Najlepsze wróżby andrzejkowe dla młodzieży i dzieci

Wróżby andrzejkowe dla młodzieży i dzieci mogą dostarczyć wiele zabawy i stworzyć wyjątkową atmosferę, która będzie długo pamiętana. Zabawa andrzejkowa czy dla nastolatków czy dla dzieci – jak i dla dorosłych nie może odbyć się bez wróżenia. Jak przygotować takie tematyczne przyjęcie i zmodyfikować znane zabawy? Podpowiadamy!

Spis treści:

Najlepsze wróżby andrzejkowe dla młodzieży i dzieci

Dekoracje – pierwszy krok do nastrojowej zabawy

Andrzejkowe wróżby i zabawa andrzejkowa dla młodzieży lub dzieci ? To doskonały pomysł! Przygotowując wróżby andrzejkowe dla  trzeba nieco zmodyfikować tradycyjne wersje andrzejkowych „czarów” dla dorosłych – przeczytaj jak to zrobić!

Zacznijmy od dekoracji. Wymaga tego prawdziwy kinderbal. Najlepiej, jeśli w przygotowania zaangażujemy również maluchy i wspólnymi siłami stworzymy draperie z kolorowej bibuły, czy nadmuchamy balony. Takie akcenty pomogą stworzyć klimat naszej imprezie. Kolorystyka jak i dobór ozdób zależy od kreatywności małych organizatorów. Można również wymyślić motyw przewodni, zgodnie z którym wszyscy będą musieli się przebrać.  Musimy zaplanować zabawy, ponieważ dzieci trzeba czymś zająć ale pamiętajmy, że gry nie powinny eksponować  czyichś słabości i sprawiać, że ich uczestnicy poczują się gorsi od rówieśników.

Wróżby andrzejkowe dla najmłodszych dzieci

Wróżby andrzejkowe dla najmłodszych dzieci czyli zadość tradycji

Podczas andrzejkowego kinderbalu obowiązkowym elementem pozostają wróżby. Jedną z propozycji jest ustawienie kilku filiżanek, pod którymi ukryjemy niewielkie przedmioty. Każdemu z nich przypiszemy umownie określone znaczenie np. moneta to zbliżające się prezenty, mały listek wyjazd  w ulubione miejsce, a cukierek słodkie życie. Odkrywając jedną z filiżanek maluch dowie się, co czeka go w najbliższych tygodniach. Alternatywą tej gry jest umieszczenie pod miseczkami kolorowych karteczek z wypisanymi imionami – i będzie to zabawa na przykład w szukanie prawdziwego „przyjaciela od serca”.

Wróżba z magią szklanej kuli

W tej zabawie na wróżby andrzejkowe dla dzieci będziemy potrzebowali szklaną kulę oraz kogoś, kto zostanie wróżką. Dla lepszego efektu można wykonać farbami  lub kredkami do twarzy ciekawy makijaż. Taka charakteryzacja na pewno zrobi na dzieciach ogromne wrażenie. Kulę również możemy pomalować w fantazyjne wzory. Taki malunek wykonamy m.in. farbami plastikowymi albo temperowymi w płynie. Wróżby mogą dotyczyć sukcesów w szkole, wymarzonej zabawki lub znajomości, które zawarte zostaną w najbliższym czasie.

Popularne andrzejkowe wróżenie z butami

Jedną z najpopularniejszych zabaw w Andrzejki, jest ustawianie butów jeden za drugim, aż taki „pociąg” przekroczy próg drzwi. W wersji dla dorosłych oznacza to przeważnie szybki ożenek, jednak dla dzieci można to zmodyfikować, kogo pierwszego odwiedzi Gwiazdor?”. Inną propozycją jest wyciągnięcie z jednego buta każdego uczestnika sznurówki i wrzucenie jej do wspólnego woreczka. Następnie każdy maluch losuje jedną sznurówkę. Wyciągnięcie najdłuższej oznacza najdłuższe życie, najlepsze stopnie lub najwięcej słodyczy.

Wróżby andrzejkowe dla dzieci i los

Ta zabawa będzie wymagała wcześniejszego przygotowania. Potrzebny będzie patyczek (może być nawet kij od miotły lub mopa), do którego przywiążemy sznurek z zamocowanym na końcu magnesem. Na kolorowych karteczkach wypisujemy imiona lub rysujemy symbole, które na potrzeby gry będą miały określone znaczenie. Następnie przyczepiamy do nich spinacz i wrzucamy do miseczki lub innego pojemnika. Zadaniem dzieciaków będzie złowienia wybranej kartki z pomocą przygotowanej wcześniej wędki. Jeśli na kartce będą imiona, oznaczać to może sympatię lub przyjaźń, a jeśli rysunek – określone wcześniej wydarzenie.

Niestandardowe zabawy andrzejkowe na kinderbal

Poza zwyczajowymi grami i zabawami, możemy zawsze dowolnie modyfikować plan andrzejkowego kinderbalu. Wspólne malowanie twarzy, robienie okazyjnych witraży lub lepienie dekoracji to tylko niektóre z propozycji. – Zabawy plastyczne to nierzadko ulubiona rozrywka dzieci. Dają im poczucie tworzenia, relaksują, sprawiają przyjemność. Jeśli potem mają jeszcze możliwość pochwalenia się nimi, ich radość jest podwójna.

Wróżby andrzejkowe dla młodzieży

Aby zabawić się w trochę poważniejsze wróżby dla starszej młodzieży i nastolatków – zapraszamy do przeczytania tych artykułów:

Oceń ten artykuł:

1 gwiazdka2 gwiazdki3 gwiazdki4 gwiazdki5 gwiazdek (310 głosów, średnia: 4,69 z 5)
zapisuję głos...