Olejek rycynowy na włosy, brwi, skórę … Jak stosować olejek rycynowy?

Przeczytaj,  jak stosować olejek rycynowy na włosy by przyniósł on naprawdę rewelacyjne rezultaty. Opisujemy po jakim czasie widać efekty stosowania olejku rycynowego a także publikujemy przepisy na maseczki z olejem rycynowym. Odpowiednie stosowanie oleju może przynieść spektakularne efekty na włosach i fryzurze – a różnicę przed aplikacją i po zauważysz bez problemu.

Spis treści:

Najlepszy olejek rycynowy na włosy

Najlepszy olejek rycynowy na włosy

Olejek rycynowy – pochodzenie i historia

Olejek rycynowy (zwany olejem rącznikowym) pozyskiwany jest z nasion tropikalnego drzewa Ricinus communis – Rącznik pospolity.  W Polsce jest to roślina jednoroczna. Olej rycynowy pozyskuje się poprzez tłoczenie na zimno z nasion rącznika, a następnie wygotowywanie z wodą. Najczęściej był stosowany przy zaparciach. Jest także popularnym sposobem na śliskie podeszwy butów wykonane ze skóry (tzw. krupon)  – szczególnie stosowany w tańcu towarzyskim. Od pewnego czasu jednak – wraz z modą na różnorodne olejki i oleje, także i ten znalazł rzesze zwolenników. Głównie dlatego, ze jego cena wynosi około 10 złotych i jest znacznie niższa w porównaniu do innych olejków o bardzo podobnym działaniu. Sprawdź, czy jest sens przepłacać.   Zastosowany olejek rycynowy na włosy, rzęsy i paznokcie może zdziałać cuda!

Olejek rycynowy na włosy jak stosować i dlaczego warto?

Efekt działania olejku rycynowego na włosach

fot. Depositphotos

Olejek rycynowy dzięki zawartości dużej ilości kwasów tłuszczowych polecany jest szczególnie do pielęgnacji włosów. Doskonale je nabłyszcza. Efektem stosowania olejku rycynowego na włosy jest ich miękkość, jedwabistość a także brak efektu rozdwajających się końcówek.

Olejek rycynowy stosowany na skórę głowy wzmacnia cebulki. Dzięki temu włosy zaczną szybciej rosnąć i staną się gęstsze. Wcierając olejek w skórę głowy można także zahamować wypadanie włosów. Jeśli nie wiesz co zrobić żeby włosy szybciej rosły – odpowiedź jest prosta: stosuj olejek rycynowy.

Olejek rycynowy na włosy powinien być stosowany po lekkim podgrzaniu. Posiada on bowiem gęstą konsystencję i rozprowadzenie na włosach (inaczej olejowanie) – bez podgrzania może być trudne. Jeśli nie chcesz podgrzewać oleju rycynowego – zmieszaj go z innym olejkiem, doprowadzając w ten sposób do jego rozcieńczenia. Doskonale sprawdzi się tutaj olejek kokosowy lub migdałowy.

W jakich ilościach nakładać olejek rycynowy na włosy?

Podstawowa zasada: im mniej – tym lepiej! Pamiętaj, by dobrze wmasować olejek we włosy oraz skórę głowy. Możesz do tego użyć miękkiej szczoteczki. Aby wzmocnić działanie olejku, owiń włosy ręcznikiem a powstały turban z ręcznika podgrzej dodatkowo ciepłym strumieniem powietrza z suszarki.

Czas trzymania olejku na włosach zależy od osobistych preferencji i predyspozycji: od kilku godzin do całej nocy. Najlepiej wypróbować różne czasy, by określić ten optymalny dla siebie.

Olejek rycynowy na włosy: po jakim czasie widać efekty?

Minimalny czas kuracji to  3 miesiące. Aby nie doszło do przedawkowania olejku rycynowego, czego efektem mogą być przesuszone włosy i skóra głowy – aplikuj olejek raz w tygodniu.

Kto nie powinien stosować olejku rycynowego na skalp i kosmyki?

Olejek rycynowy powinien być stosowany ostrożnie przez blondynki – może bowiem przyciemnić włosy. Także właścicielki włosów wysokoporowatych i rozjaśnianych powinny przesterować olejek, zanim zdecydują się na kurację. Olejek bowiem może zaszkodzić mocno zniszczony końcówkom.

Olejek rycynowy na włosy: przepisy na maseczki na włosy suche i mokre.  

Olejek rycynowy na włosy: przepisy na maseczki na włosy suche i mokre

fot. Depositphotos

Codziennie narażamy nasze włosy na działanie szkodliwych czynników. Możemy stworzyć długą listę: farby do włosów, szampony i odżywki z SLS  i silikonami, działanie suszarek, prostownic czy lokówek… Przykłady można mnożyć. Antidotum to szereg kosmetyków polecanych przez producentów. Zwykle im więcej dobroczynnych, naturalnych składników – tym cena kosmetyku wyższa.

Jeśli nie chcesz zwariować od ilości preparatów i towarzyszących im cen – sięgnij po olejek rycynowy. Tak ceną, jak i działaniem  pobija pozostałe kosmetyki (także inne olejki).  Stosować go można różnorodnie – w zależności od potrzeb. Szukaj olejków rycynowych tłoczonych na zimno, nierafinowanych i w 100% organicznych. Dzięki temu będziesz mogła je stosować  bez obaw na włosy i skórę głowy, a także do pielęgnacji brwi czy rzęs. 

Lista typowych problemów i sposobów radzenia sobie z nimi przy pomocy olejku rycynowego na włosy

Olejek rycynowy na włosy ze zniszczonymi końcówkami – opcja łatwa

Wcieraj w końcówki włosów olejek rycynowy i pozostaw go na nich przez całą noc. Rano umyj włosy szamponem.

Olejek rycynowy na włosy ze zniszczonymi końcówkami – opcja maski na włosy

Zrób maskę na włosy mieszając ze sobą 2 żółtka jajka kurzego, łyżkę oliwy z oliwek i kilka łyżek olejku rycynowego. Tak powstałą maseczkę nałóż na włosy i przykryj foliowym czepkiem. Dodatkowo możesz owinąć głowę cienki ręcznikiem. Pozostaw maskę na włosach przez całą noc. Rano umyj włosy szamponem.

Olejek rycynowy na włosy matowe i łamliwe

Dodawaj małą ilość olejku do szamponu i myj włosy według potrzeb.

Olejek rycynowy na rzęsy i brwi

Olejek rycynowy na rzęsy i brwi

ot. Depositphtos

Rzęsy – podobnie jak włosy – także  ulegają zniszczeniu poprzez stosowanie kosmetyków czy zabiegów w salonie kosmetycznym. Codzienne tuszowanie rzęs, spanie – o zgrozo – z tuszem na rzęsach, stosowanie henny, nie mówiąc już o zabiegach ich zagęszczania – to nasze codzienne grzeszki. W efekcie takich działań rzęsy stają się cienkie i krótkie, łatwo łamią się i wypadają.

Działanie odpowiednich suplementów diety w takich przypadkach warto wspomóc dodatkowymi działaniami. Nie zawsze odzywka przynosi odpowiednie rezultaty. Warto wtedy sięgnąć po najprostsze, naturalne działania. Tutaj przychodzi nam z pomocą właśnie olejek rycynowy aplikowany na rzęsy. To on wspomoże wzrost rzęs, zregeneruje je zagęści i wydłuży. Trzeba tylko ostrożnie go stosować na oczyszczone rzęsy – najlepiej przy pomocy umytej szczoteczki po starym tuszu do rzęs. Po około 3 miesiącach powinniśmy widzieć efekty.

Jak używać olejek rycynowy na brwi?

Jeśli Twoje brwi są rzadkie, asymetryczne i z dużymi ubytkami – sięgnij po olejek rycynowy  na porost brwi. Aplikacja jest banalnie prosta, ale należy uważać, by nie dostał się on do oczu. Olejek rycynowy nakładamy przy pomocy patyczka do uszu. Rozprowadzamy olejek na linię brwi i na miejsca, gdzie chcemy,  by pojawiły się włoski. Następnie rozprowadzamy olejek przy pomocy szczoteczki. Możemy użyć szczoteczki do zębów, by wmasować go na całej powierzchni brwi.

Jak często nakładać i ile trzymać olejek rycynowy na brwiach?

Olejek rycynowy aplikujemy dwa – trzy razy w tygodniu na wieczór. Rano zmywamy olejek. Przy systematycznej aplikacji brwi staną się błyszczące i nawilżone a także powinny się zagęścić.

Olejek rycynowy na porost brwi – czy działa?

Odpowiedź na to pytanie jest twierdząca. Olejek rycynowy stymuluje wzrost brwi i zagęszcza je. Włoski staną się mniej łamliwe, dłuższe a także nieco ciemniejsze.

Olejek rycynowy na dłonie

Olejek rycynowy na dłonie

fot. Depositphotos

Skóra dłoni jest najbardziej narażona na działanie czynników zewnętrznych. Nie tylko środowiskowych, ale także chemicznych. Zmarznięte dłonie, z przesuszoną skórą, mikrourazy, otarcia naskórka, częste używanie środków myjących lub środków czyszczących w czasie porządków, do tego łamliwe i niezdrowe paznokcie to problem niejednej kobiety. Mężczyzn zresztą też. Stąd olejek rycynowy uważany jest, jako środek działający kojąco i regenerująco na skórę dłoni. Do tego wzmacnia paznokcie. Dłonie można smarować na noc olejkiem i nakładać rękawiczki bawełniane lub wykonywać kąpiel dłoni w lekko podgrzanym olejku.

Olejek rycynowy na zmęczone nogi

Olejek rycynowy łagodzi także ból nóg i uczucie ciężkości. Należy nim smarować obolałe nogi a także stopy, co zapobiegnie ich rogowaceniu – szczególnie w okolicy pięt.

Olejek rycynowy na walkę z zaparciami

Olejek rycynowy działa przeczyszczająco. UWAGA! Jego dawkowanie należy konsultować z lekarzem. Zbyt długie stosowanie może doprowadzić do upośledzenia pracy jelit.

Olejek rycynowy na piękną skórę

Olejek rycynowy – jak i inne bardziej „modne” olejki charakteryzuje się  działaniem natłuszczającym, co przyczynia się do zatrzymywania wilgotności skóry. Olejek łagodzi także wiele podrażnień skórnych. Przyspiesza także gojenie małych zadrapań i ranek. Stosujemy go bezpośrednio na skórę  smarując chore miejsca. Warto wiedzieć, że olejek ten jest  składnikiem wielu gotowych maści aptecznych.

***

Olej rycynowy, jak każdy naturalny środek leczniczy podczas stosowania przy innych dolegliwościach może także wywołać alergię i nie być przyswojony przez organizm. Dlatego przy zastosowaniu pielęgnacyjnym i leczniczym zaleca się zachowanie szczególnej ostrożności.

Tak jak widzicie możecie mieć  to wszystko za naprawdę nie wielką cenę!

Oceń ten artykuł:

1 gwiazdka2 gwiazdki3 gwiazdki4 gwiazdki5 gwiazdek (407 głosów, średnia: 4,63 z 5)
zapisuję głos...