Aplikacje na smartfony dla młodej mamy

Co jest największym sprzymierzeńcem świeżo upieczonej mamy? Wcale nie designerski wózek ani elektroniczna niania, ale… smartfon. A konkretnie – dostępne w nim aplikacje, które pomogą jej zadbać o dietę, przypomną o wizycie u lekarza i przydadzą się w zamówieniu kolacji z ulubionej restauracji.

Aplikacje na smartfony dla młodej mamy

Pojawienie się dziecka to bardzo wyczekiwana chwila, ale również życiowa rewolucja. foodpanda radzi, jak młoda mama z pomocą smartfona może zorganizować ten intensywny czas, aby nie tylko zadbać o dziecko, ale również znaleźć chwilę na swoje sprawy  i przyjemności.

Na dzień dobry

Na dobry początek dnia warto spisać zadania, które do wieczora chcemy zrealizować. Pomoże w tym wirtualny organizer, czyli Evernote – aplikacja, w której w łatwy sposób można zapisać notatki w postaci nagrania, pliku tekstowego czy graficznego. Idealnym uzupełnieniem do wspomnianej aplikacji będzie program Listonic. Pomoże on stworzyć listy codziennych zakupów, a także w  łatwy sposób zapanować nad wydatkami. Wyprawa z małym dzieckiem na zakupy z pewnością nie należy do najłatwiejszych,. W poruszaniu się komunikacją miejską pomocna jest aplikacja Jakdojade.pl. Program pokaże aktualny rozkład transportu publicznego i wybierze dogodne połączenie. W razie większych zakupów przyda się taksówka zamówiona w mytaxi oczywiście przez aplikację. Aplikacja umożliwia nam wybór ulubionego kierowcy oraz płatność smartfonem, więc nie musimy martwić się o odpowiedni zapas gotówki po zakupach.

Gotowanie? Zamawianie!

Sushi z przyjaciółkami, romantyczna kolacja z partnerem – wbrew pozorom z dzieckiem to wciąż możliwe! Pomocna w tym będzie aplikacji do zamawiania jedzenia foodpanda. Posiada bogaty wybór kuchni całego świata – od burgerów, które na pewno ucieszą każdego faceta, po dania fit, idealne dla mam wracających do formy. Gdy  z wizytą pojawią się niezapowiedziani goście, foodpanda również przychodzi z pomocą każdej mamie, która nie ma czasu spędzać długich godzin w kuchni.

Mama wraca do formy

Z nadmiaru obowiązków i braku snu młodym mamom często brakuje już siły i motywacji do aktywności fizycznej. Już pół godziny ćwiczeń 2-3 razy w tygodniu sprawi, że odzyskają energię i chęć do życia, a także wrócą do sylwetki sprzed porodu. Doskonałym „trenerem personalnym” i motywatorem będzie aplikacja Endomondo, znana wśród biegaczy, chodziarzy czy rowerzystów. Posiada bogatą ilość funkcji – od rejestrowania czasu, trasy, tempa, dystansu, spalanych kalorii czy nawet wysokości na jakiej się znajdujemy. Świetnym dodatkiem do Endomondo będzie aplikacja  Libra – weight manager, która pomoże monitorować wagę. Wystarczy tylko wpisać wagę obecną i tę oczekiwaną, a program sam przeliczy ile dni na ten cel będziemy potrzebować. Pomoże także dobrać odpowiednią dietę, a na przejrzystych wykresach, zobaczymy postępy naszych prac. Wymarzona sylwetka jest w zasięgu… dłoni!

Wieczorem, gdy już uda się położyć pociechę spać, pomoc w kontrolowaniu snu dziecka zapewni aplikacja e-nanny. Dzięki niej nie będzie konieczne zrywanie się co chwilę z kanapy podczas oglądania ulubionego serialu, gdyż aplikacja poinformuje kiedy dziecko się przebudzi. Ponadto program posiada wiele ciekawych funkcji dodatkowych, m.in. możliwość zdalnego uruchamiania bajek, a także możliwość nagrania głosu rodziców i uruchomienia go dziecku w głośniku.

12 aplikacji, które odmienią Twój telefon

12 aplikacji, które odmienią Twój telefon

Pod względem mocy obliczeniowej komputery, dzięki którym Amerykanie wysłali po raz pierwszy człowieka na Księżyc, dzisiaj przypominają bardziej kalkulator niż telefon komórkowy. Zaawansowana technologia sprawia, że współczesne „komórki” z powodzeniem zastąpiłyby nie tylko Apollo Guidance Computer,

Oceń ten artykuł:

1 gwiazdka2 gwiazdki3 gwiazdki4 gwiazdki5 gwiazdek (242 głosów, średnia: 4,48 z 5)
zapisuję głos...
Komentarze
 1. lilkawodna  20 września 2014 10:55

  Mi się przydadzą te aplikację na pewno.

  Odpowiedz
 2. bbo  21 września 2014 20:04

  Dziś młode kobiety, młode mamy, są za pan brat z technologiami i najnowszymi osiągnięciami.

  Odpowiedz
 3. Dariatestuje  19 lipca 2018 01:39

  Jestem mama i wiem że chętnie skorzystała bym z takiej aplikacji. Posiadam też kalendarz, w którym dużo rzeczy notuje. Dodatkowo robię też w telefonie by nigdy nie zapomnieć. Niestety często jesteśmy zabiegane, a czas nam ucieka bardzo, dużo rzeczy zapominamy więc to może nam pomóc. Świeżo upieczonym mama bardzo. Często musiałam notować ile córką zjadła, kiedy lekarz, szczepienie lub wizyta w urzędzie. Super sprawa z apka.

  Odpowiedz

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany