Fantazyjne upięcia włosów, tradycyjne warkocze i inne pomysły na fryzury

Spis treści:

W tym sezonie do mody powróciły stylizacje sprzed lat, wzbogacone o najnowsze trendy fryzjerskie. Coraz więcej Pań tworzy na swojej głowie piękne warkocze, jednak w uwspółcześnionej formie. Z kolei fantazyjne, luźne upięcia włosów są idealnie stworzone dla młodych dziewczyn, które posiadają średniej długości lub długie włosy. Dzięki takim uczesaniom fryzura wyróżnia właścicielkę wśród tłumu, jak również jest niezwykle wygodna. Dlatego właśnie tego typu uczesania idealnie pasują na imprezę andrzejkową. Choć z pozoru może się wydawać, że ich stworzenie wymaga świetnych umiejętności i poświęcenia dużej ilości wolnego czasu, nic bardziej mylnego. Wystarczy wiedzieć, jak wykonać i utrwalić taką fryzurkę kobiecą, by móc się nią cieszyć przez cały wieczór. Oto kilka propozycji fryzur i podpowiedzi, jak je stworzyć i jak o nie zadbać.

Fantazyjne upięcia włosów

Fantazyjne upięcia włosów

Do stworzenia fantazyjnych upięć włosów na Andrzejki mogą być dla nas inspiracją gwiazdy muzyki. Przykładem celebrytki, która doskonale wie, jak zaszokować, ale również wyglądać kobieco i zwracać na siebie uwagę jest Lady Gaga. Miliony dziewczyn na świecie kopiuje jej styl, na przykład upinając włosy na czubku głowy we wstążkę. Jednak stworzenie takiego upięcia nie jest zbyt skomplikowane i wystarczy zaopatrzyć się w sztuczne włosy uplecione w tym kształcie. Na umyte i dokładnie wyprostowane włosy, doczepia się taką ozdobę, która powinna być w kolorze naszych naturalnych włosów. Można także upiąć całkowicie włosy w taką wstążkę. Wystarczy podzielić pukle na dwa grubsze pasma oraz pozostawić nieco cieńsze pasemko włosów, którym obwiąże i utrwali wstążkę na środku.

W tym sezonie modne są także upięcia włosów z boku głowy.

We włosy można także wpiąć kwiat, bądź inna ozdobę. Innym sposobem na urozmaicenie upięcia jest zaplecenie od nasady włosów do ich połowy warkocza a następnie upięcie ich u góry w kok. Świetnie prezentują się także grzywki do wysoko upiętych koków. Grzywka musi być idealnie prosta, gładka i lśniąca.

Tradycyjne warkocze

Fantazyjne upięcia włosów

Tradycyjne warkocze, choć nie występują na głowach Pań w takiej formie, jak jeszcze kilka lat temu, to unowocześnione prezentują się równie wspaniale co fryzury gwiazd. Przykładem mogą być tutaj fryzury z warkoczem wodospad.  Co więcej, coraz częściej gwiazdy powracają do takich stylizacji, gdyż są one wdzięczne, odmładzają, a przy tym są nietrudne w wykonaniu. Istnieje wiele możliwości zaplecenia włosów. Można je zapleść na jednym boku głowy a resztę puścić luźno wzdłuż szyi. Kolejną możliwością jest zaplecenie grubego warkocza, a następnie upięcie go na czubku głowy w postaci koka. Niezwykle ciekawym splotem, lecz jednocześnie wymagających większej dozy cierpliwości  jest splecenie trzech niewielkich koczków z warkoczy i spięcie ich pionowo, wzdłuż głowy. Taka fryzura musi być wykonana dokładnie i kosmyki włosów nie powinny niechlujnie zwisać po bokach głowy. Na andrzejkowe spotkanie w rodzinnym gronie będzie idealnie pasował warkocz dobierany, z kolei na imprezę w dużym gronie znajomych spektakularny gruby warkocz zapleciony i upięty na czubku głowy.

Warto jednak nie zapominać o tym, że jeżeli któraś z Pań jest w posiadaniu zbyt długich i zbyt gęstych, grubych włosów, może zaistnieć trudność z ich upięciem.

Włosy mogą być zbyt ciężkie a fryzura będzie opadało ku dołowi. Warto wtedy wykonać kilka niewielkich warkoczyków na rozpuszczonych włosach i upiąć je z tyłu głowy. Dla grubych włosów doskonałą propozycją będzie zaplecenie najnowszego hitu z Instagrama – warkoczy DNA:

Jeżeli jednak nie jest się w stanie samemu upleść włosów na imprezę Andrzejkową, wystarczy poprosić o pomoc koleżankę, bądź wybrać się do doświadczonej fryzjerki, która z pewnością dobierze najmodniejsza i najciekawszą stylizację do naszej urody.

Materiał przygotowany przez Klinikę Handsome Men

 

Oceń ten artykuł:

1 gwiazdka2 gwiazdki3 gwiazdki4 gwiazdki5 gwiazdek (153 głosów, średnia: 4,14 z 5)
zapisuję głos...