ALLÉVO – nowoczesny program kontroli wagi

Od wielu lat na świecie obserwuje się postępujący wzrost liczby osób z nadwagą i otyłością. Problem dotyczy także Polski – według danych GUS ponad 52% ludności Polski ma problemy z nadwagę lub otyłością. Ich przyczyną są najczęściej nieprawidłowe nawyki żywieniowe i brak aktywności fizycznej.

Program ALLEVO

Dynamiczny tryb życia sprawia, że nie mamy czasu na jedzenie regularnych posiłków, przygotowywania zdrowych i zbilansowanych potraw, a zamiast tego sięgamy po szybkie i gotowe rozwiązania, takie jak słodycze, czy jedzenie typu fast food. Brak śniadań, a następnie regularnych posiłków w ciągu dnia sprawia, że wieczorem dopada nas „wilczy głód” i zjadamy znacznie większe i bardziej kaloryczne potrawy na krótko przed snem, co przekłada się na odkładanie tkanki tłuszczowej. Nadwadze sprzyja także siedzący tryb życia i brak aktywności fizycznej.

Na polskim rynku istnieje wiele produktów wspomagających odchudzanie, głównie w postaci tabletek. Popularne są także różnego rodzaju diety (np. eliminacyjne, często niezbilansowane, niedostarczające wystarczającej ilości składników odżywczych i prowadzące do utrwalania niewłaściwych nawyków żywieniowych). Często po odstawieniu diety powracamy do naszych starych przyzwyczajeń, w wyniku czego pojawia się efekt jo-jo. Należy pamiętać, i to podkreślają dietetycy, że długotrwały efekt daje tylko zmiana nawyków żywieniowych oraz dostosowana do naszych możliwości i regularna aktywność fizyczna.

 

ALLÉVO®

Dieta Allévo to nowoczesny program kontroli wagi, oferujący indywidualny plan działania, niskokaloryczne posiłki o zbilansowanym składzie (zupy i koktajle), zamienniki posiłków (batony) oraz produkty uzupełniające (Allévo Weight Loss – błonnik pokarmowy), a także bezpłatną aplikację wirtualnego Trenera Kontroli Wagi, zapewniającą wsparcie w procesie odchudzania.

 

Produkty ALLÉVO

Koktajle i zupy w formie proszku do wymieszania z wodą, które mogą zastąpić wszystkie, lub wybrane posiłki w ciągu dnia (dieta bardzo niskokaloryczna, VLCD – very low calorie diet):

 • Koktajl o smaku czekoladowym
 • Koktajl owocowy o smaku truskawkowo-jagodowym
 • NOWOŚĆ: Koktajl o smaku bananowo-malinowym
 • Zupa ziemniaczano-porowa
 • Zupa brokułowa z bazylią i kaszą kus-kus.

Jedno opakowanie zupy lub koktajlu zawiera kompletne dzienne menu (5 saszetek, co odpowiada 5 posiłkom w ciągu dnia). Dieta opracowana jest w taki sposób, aby spożywać 5 posiłków w regularnych odstępach czasu, czyli co ok. 3 godziny. Posiłki są bardzo łatwe do przygotowania, wystarczy zaledwie szklanka wody, kilka minut i posiłek jest gotowy. Posiłki VLCD są dobrze zbilansowane, dostarczają organizmowi wszystkich niezbędnych składników odżywczych, w tym witamin, które pomagają nam zachować energię i sprawiają, że nie czujemy się osłabieni. Pięć kompletnych posiłków dostarcza ok. 550 kcal.

Mix Pack – zestaw pozwalający wypróbować trzy smaki, tak, abyśmy mogli wybrać te, które najbardziej nam smakują. Zawiera: 2 saszetki koktajlu o smaku czekoladowym, 2 saszetki zupy ziemniaczano-porowej i 2 saszetki koktajlu owocowego o smaku truskawkowo-jagodowym.

Batony – zamienniki posiłku, stosowane do kontroli masy ciała. Polecane są dla osób, które chcą zgubić zbędne kilogramy (efekt występuje w przypadku zastąpienia dwóch posiłków dziennie) lub utrzymać wagę (efekt występuje w przypadku zastąpienia jednego posiłku dziennie). Są idealnym rozwiązaniem dla osób, które nie wyobrażają sobie życia bez słodyczy.

Batony stanowią pełnowartościowy, a jednocześnie smaczny i atrakcyjny posiłek, po który można sięgnąć niemalże w każdym miejscu i o każdej porze. Dostarczają 200-210 kcal ( zależnie od smaku). W ofercie znajduje się 6 batonów:

 • NOWOŚĆ: Baton czekoladowo-migdałowy z dodatkiem soli morskiej
 • NOWOŚĆ: Baton o smaku sernika z truskawką i limonką
 • Baton o smaku jagodowym w polewie jogurtowej
 • Baton o smaku toffi w mlecznej czekoladzie
 • Baton o smaku czekoladowym w gorzkiej czekoladzie
 • Baton kakaowy w mlecznej czekoladzie

Błonnik pokarmowy Allévo Weight Loss (wyrób medyczny), który minimalizuje odczuwanie głodu.

Shaker, który ułatwi przygotowanie koktajli.

Produkty Allévo dostępne są w kanale farmaceutycznym, w drogeriach Rossmann oraz innych wybranych sieciach handlowych.

Ważne: Wszystkie  produkty Allévo mogą być stosowane jedynie przez osoby dorosłe i zdrowe, szczegółowe informacje dostępne na opakowaniach produktów.

