Aplikacja Google Arts and Culture. Znajdź sobowtóra w muzeum!

Google Arts and Culture była do tej pory mało znaną aplikacją. Stanowiła jedynie źródło wiedzy na temat kultury oraz sztuki, stąd zainteresowanie nią było umiarkowane. Teraz dzięki nowszej, odświeżonej wersji zdobywa coraz większą popularność. Dlaczego?

Aplikacja Google Arts and Culture niedawno uruchomiła nową funkcję, dzięki której można znaleźć swojego sobowtóra na obrazie jednego ze słynnych malarzy. Wystarczy zrobić selfie… Wynik wraz z procentowym dopasowaniem można później udostępnić w mediach społecznościowych. Wszystko jest zaś możliwe dzięki współpracy Google z ponad 1200 muzeami na świecie! Jak działa aplikacja?

Aplikacja Google Arts and Culture

kolaż własny redakcji, zdjęcia: pixabay.com

Jak działa aplikacja Google Arts and Culture?

Wystarczy zrobić sobie selfie i wrzucić je do wyszukiwarki aplikacji Google, która korzysta z nowoczesnej technologii rozpoznawania twarzy. Program spośród tysięcy postaci z obrazów wybiera fragment, który najbardziej odpowiada naszemu zdjęciu. Co ciekawe aplikacja Google Arts and Culture ma w swojej bazie ponad 70 000 różnych dzieł sztuki!  Za pomocą specjalnego algorytmu analizuje zdjęcie i dopasowuje do najbardziej podobnego obrazu. A wszystko jest możliwe dzięki udostępnieniu przez muzea oraz instytucje kulturalne sporej część swoich eksponatów.

Jakie cel ma aplikacja?

Instytucje kultury zgodziły się na współpracę z Google, by promować obcowanie z kulturą wysoką i dotrzeć do osób, które niechętnie odwiedzają muzea. Aplikacją bardzo chętnie bawią się hollywoodzcy celebryci, co niewątpliwie wpływa pozytywnie na jej rozgłos. Czy Google Arts and Culture sprawi, że zainteresowanie sztuką wzrośnie? Czy aplikacja stanie się inspiracją do podróży i odwiedzania różnych muzeów oraz instytucji kulturalnych? Czas pokaże…

Co jeszcze można znaleźć w Google Arts and Culture?

Aplikację warto pobrać nie tylko ze względu na jej najnowszą funkcję, ale też dlatego, że to doskonałe źródło wiedzy oraz inspiracji. Google Arts and Culture proponuje dostęp do ogromnej liczby ciekawych eksponatów muzealnych. Pozwala poznać miejsca, wydarzenia, postacie, które zasłynęły na kartach historii. Odkrywa przed użytkownikami kolekcje wybrane z najbardziej renomowanych muzeów. Pozwala wybrać ulubione prace. Stworzyć własną kolekcję i udostępnić ją znajomym. Co ciekawe dzieła są pogrupowane nie tylko na epoki i style, ale też dobrane kolorystycznie. Dodatkowo aplikacja uchyla rąbka tajemnicy i pozwala poznać anegdoty związane z eksponatami. Pobranie aplikacji to świetny sposób na to, by zobaczyć zasoby różnych miejsc sztuki i wyruszyć na wirtualny spacer. Być może to spotkanie ze sztuką będzie inspiracją do podróży lub odwiedzenia miejsca kultury… Wystarczy tylko zainstalować Google Arts and Culture na smartphonie lub tablecie!

Aplikacja niestety nie jest jeszcze dostępna w Polsce, ale warto o niej pamiętać, np. przy okazji zagranicznych podróży!

Oceń ten artykuł:

1 gwiazdka2 gwiazdki3 gwiazdki4 gwiazdki5 gwiazdek (201 głosów, średnia: 4,36 z 5)
zapisuję głos...