Nowe życie sztućców. Artystyczny recykling prosto z USA

Pięknie się prezentują, a przy okazji pomagają w dbaniu o środowisko. Mowa o rzeźbach, które wykonuje amerykański artysta Matt Wilson. W czym tkwi wyjątkowość jego dzieł? Wykonane są ze zużytych sztućców! Jak wam się podoba taki artystyczny recykling?

Zastanawiałyście się kiedyś co zrobić ze zużytymi widelcami, nożami i łyżkami? Jest wiele możliwości. Jedną z nich na pewno nie powinno być jednak wyrzucenie sprzętu do ogólnego kontenera pod twoim blokiem czy domem. A chyba najbardziej zaskakującą opcją jest stworzenie z nich niepowtarzalnego dzieła, wyjątkowego, bo w końcu z odzysku! Okazuje się, że sztućce mogą przemienić się w przepiękne zwierzęta, czego dowiódł artysta z Południowej Karoliny. Sztuka, którą tworzy Matt Wilson to bez wątpienia artystyczny recykling.

artystyczny recykling

kolaż własny redakcji, źródło: www.pinterest.com

Nowe życie sztućców. Artystyczny recykling prosto z USA

Matt Wilson jest artystą pochodzącym ze Stanów Zjednoczonych. Mimo młodego wieku zdążył jednak zasłynąć na całym świecie za sprawą niesamowitej sztuki, którą tworzy. Wykorzystuje zużyte i niepotrzebne nikomu sztućce do tworzenia prawdziwych dzieł. Łyżki, noże i widelce składają się przede wszystkim w przepiękne ptaki. Ale to nie jedyne wizje artysty. Nikt nie ma wątpliwości, że jego twórczość należy zaliczyć do artystycznego recyklingu. W końcu nadaje przedmiotom nowe życie. Zamiast na śmietnik mogą w końcu trafić na domowe półki i zdobić wnętrza, nadając im miano nowoczesnych i oryginalnych. To również dość trwały budulec, więc bez wątpienia przetrwa ładnych kilka pokoleń. 

 

Co zrobić ze starymi sztućcami?

Zawsze możesz przekazać je na cele artystyczne, dla twórców pokroju Matta Wilsona. W Polsce jednak może to nie należeć do najłatwiejszych zadań, dlatego musisz pomyśleć o innej niż artystyczna formie recyklingu albo prezencie dla osób, które mogą ich potrzebować. Jeśli jednak przykładowo schronisko dla bezdomnych znajdujące się w twoim mieście nie będzie zainteresowane, musisz się pozbyć sztućców w inny sposób. Wszelkie łyżki, widelce czy noże nie mogą trafić jednak do ogólnego kontenera. Koniecznie je posegreguj. I tak sprawa jest łatwiejsza, jeżeli masz pewność, iż to metal. Wówczas taki „mały złom” bez obaw możesz oddać do skupu metali. Inaczej kwestia ta wygląda, jeśli twoje sztućce niekoniecznie zostały wykonane właśnie z tego materiału, a mogą zawierać elementy, które nie podlegają recyklingowi. Musisz je więc zanieść je w inne miejsce, czyli do Punktu Selektywnej Zbiórki Odpadów Komunalnych.

 

Zobacz jedyne w swoim rodzaju rzeźby:

 

Oceń ten artykuł:

1 gwiazdka2 gwiazdki3 gwiazdki4 gwiazdki5 gwiazdek (193 głosów, średnia: 4,38 z 5)
zapisuję głos...
Komentarze
 1. malgosia  7 listopada 2018 08:58

  Przepięknie wyglądają niektóre ptaki, na prawdę świetny pomysł

  Odpowiedz
 2. cimelek  7 listopada 2018 10:42

  Piękne

  Odpowiedz
 3. martucha180  7 listopada 2018 11:28

  Niesamowicie wyglądają sztućce w takiej artystycznej odsłonie. Ptaki jak żywe!

  Odpowiedz
 4. ewalub  7 listopada 2018 15:04

  Takie sympatyczne zbieracze kurzu 🙂

  Odpowiedz
 5. macierzanka  7 listopada 2018 17:01

  Piękne i oryginalne te rzeźby.

  Odpowiedz
 6. lola.92  7 listopada 2018 22:32

  Coś pięknego. Uwielbiam takie pomysły.

  Odpowiedz
 7. agasam9  7 listopada 2018 23:27

  całkiem fajne 🙂

  Odpowiedz
 8. Skosa Sandra  8 listopada 2018 09:55

  Piękne, chciałabym mieć taką figurkę w domu.

  Odpowiedz

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany