Apsik! Apsik! Szybka pomoc dla chorego nosa

Nieleczony katar trwa tydzień, leczony zaś siedem dni – tak głosi błędny stereotyp dotyczący tej bardzo powszechnej dolegliwości. Nasila się w okresie wiosennym i jesiennym, niemniej bardzo często towarzyszy ludziom bez względu na porę roku. Katar, bo o nim mowa, to jedna z najczęściej wymienianych chorób, które uniemożliwiają normalne funkcjonowanie. Jak powstaje katar i w jaki sposób można się go szybko pozbyć?

tabletki-na-katar-firmy-Sudafed---kobietamag.pl

Skąd bierze się katar?

To ostry nieżyt błony śluzowej nosa, za który najczęściej odpowiedzialne są wirusy, roztocza i różnorodne czynniki alergiczne.  Istnieje ponad 200 wirusów odpowiedzialnych za tę dolegliwość. Osłabiona odporność, zmienne temperatury oraz zła dieta znacznie przyczyniają się do pojawienia wydzieliny. To jeden z pierwszych objawów przeziębienia, jaki ciężko zignorować, powoduje bowiem problemy z oddychaniem i płynnym mówieniem. Z katarem walczą także osoby mające uczulenia (tak zwany katar sienny), przebywające w klimatyzowanych pomieszczeniach, a także często podróżujące i zmieniające klimat. Problematyczne staje się prowadzenie rozmowy czy wchodzenie po schodach. Ponadto oddychanie przez usta powoduje, że organizm traci znacznie więcej wody, co szybko prowadzi do złego samopoczucia, osłabienia, a nawet zawrotów głowy. Nieleczony katar może doprowadzić nawet do zapalenia płuc, dlatego nie wolno go lekceważyć.

Skuteczna walka z katarem

Już kilkanaście godzin po zainfekowaniu organizmu może pojawić się katar. Początkowo jest on bardzo rzadki, wręcz „lejący się” z nosa, z czasem przybierając formę coraz gęstszego śluzu, którego ciężko się pozbyć. Wbrew powszechnym opiniom, trwa od znacznie dłużej niż przysłowiowe siedem dni. Im szybciej rozpocznie się walkę z katarem, tym większa szansa na jego wcześniejsze wyeliminowanie. Na pomoc w walce z tym nierównym przeciwnikiem przychodzi współczesna branżą farmaceutyczna, która oferuje szereg różnorodnych produktów mających na celu całkowite powstrzymanie kataru. Jednym z nich są tabletki na katar firmy Sudafed. To lek, jaki można kupić bez recepty, a dzięki aktywnym składnikom szybko zwalcza katar. Sudafed tabletki zmniejszają przekrwienie błony śluzowej górnych dróg oddechowych, co prowadzi do zmniejszenia obrzęku nosa i wydzielania zbędnego śluzu. Można je stosować zarówno w przypadku przeziębienia i grypy, jak i alergicznych reakcji nosa. Dlaczego tabletki? Tradycyjne produkty w postaci spray’u lub kropli bardzo często uniemożliwiają zaaplikowanie leku do nosa, bowiem blokuje je gęsta wydzielina. Tabletki działają szybko i skutecznie, mogą być stosowane u dzieci już od 12 roku życia.

Oceń ten artykuł:

1 gwiazdka2 gwiazdki3 gwiazdki4 gwiazdki5 gwiazdek (80 głosów, średnia: 4,53 z 5)
zapisuję głos...
Komentarze
 1. Patriszia  3 lipca 2015 21:17

  Stosowałam te tabletki, pomagały

  Odpowiedz
 2. Anita  29 lipca 2015 01:58

  nieleczony 7 dni, leczony tydzień hihi 😀

  Odpowiedz
 3. stokrotkapolna  10 marca 2017 09:03

  Właśnie, sam przyszedł., to pójdzie sobie sam po 7 dniach. Bardzo ciekawy i przydatny artykuł. Zawsze warto czytać , i dowiadywać się cennych wskazówek dotyczących naszego organizmu

  Odpowiedz

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany