz
 8. arunia  12 czerwca 2016 22:26

  Dodam jeszcze, że na szczęście w wyniku zabiegu i wszczepienia nowych soczewek moja krótkowzroczność została w dużym stopniu zredukowana. Ale astygmatyzm niestety pozostał. Jednak w dzisiejszych czasach nie jest to już problem. Zamazywanie się konturów redukuję przy pomocy soczewek. Ja nie stosuję akurat jednodniowych, tylko 30-dniowe. Komfort widzenia jest ogromny – noszę od dawna i nie wyobrażam sobie inaczej. Polecam każdemu!

  Odpowiedz
 9. Anna Molska  7 października 2016 16:58

  jakieś 10 lat temu kiedy wykryto u mnie astygmatyzm soczewki korygujące tę wadę nie były jeszcze dostępne. Ja sama nawet nie zwracałam uwagi na to, że obrazy, które widzę są zniekształcone aż do czasu kiedy po raz pierwszy załozyłam okulary z cylindrami.

  Odpowiedz

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany