Astrologiczne cykle życia wyznaczają nasze potrzeby i cele. W którym z nich obecnie się znajdujesz?

Jeżeli kot ma dziewięć żyć, to my, ludzie, mamy ich aż osiem. Przynajmniej tak w pewnym sensie sugeruje nam astrologia, która dzieli ludzką egzystencję na osiem osobnych cykli. Każdy z nich odpowiada innym potrzebom i odczuciom, podpowiadając nam cele, które na danym etapie są najważniejsze. Sprawdź, w którym z nich aktualnie się znajdujesz!

Astrologiczne cykle życia człowieka to osobne etapy, które rządzą się innymi energiami i narzucają nam odmienne cele czy wyzwania. Niezależnie od tego, do jakiego znaku zodiaku należymy i jakie układy gwiazd towarzyszyły naszym narodzinom, cykle te tworzą pewne uniwersalne, wspólne dla nas wszystkich płaszczyzny. Ci, którym uda się przeżyć każdy z nich są prawdziwymi szczęściarzami. Mają bowiem okazję zebrać szereg doświadczeń właściwych naszej egzystencji na Ziemi. Sprawdź, do jakiego etapu zdążyłaś już dotrzeć i co to dla Ciebie oznacza!

astrologiczne cykle życia

źródło: www.pixabay.com

Astrologiczne cykle życia wyznaczają nasze potrzeby i cele. W którym z nich obecnie się znajdujesz?

 

Astrologiczne cykle życia:

astrologiczne cykle życia

giphy.com

 

Cykl Pierwszy – do 7. roku życia

To cykl właściwy kształtującemu się dopiero człowiekowi, zdominowany przez noworodki, niemowlęta i małe dzieci. Rządzi nim Księżyc – satelita patronujący wrażliwości i empatii. I to właśnie wyczulenie na bodźce i emocje świata zewnętrznego są w tym cyklu najważniejsze. To dlatego małe dzieci nastawione są na odbiór i naukę odpowiedniego interpretowania sygnałów z otoczenia.

 

Cykl Drugi – od 7. do 14. roku życia

Drugi Cykl wybrał na swojego patrona Merkurego. Pierwsza planeta od Słońca odpowiada za komunikację, naukę i relacje międzyludzkie. Nic dziwnego, że to właśnie na tym etapie narasta w nas wielka potrzeba autoekspresji i uniezależnienia od rodziców. Pragniemy chłonąć wiedzę i wyrabiać sobie własne zdanie na każdy istotny temat. Dużo mówimy i staramy się na własną rękę szukać czegoś na kształt młodzieńczej samodzielności.

 

Cykl Trzeci – od 14. do 21. roku życia

Trzeci Cykl zdominowała Wenus – planeta miłości i międzyludzkich więzi. W tym wieku najważniejsze stają się więc dla nas pierwsze zauroczenia i romantyczne zrywy. Uczymy się odkrywać siebie i współistnieć z innymi ludźmi w najlepszych z możliwych relacji. Wyjątkowe przygody i miłostki zajmują wówczas z reguły pierwszy plan i trudno zainteresować nas na dłużej inną dziedziną życia.

 

Cykl Czwarty – od 21. do 35. roku życia

Czwarty Cykl to okres podlegający władaniu walecznego Marsa. Nieprzypadkowo – jest to bowiem czas walki o swoje. Poszukiwania życiowych priorytetów i ustalania celów, które będą towarzyszyć nam w dalszej podróży. To moment, w którym stabilizuje się nasza wizja własnego życia i ostatecznie konstytuuje świadomość powołania. Jeżeli na tym etapie znajdujemy właściwą ścieżkę, szybko zapuszczamy w niej korzenie.

 

Cykl Piąty – od 35. do 42. rok życia

Piątym Cyklem życia niepodzielnie rządzi Słońce. Opromieniani jego blaskiem, skupiamy się na pięciu się wzwyż – w górę drabiny społecznej i własnych wyzwań. Nadrzędnym celem staje się walka o status i prestiż oraz osiągnięcie wyznaczonych sobie punktów. Ponieważ czujemy już pierwsze zmiany związane z przemijaniem, uruchamia się u nas mechanizm „teraz albo nigdy”.

 

Cykl Szósty – od. 42. do 56. roku życia

W Szóstym Cyklu życia opiekę nad nami sprawuje Jowisz. Jej energia sprawia, że zaczynamy oddalać się od banalnej cielesności na rzecz rozwoju duchowego i poszerzania horyzontów. Zyskujemy życiową mądrość, a także większy emocjonalny spokój. Co więcej, zaczynamy poszukiwać głębszych idei, którymi będziemy się kierować na swojej dalszej ścieżce.

 

Cykl Siódmy – od. 56. do 70. roku życia

Siódmy Cykl to astrologiczny czas Saturna. Wiąże się on ze starzeniem się i dostrzeganiem przemijania. Sprawia to, że przyziemne sprawy darzymy coraz mniejszym zainteresowaniem. Na pierwszy plan wysuwa się za to nasza życiowa mądrość, którą za wszelką cenę chcemy przekazać kolejnym pokoleniom. Często okazuje się to jednak trudne. Powracamy więc do najprostszych zachwytów, takich jak ten nad naturą i pięknem świata.

 

Cykl Ósmy – od 70. roku życia wzwyż

W Ósmym Cyklu oddajemy się pod władanie Urana. Kluczowe staje się dla nas wówczas odnalezienie nowego źródła radości. Może być nim kultura wysoka, rozwój duchowy, a nawet dalekie podróże. Jednocześnie nieuchronnie dociera do nas fakt, że niczego specjalnego już nie osiągniemy, więc zaczynamy żyć życiem innych ludzi, zwłaszcza naszych bliskich. Czerpiemy radość z ich szczęść i sukcesów, spokojnie czekając na kres swoich dni.

 

Przechodzenie przez kolejne Astrologiczne Cykle życia to naturalna część naszej egzystencji. Niezależnie od tego, na jakim etapie obecnie się znajdujesz, postaraj się więc wyciągnąć z niego ile tylko się da, nie zastanawiając się zbyt długo nad przeszłością!

Oceń ten artykuł:

1 gwiazdka2 gwiazdki3 gwiazdki4 gwiazdki5 gwiazdek (50 głosów, średnia: 4,70 z 5)
zapisuję głos...
Komentarze
  1. janka1312  23 stycznia 2021 19:03

    teraz albo nigdy:)

    Odpowiedz
  2. luna341  26 stycznia 2021 17:27

    Cukl szósty jkos nie pasuje mi 🙂

    Odpowiedz

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany