Amulet ochronny – zrób go sama i uwierz w jego dobrą moc i energię

Talizman ochronny, jak sama nazwa wskazuje ma chronić nas przed złymi mocami i nieprzychylną energią, której we współczesnym świecie krąży wokół nas całe mnóstwo. Najlepiej amulet przygotować samodzielnie, aby poczuć specyficzną więź z tym wyjątkowym przedmiotem, który odtąd będzie nam towarzyszył na co dzień. Są również ku temu inne przesłanki…

Wiele z nas, aby odzyskać spokój ducha potrzebuje do tego symbolu. Patrząc na niego jest nam łatwiej zebrać się w garść, a nawet uwierzyć w jego magiczną moc. Dobra energia unosi się w powietrzu, wystarczy ją przywołać przez pozytywne myślenie, otaczając się przy okazji aurą duchów ziemi. W tym celu pomocny może się okazać talizman ochronny, który koniecznie musisz zrobić własnoręcznie, zawierając w nim wszystkie twoje pragnienia. Pokażę ci jak go zrobić!

amulet ochronny

kolaż własny redakcji, źródło:www.pixabay.com

Amulet ochronny – zrób go sama i uwierz w jego dobrą moc i energię

Dziś talizman, a przynajmniej przedmiot tak nazywany przez sprzedawców, kupimy praktycznie wszędzie. W budkach z pamiątkami, od szamana na zagranicznej wycieczce, a przede wszystkim w Internecie. Wystarczy w wyszukiwarce wpisać hasło: talizman lub amulet. Warto zaznaczyć , że posiadanie takiego przedmiotu, pochodzącego często z masowej produkcji, nie jest niczym złym. Jeżeli wierzymy, że przynosi nam szczęście, tym samym motywując nas do działania, nie powinnyśmy się go pozbywać. Jeśli jednak szukamy prawdziwego amuletu ochronnego, bo czujemy więź z matką ziemią i chcemy skorzystać z wszelkich jej dobrodziejstw, przygotuj swój własny symbol, któremu nadasz moc poprzez słowa.

Powstanie amuletu to prawdziwy rytuał

Materiały, z których wykonasz amulet pozostawiam twojej wizji i kreacji, ważne jednak aby nawiązywały do motywów takich jak ziemskie żywioły oraz miały znaczenie symboliczne. Możesz wybierać zatem liczby, litery czy zioła, które pełnią ogromną funkcję w rytuałach ochronnych. Ale cenny też będzie przedmiot tobie bliski, z którym szczególnie jesteś związana. Aby jednak nie występował w pojedynkę, możesz go połączyć z dowolnie wybranym symbolem mającym zapewnić ci ochronę. Pamiętaj też, że wytwarzając talizman sama, zawrze się pomiędzy wami prawdziwa więź. „Gotowce” ze sklepów natomiast mogą być nośnikami złej energii. Amulety nie mogą też powstać o dowolnej porze. Najlepiej jeśli go stworzysz gdy pełnia Księżyca przypadnie w twoim znaku zodiaku. To oznacza, że masz do wyboru dwie daty w roku. W pokoju, w czasie tworzenia powinien panować spokój oraz płonąć oczyszczające świece i kadzidła. Gdy już amulet będzie gotowy, powołaj go do życia słowami, na swój własny sposób. Powiedz do czego będzie ci potrzebny oraz przed czym i kim ma cię ochronić. Poniżej 2 pomysły, które pomogą ci zrozumieć jak talizman powinien wyglądać.

 

Amulet z ziół i liczb

Zioła oraz liczby to jedne z najczęstszych motywów, które wykorzystywane są przy tworzeniu talizmanów. W Numerologii wyróżnimy kilka liczb, które są odpowiedzialne za ochronę. Będą to m.in.: 3 oraz 9. Możesz je wyciąć np. z drewna i połączyć z garstką ziół, również wykorzystywanych w rytuałach ochronnych. Użyj np. szałwii, która chroni przed złą i negatywną energią. Składniki połącz w lnianym woreczku i noś przy sobie. Gotowe liczby, które wcześniej poleżą pośród magicznych ziół, możesz też założyć na szyję na rzemyku.

Amulet z plasteliny w kolorach ziemi

Aby czuć ochronę wszystkich czterech żywiołów, przygotuj kolory symbolizujący każdy spośród nich. Przyda się więc zielony, czerwony, brązowy oraz niebieski. Możesz każdy z nich uformować z małego kawałka plasteliny. Połącz je ze sobą w zwartą masę nadając wybrany przez siebie kształt, a następnie włóż na chwilę do rozgrzanego piekarnika, aby ją utwardzić. Gotową noś w kieszeni lub jako dodatek do wisiorka lub bransoletki.

 

 

Oceń ten artykuł:

1 gwiazdka2 gwiazdki3 gwiazdki4 gwiazdki5 gwiazdek (181 głosów, średnia: 4,23 z 5)
zapisuję głos...
Komentarze
 1. macierzanka  27 października 2018 17:17

  Wiara czyni cuda.

  Odpowiedz
  • Magdalena  28 października 2018 18:22

   Właśnie …:)

   Odpowiedz
 2. Uśmiechnij się :)  28 października 2018 16:49

  Nie wierzę w amulety, więc raczej z artykułu nie skorzystam 😉

  Odpowiedz
 3. Magdalena  28 października 2018 18:23

  Może być ciekawym dodatkiem do ubrania jeśli ktoś potrafi ładnie go wykonać 🙂

  Odpowiedz
 4. Julia  21 sierpnia 2021 16:53

  SZKODA, ŻE NIE MA ZJĘĆ.

  Odpowiedz
 5. Julia  21 sierpnia 2021 16:54

  SZKODA, ŻE NIE MA ZdJĘĆ.

  Odpowiedz
 6. efffciaa  8 lutego 2023 15:49

  Najważniejszą rzeczą jest właśnie uwierzyć 😉 Wiara sprawi to że dla jednej osoby kawałek zwykłego patyka będzie amuletem , dla innego figurka zakupiona na lokalnym bazarze na końcu świata i zasłyszana historia przed czym niby chroni a dla innego czterolistna koniczynka .

  Odpowiedz

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany