Aplikacja Timeleft – recepta na pokonanie samotności i społecznej izolacji?

Aplikacje pozwalające poznać nowych ludzi wyrastają jak przysłowiowe grzyby po deszczu, co dowodzi, że w obecnych czasach zapotrzebowanie na nie rośnie. Z tych randkowych korzystają z nich głównie młode osoby, które poszukują w sieci partnera lub partnerkę, by z czasem przenieść relację online na inny poziom. Są jednak inne, nie mające na celu znalezienie drugiej połówki, a jedynie ciekawych osób, z którymi po spotkaniu można się zaprzyjaźnić. Do takich należy aplikacja Timeleft, która w prosty sposób łączy ludzi. To świetna opcja dla tych, którzy mają problem z nawiązywaniem nowych znajomości. Jak działa aplikacja Timeleft? Sprawdzamy!

Spis treści:

aplikacja timeleft i nowe znajomości

Aplikacja Timeleft to sposób na poszerzenie swojego grona znajomych/Fot. freepic.diller, Freepik

Co to jest aplikacja Timeleft?

Na początku warto zaznaczyć, że aplikacja Timeleft nie ma nic wspólnego z randkowaniem. Tutaj nie chodzi o poznanie idealnego partnera czy partnerki lecz po prostu ludzi, z którymi dobrze się dogadujemy i mamy wspólne zainteresowania. Historia Timeleft wywodzi się z francuskiego start-upu założonego przez Maxime’a Barbiera jeszcze przed pandemią. Z aplikacji randkowej, jaką w założeniu twórcy miała być ma początku aplikacja stopniowo przekształciła się w platformę, która łączy ludzi i daje możliwość spędzenia interesującego wieczoru na kolacji z nowo poznanymi osobami. Obecnie jest dostępna na 6 kontynentach, a kolacje odbywają się tylko w jeden dzień w tygodniu – wyłącznie w środę.

O randkowaniu w sieci możesz przeczytać w poniższym artykule:

Jak działa aplikacja Timeleft?

Aplikacja Timeleft jest niezwykle prosta w obsłudze. Wystarczy wejść na stronę i wypełnić krótki test osobowości. Algorytmy dopasują osoby, które mają podobne poglądy czy zainteresowania selekcjonując pięciu kandydatów do wspólnego spotkania. Powiadomienie o tym gdzie i kiedy nastąpi spotkanie wysyłane jest do osób w nim uczestniczących. Wystarczy więc pojawić się w lokalu, podać hasło uczestnictwa i dołączyć do grupy potencjalnych znajomych. Co ciekawe, na początku wspólnej kolacji uczestnicy biorą udział w prostej grze, która pozwala  przełamać przysłowiowe „pierwsze lody”. Ten celowy zabieg ma na celu oswojenie się grupy ze sobą. W końcu do wspólnej kolacji zasiadają zupełnie nie znane sobie osoby. Takie krótkie wprowadzenie do spotkania ma zatem duży sens.

kobieta korzysta z telefonu

Dzięki aplikacji Timeleft wiele osób otwiera się na spontaniczne spotkania z nowymi ludźmi/ Fot. Freepik

Jak się płaci za kolację Timeleft?

Okazuje się, że koszt kolacji z nowo poznanymi osobami to 39,99 zł. Cena ta tyczy się pojedynczego spotkania. Ci, którzy mają już za sobą pierwsze tego typu doświadczenia i chcą je kontynuować mogą wykupić subskrypcję. Od miesiąca nawet do pół roku.

Samotność można nazwać jedną z chorób cywilizacyjnych. Wyobcowanie towarzyszy wielu osobom. O tym jak negatywnie wpływa na zdrowie przeczytasz tutaj:

Dla kogo aplikacja Timeleft?

Aplikacja jest dedykowana każdemu bez względu na płeć, wiek, orientację seksualną czy wyznanie. W obecnych czasach wiele osób narzeka na brak znajomych czy przyjaciół. Aplikacja doskonale odpowiada na tego rodzaju potrzeby dając możliwość nawiązania całkiem nowych kontaktów, które mogą zaowocować w przyszłości. Co więcej, dla wielu osób jest to świetny sposób na to, aby wyjść ze „swojej bańki”, która do tej pory nie pozwalała im na poszerzanie grona znajomych w obawie przed porażką czy odrzuceniem.

spotkanie w restauracji

Spotkanie z ludźmi w lokalu przy wspólnej kolacji może zoowocować nowymi przyjaźniami/Fot. drobotdean, Freepik

Zalety aplikacji Timeleft

Samotność dotyka nie tylko młode osoby. Także te starsze, w dojrzałym wieku mają podobny problem i jednocześnie często również mniej okazji, by poznać bratnią duszę w codziennym życiu. Aplikacja Timeleft może być więc nowoczesnym remedium na samotność. Ci ciekawe, podobno problem z izolacją społeczną tyczy się dużej ilości osób zwłaszcza po pandemii, która na długi czas „przystopowała” nasze kontakty towarzyskie, zwłaszcza te w realu. Kiedy wszystko wróciło do normy mimo większych możliwości zawiązania nowych znajomości wiele osób z nich zrezygnowało. Aplikacja Timeleft zachęca do zmiany w tej kwestii i wyjścia „do ludzi” bez oczekiwań i zobowiązań. Jeśli na spotkaniu nie uda nam się poznać kogoś z kim chcemy kontynuować znajomość – nic straconego. Można szukać dalej!

Jeśli interesuje Cię wpływ mediów społecznościowych na zdrowie psychiczne koniecznie zajrzyj do lektury poniższego artykułu:

 

 

Oceń ten artykuł:

1 gwiazdka2 gwiazdki3 gwiazdki4 gwiazdki5 gwiazdek (2 głosów, średnia: 3,00 z 5)
loading... zapisuję głos...