 

Pełny program ALLÉVO® składa się z 3 faz:

Faza startowa trwa maksymalnie 2 tygodnie. W tym okresie spożywamy 5 posiłków dziennie w postaci produktów Allévo z gamy VLCD (zupy, koktajle). Dostarczamy organizmowi wszystkich niezbędnych składników odżywczych, a jednocześnie następuje wyraźny spadek masy ciała. Dieta jest bardzo wygodna i łatwa w przygotowaniu. Posiłek przygotowuje się w kilka minut.

Faza utraty wagi trwa do momentu uzyskaniaoptymalnej masy ciała – w tym okresie spożywamy w ciągu dnia 5 posiłków, z których część można zastąpić produktami Allévo VLCD bądź batonami Allévo (np. dwa posiłki Allévo, trzy niskokaloryczne posiłki konwencjonalne). Na tym etapie idealnie sprawdza się wsparcie Trenera Kontroli Wagi Allévo, pomocne w planowaniu i kontrolowaniu kaloryczności posiłków, które sami przygotowujemy. Jest to świetne rozwiązanie, które pomaga w dalszym stosowaniu diety.

Faza stabilizacji rozpoczyna się w momencie uzyskania optymalnej masy ciała i jej celem jest zachowanie idealnej sylwetki oraz uniknięcie efektu jo-jo. Na tym etapie komponujemy swoją dietę w oparciu o konwencjonalne posiłki, w razie potrzeby sięgając po produkty Allévo oraz wsparcie Trenera Kontroli Wagi.

Dodatkowo, w razie potrzeby, w każdej fazie diety można stosować porcję błonnika pokarmowego Allévo Weight Loss.

Zaletą diety Allévo jest to, że można dostosowywać ją do indywidualnych potrzeb. W zależności od tego, jaką się ma masę ciała i jaką wagę chce się osiągnąć, można realizować program od fazy startowej bądź skorzystać z opcji fazy utraty wagi lub fazy stabilizacji. Jeśli nie jest to konieczne, nie trzeba przechodzić przez wszystkie fazy programu. Pomocnym narzędziem w opracowaniu zindywidualizowanego planu odchudzania jest bezpłatna aplikacja wirtualnego Trenera Kontroli Wagi Allévo.

 

Trener kontroli wagi ALLÉVO®

Trener Kontroli Wagi Allévo® to bezpłatna aplikacja, dostępna na stronie www.allevo.pl. Ułatwia ona opracowanie indywidualnego programu odchudzania i wypracowanie właściwych nawyków żywieniowych.

Po zalogowaniu się do aplikacji i podaniu aktualnych danych (wzrost, obwód talii, masa ciała oraz waga docelowa) otrzymamy od Trenera Kontroli Wagi Allévo® niezbędne wskazówki, jak przejść przez wszystkie fazy utraty zbędnych kilogramów, a także będziemy mogli obserwować i analizować  postępy w procesie odchudzania na całym jego etapie.

Aplikacja Wirtualnego Trenera Kontroli Wagi Allévo® składa się z kilku funkcji ułatwiających przechodzenie przez proces odchudzania:

 • Dzienniczek– pozwala na wygodne i szybkie rejestrowanie wszystkich posiłków spożytych danego dnia. Dodatkowo każdy zjedzony posiłek zostaje odnotowany pod względem ilości spożytych kalorii oraz zawartości białka, węglowodanów, tłuszczu i błonnika.
 • Krzywa zmiany wymiarów wagi – na bazie informacji zapisywanych w Dzienniczku spożywanych posiłków, a także pomiarów masy ciała, powstaje wykres, który prezentuje osobistą analizę wagi.
 • Motywacjawskazówki i porady, jak wyznaczać sobie w każdej fazie odchudzania realne do osiągnięcia cele i jak nie dopuścić do pojawienia się po zakończeniu diety efektu jo-jo.
 • Ruch i ćwiczenia fizycznerejestracja i analiza codziennej aktywności fizycznej, przykłady ćwiczeń na wybrane partie ciała wraz z praktycznymi wskazówkami dotyczącymi treningu.
 • Porady eksperckie– możliwość uzyskanie porad ekspertów-dietetyków.

Oceń ten artykuł:

1 gwiazdka2 gwiazdki3 gwiazdki4 gwiazdki5 gwiazdek (140 głosów, średnia: 4,47 z 5)
zapisuję głos...
Komentarze
 1. Masza  11 września 2013 08:44

  Batony z nadzieniem jagodowym jadłam,smaczne.Mam chęć na wypróbowanie nowych,sernik i migdały muszą być pyszne.

  Odpowiedz
 2. bbo  20 września 2013 20:12

  Nikt z moich znajomych jeszcze nie stracił na wadze dzięki tym specyfikom.

  Odpowiedz
 3. Justyna  13 marca 2014 18:53

  Ja też uwielbiam batoniki sernikowe w czekoladzie. Odchudzałam sie z dietą Allevo, skutecznie 🙂 akurat dzieci wyjechały na ferie i miałam okazje nie gotować a w lodówce trzymać swiatełko. Po 2 tygodniach na posiłkach Allevo, pysznych zupach warzywnych i super słodkich owocowych koktajlach straciłam 5,5 kg. Potem była dieta mieszana aby ustabilizować wagę. Wag nie wzrosła i nie ma efektu jojo. To super dieta, polecam szczerze bo bardzo przyjemna i skuteczna.

  Odpowiedz
 4. Ulka  26 marca 2014 16:56

  Ja też odchudzałam się z pomocą diety Allevo. To faktycznie dobry i mądrze przemyślany pomysł na odchudzanie. Dieta przede wszystkim uczy dobrych nawyków, czyli jedzenie często a w małych porcjach. Gotowe koktajle, ktore oferuje dieta są bardzo dobrze zbilansowane, super smaczne, zawierają wszystkie witaminy i minerały a niską kaloryczność. Efekty jakie się osiąga są zaskakujące. Dieta super.

  Odpowiedz

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany