Aplikacje na smartfony dla młodej mamy

Co jest największym sprzymierzeńcem świeżo upieczonej mamy? Wcale nie designerski wózek ani elektroniczna niania, ale… smartfon. A konkretnie – dostępne w nim aplikacje, które pomogą jej zadbać o dietę, przypomną o wizycie u lekarza i przydadzą się w zamówieniu kolacji z ulubionej restauracji.

Aplikacje na smartfony dla młodej mamy

Pojawienie się dziecka to bardzo wyczekiwana chwila, ale również życiowa rewolucja. foodpanda radzi, jak młoda mama z pomocą smartfona może zorganizować ten intensywny czas, aby nie tylko zadbać o dziecko, ale również znaleźć chwilę na swoje sprawy  i przyjemności.

Na dzień dobry

Na dobry początek dnia warto spisać zadania, które do wieczora chcemy zrealizować. Pomoże w tym wirtualny organizer, czyli Evernote – aplikacja, w której w łatwy sposób można zapisać notatki w postaci nagrania, pliku tekstowego czy graficznego. Idealnym uzupełnieniem do wspomnianej aplikacji będzie program Listonic. Pomoże on stworzyć listy codziennych zakupów, a także w  łatwy sposób zapanować nad wydatkami. Wyprawa z małym dzieckiem na zakupy z pewnością nie należy do najłatwiejszych,. W poruszaniu się komunikacją miejską pomocna jest aplikacja Jakdojade.pl. Program pokaże aktualny rozkład transportu publicznego i wybierze dogodne połączenie. W razie większych zakupów przyda się taksówka zamówiona w mytaxi oczywiście przez aplikację. Aplikacja umożliwia nam wybór ulubionego kierowcy oraz płatność smartfonem, więc nie musimy martwić się o odpowiedni zapas gotówki po zakupach.

Gotowanie? Zamawianie!

Sushi z przyjaciółkami, romantyczna kolacja z partnerem – wbrew pozorom z dzieckiem to wciąż możliwe! Pomocna w tym będzie aplikacji do zamawiania jedzenia foodpanda. Posiada bogaty wybór kuchni całego świata – od burgerów, które na pewno ucieszą każdego faceta, po dania fit, idealne dla mam wracających do formy. Gdy  z wizytą pojawią się niezapowiedziani goście, foodpanda również przychodzi z pomocą każdej mamie, która nie ma czasu spędzać długich godzin w kuchni.

Mama wraca do formy

Z nadmiaru obowiązków i braku snu młodym mamom często brakuje już siły i motywacji do aktywności fizycznej. Już pół godziny ćwiczeń 2-3 razy w tygodniu sprawi, że odzyskają energię i chęć do życia, a także wrócą do sylwetki sprzed porodu. Doskonałym „trenerem personalnym” i motywatorem będzie aplikacja Endomondo, znana wśród biegaczy, chodziarzy czy rowerzystów. Posiada bogatą ilość funkcji – od rejestrowania czasu, trasy, tempa, dystansu, spalanych kalorii czy nawet wysokości na jakiej się znajdujemy. Świetnym dodatkiem do Endomondo będzie aplikacja  Libra – weight manager, która pomoże monitorować wagę. Wystarczy tylko wpisać wagę obecną i tę oczekiwaną, a program sam przeliczy ile dni na ten cel będziemy potrzebować. Pomoże także dobrać odpowiednią dietę, a na przejrzystych wykresach, zobaczymy postępy naszych prac. Wymarzona sylwetka jest w zasięgu… dłoni!

Wieczorem, gdy już uda się położyć pociechę spać, pomoc w kontrolowaniu snu dziecka zapewni aplikacja e-nanny. Dzięki niej nie będzie konieczne zrywanie się co chwilę z kanapy podczas oglądania ulubionego serialu, gdyż aplikacja poinformuje kiedy dziecko się przebudzi. Ponadto program posiada wiele ciekawych funkcji dodatkowych, m.in. możliwość zdalnego uruchamiania bajek, a także możliwość nagrania głosu rodziców i uruchomienia go dziecku w głośniku.

Oceń ten artykuł:

1 gwiazdka2 gwiazdki3 gwiazdki4 gwiazdki5 gwiazdek (243 głosów, średnia: 4,48 z 5)
zapisuję głos...