Anti-aging: top zabiegi w gabinecie kosmetycznym

Czas biegnie nieubłaganie i niestety jego wpływ zostawia znaki na naszej skórze. Pojawiają się zmarszczki, zmienia się owal twarzy. Wraz z dr Monikę Królikowską z Antamed Indywidualnej Praktyki Lekarskiej w Łodzi omawiamy 5 najpopularniejszych zabiegów kosmetycznych dla cery dojrzałej.  Zapraszamy do artykułu Anti-aging: top zabiegi w gabinecie kosmetycznym. 

 Anti-aging: top zabiegi w gabinecie kosmetycznym

Anti-aging: top zabiegi – Lifting wolumetryczny

Nasza twarz zmienia się wraz z upływem lat wedle określonego schematu. Najpierw pojawiają się zmarszczki, potem bruzdy, następnie skóra traci objętość, pokrywa się przebarwieniami. Zmiana w obrębie owalu twarzy to jeden z ostatnich etapów procesu starzenia. Dochodzi do niego pod wpływem zaniku objętości tkanki podskórnej – najpierw w okolicy skroni, a później kości łuku jarzmowo-policzkowego. Skóra zaczyna opadać, a w pobliżu brody mogą tworzyć się charakterystyczne „chomiczki”. Lifting wolumetryczny, przeprowadzony z użyciem kwasu hialuronowego o dużym usieciowaniu, pozwala odbudować tkankę, przywracając objętość w miejscach, w których ją z wiekiem tracimy, czyli przede wszystkim w okolicy dołów skroniowych, policzków, doliny łez, ust, brody oraz linii żuchwy. Zabieg polega na odtworzeniu punktów podporowych skóry. – Wizyta w gabinecie rozpoczyna się od dokładnego obejrzenia pacjenta: z profilu, z góry oraz określenia jego punktów podporowych. Warto na pierwsze spotkanie przyjść ze zdjęciem sprzed kilku lat, aby lekarz mógł zobaczyć uwarunkowania anatomiczne twarzy. Zabieg przeprowadza się igłą lub kaniulą według schematu – najpierw górna część twarzy. Zachowanie odstępu czasowego między zabiegami jest ważne, ponieważ pozwala ocenić, jak skóra zachowuje się po podaniu kwasu i czy lifting w górnych partiach twarzy wpływa pozytywnie również na dolne, czy też potrzebne są dodatkowe ostrzyknięcia. Dobór preparatu to decyzja lekarza. W zależności od skali problemu może on użyć preparatu typowo wolumetrycznego, przeznaczonego do liftingu dużych obszarów, jak na przykład Teosyal Ultimate lub też wypełniacza do mniejszych ubytków – na przykład Deep Lines – wyjaśnia dr Monika Królikowska z Antamed Indywidualna Praktyka Lekarska w Łodzi.

Anti-aging: top zabiegi – Nici liftingujące Silhouette Soft

Gdy zmiany w obrębie owalu są już na tyle znaczące, że kwas hialuronowy nie jest w stanie sam poradzić sobie z problemem, do przywrócenia naturalnego owalu i rysów twarzy można użyć również nici liftingujących Silhouette Soft. Zabieg polega na wprowadzeniu w głąb tkanki biowchłanialnych nici ze stożkami, które od wewnątrz pobudzają fibroblasty – komórki tkanki łącznej – do produkcji nowych włókien kolagenowych. W wyniku zabiegu skóra napręża się, a twarz odzyskuje dawne rysy. Efekt utrzymuje się od 12 do 18 miesięcy. Zabieg z użyciem Silhouette Soft szybko dołączył do kanonu zabiegów estetycznych o najbardziej spektakularnych efektach, dając możliwość chirurgicznego odtworzenia rysów bez użycia skalpela.

Anti-aging: top zabiegi – Wypełniacze

Zastrzyki kwasu hialuronowego w ofertach specjalistycznych gabinetów medycyny estetycznej na dobre zagościły u progu XX wieku – do 1996 roku składnik ten był wykorzystywany głównie do celów medycznych, m.in. leczenia chorób oczu czy stawów. Na potrzeby medycyny estetycznej odkrył go szwedzki naukowiec Bengt Ågerup. Zawarty w ampułkach HA pochodzenia niezwierzęcego, pod względem struktury i właściwości, w 99% odpowiada cząsteczkom kwasu naturalnie występującym w skórze. Dla pacjenta oznacza to, że w każdej chwili może on uzupełnić brakującą ilość kwasu hialuronowego, a dzięki temu wygładzić zmarszczki, odtworzyć utraconą objętość skóry, wyrównać koloryt cery. – Zastrzyk z kwasu to sprawdzone remedium na zmarszczki, nawet w bardzo dojrzałym wieku – przyznaje dr Monika Królikowska. Kwas hialuronowy do korygowania zmarszczek ma postać elastycznego żelu. Iniekcja może zostać wykonana kilkoma technikami. Zabieg nie jest bolesny i nie wyłącza pacjenta z codziennych czynności.

Co sądzicie o tego typu zabiegach?  Będziecie z korzystać, albo miałyście już okazję?

 

Oceń ten artykuł:

1 gwiazdka2 gwiazdki3 gwiazdki4 gwiazdki5 gwiazdek (166 głosów, średnia: 4,63 z 5)
zapisuję głos...
Komentarze
 1. lilkawodna  13 lutego 2015 09:24

  Ja zauwazylam u siebie pierwsze zmarszczki w koło oczu. I muszę coś z tym zrobić.

  Odpowiedz
 2. bbo  13 lutego 2015 10:33

  Czytałam już dużo o tych niciach liftingujacych.

  Odpowiedz
 3. martucha180  13 lutego 2015 13:44

  Na razie wolę się starzeć z godnością.

  Odpowiedz
 4. Wusia  17 lutego 2015 09:31

  Niektore sposoby są do przeanalizowania.Szkoda , że nie podano choć orientacyjnych cen.
  Niestety przypuszczam, że nie będą on na moją kieszeń.

  Odpowiedz
 5. Margaretka  19 lutego 2015 10:38

  Ja tam wolę zabiegi, ale kosmetyczne, a nie medycyny estetycznej.

  Odpowiedz

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany