Andrea Kane „Wyrocznia” – bestseller już w Polsce!

„Wyrocznia” to nowość debiutującego na rynku Wydawnictwa Damidos z Katowic. Andrea Kane jest popularną autorką bestsellerów w USA. „Wyrocznia” jest jej pierwszą książką wydaną w Polsce. Główną bohaterką tego znakomitego thrillera jest była agentka FBI, Sloane Burbank, która po traumatycznych przeżyciach odeszła ze służby w Federalnym Biurze Śledczym i obecnie pracuje jako niezależna konsultantka ds. bezpieczeństwa. Pewnego dnia dostaje telefon od rodziców swojej przyjaciółki z dzieciństwa – Penny, która zaginęła w niewyjaśnionych okolicznościach rok wcześniej. Aby móc rozwikłać zagadkę Burbank będzie musiała ściśle współpracować z odpowiedzialnym za sprawę agentem FBI Derekiem Parkerem, który w przeszłości był jej kochankiem. Żadne z nich nie jest zadowolone z faktu, że muszą razem działać, a sprawę dodatkowo komplikują niewyjaśnione konflikty z przeszłości byłych partnerów.

Andrea Kane - Wyrocznia

Dodatkowo Derek pracuje obecnie nad sprawą brutalnych morderstw prostytutek w Chinatown i nie bardzo ma czas na powrót do sprawy sprzed roku.

Śledztwo nabiera tempa, gdy okazuje się, że w podobny, zagadkowy sposób jak Penny, zaginęło więcej kobiet. Para głównych bohaterów odkrywa, że wszystkie miały jedną wspólną cechę. Śledczy odkrywają również, że za morderstwami chińskich prostytutek i zaginięciami stoi ten sam człowiek.

Nikt nie może przewidzieć kiedy i gdzie uderzy kolejny raz, ale gdy jego celem staje się Sloane, to zaczyna być jasne, że obsesja i fantazja zabójcy jest bardziej przerażająca, niż ktokolwiek mógłby przypuszczać.

 

Choć „Wyrocznia” jest klasycznym thrillerem równie ważny jest wątek romansu między Sloane a Derekiem. I mimo, że koniec ich związku był bardzo burzliwy, oboje odkrywają, że wciąż czują do siebie silny pociąg seksualny.

 

Czy Derek zdoła ocalić Sloane? Czy byli kochankowie do siebie wrócą? Autorka trzyma czytelników w napięciu do samego końca.

 

Lektura książki będzie satysfakcjonująca dla wielbicieli thrillerów, a także wszystkich fanów seriali pokroju CSI. Autorka przed napisaniem książki zapoznała się z metodami działania FBI, sami agenci Biura byli jej konsultantami.

 

Andrea Kane zaistniała na liście New York Timesa romantycznym thrillerem „Run for Your Life”, który przetarł szlak dla hitów, których głównym bohaterem jest nowojorski detektyw Pete „Monty” Montgomery.

Jej powieści publikowane są w 16 krajach. Kane jest również autorką bestsellerowej serii  romansów historycznych.

Autorka mieszka w New Jersey  z rodziną, cały czas doskonali swoje umiejętności dochodzeniowe, jak prawdziwy agent specjalny FBI. W międzyczasie pisze kolejne książki.

 

Andrea Kane

Wyrocznia

Wydawnictwo Damidos

Katowice 2012

Oceń ten artykuł:

1 gwiazdka2 gwiazdki3 gwiazdki4 gwiazdki5 gwiazdek (154 głosów, średnia: 4,75 z 5)
zapisuję głos...
Komentarze
  1. Masza  11 lipca 2013 11:47

    Jakby napisana dla mnie.Kocham thrillery oraz kryminały.Morderstwa,psychopaci,seryjni zabójcy.Do tego trzyma w napięciu – jest to.

    Odpowiedz

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany