Alergeny – niechciani goście w naszym domu

Pozbycie się z domu alergenów to cel i marzenie wielu osób uczulonych na kurz. Objawy uczulenia ( katar, kaszel, łzawienie oczu) zaburzają normalne funkcjonowanie w dzień i w nocy, a problem ten dotyczy nie tylko dorosłych, ale też coraz większej liczby dzieci – już blisko 70% dzieci w wieku przedszkolnym cierpi na różnego rodzaju alergie.

allergoff_spray_400ml_kolaz800px

Do najczęściej wymienianych należy alergia na roztocza kurzu domowego oraz uczulenie na alergeny zwierząt domowych i grzybów pleśniowych. Niestety objawów alergii nie można bagatelizować, a zaleceniem lekarzy – oprócz leczenia farmakologicznego jest zmniejszenie ilości alergenów w otoczeniu osoby uczulonej. Szczególnie wysokie stężenie alergenów dotyczy miejsc do spania i materacy, gdzie bytują roztocza kurzu domowego. W 1 g kurzu znaleźć można ok 1000 okazów roztoczy, a już 100 wystarczy by wywołać reakcję uczuleniową. Brak podjęcia odpowiednich kroków może skutkować postępem alergii ( tzw. marszem alergicznym), a w późniejszym okresie rozwojem astmy.

Rozwiązanie w zasięgu ręki

Całkowite pozbycie się z domu przedmiotów gromadzących kurz nie jest możliwe, podobnie jak pozbycie się alergenów drogą tradycyjnego sprzątania Sposobem na usunięcie alergenów, ze szczególnym wskazaniem na miejsca, gdzie potencjalnie nie jest to możliwe, jest spray Allergoff. Allergoff skleja drobiny kurzu w większe, nielotne cząstki,  a jednocześnie wnika w ich strukturę pozbawiając chorobotwórczego działania. Zastosowana w preparacie technologia mikrokapsulacji powoduje stopniowe uwalnianie składników, dzięki czemu jego działanie utrzymuje się do 6 miesięcy.

Rezultaty jego działania są bardzo pozytywne. Wg opinii konsumentów w sposób odczuwalny zmniejsza  objawy takie jak katar, zapalenie spojówek oraz swędzenie skóry.

Jedna z mam, której córka cierpi na alergie podkreśliła, że dziecko z po zastosowaniu Allergoff  przesypia spokojnie całe noce, co wcześniej zdarzało się sporadycznie.

Celowość podejmowania działań profilaktycznych

Lepsze samopoczucie to ważna, ale nie jedyna korzyść jaką otrzymuje osoba uczulona po użyciu Allergoff. Istnieje bowiem  potwierdzony badaniami ścisły związek pomiędzy obecnością alergenów w kurzu domowym a rozwojem uczulenia i występowaniem astmy oskrzelowej. Ograniczenie kontaktu z alergenami wpływa hamująco na rozwój uczulenia, łagodzi objawy chorobowe, ogranicza zużycie leków i poprawia komfort życia. Szczególnie ważna jest ochrona dzieci, u których istnieje podejrzenie nadwrażliwości na alergeny ( tzw. atopii).  Preparat jest zalecany również osobom, u których stwierdzono już chorobę alergiczną, w celu zahamowania naturalnego marszu alergicznego.

Allergoff o pojemności 400 ml wystarcza do opryskania ok 40m2, co odpowiada wielkości ok. 10 materacy, jest więc bardzo wydajny. Zaleca się opryskanie wszystkich miejsc będących potencjalnym rezerwuarem kurzu- materacy, dywanów, zasłon, kanap, jak również foteli w samochodach.

Cena w aptece:

 • Allergoff spray® (400 ml):  ok. 60 zł

Oceń ten artykuł:

1 gwiazdka2 gwiazdki3 gwiazdki4 gwiazdki5 gwiazdek (118 głosów, średnia: 4,50 z 5)
zapisuję głos...
Komentarze
 1. mama_kazala  29 września 2016 10:52

  trochę jak reklama tego preparatu….może niezamierzone

  Odpowiedz
 2. Aneta  30 września 2016 13:38

  Cena dość wysoka.

  Odpowiedz
 3. mariolka1987  3 października 2016 18:49

  A może ktoś ma inne rady, może są jakieś inne sposoby???

  Odpowiedz
 4. Jaworka  5 października 2016 11:47

  Trudno jest uniknąć alergenów całkowicie szczególnie tych na roztocza bo one są zawsze i wszędzie ponieważ borykam się z tym problemem to mimo używania tego preparatu potrzebna jest także antyalergiczna pościel ja dodatkowo zakupiłam odkurzacz wodny który wyłapuje mikroskopijne cząsteczki kurzu które pozostają w wodzie a nie są rozpraszane na zewnątrz. Przede wszystkim utrzymanie czystości a dywanów razu sie pozbyłam jak i wszystkich pluszaków pozostał jeden który często prany a dzień przebywa w zamrażarce. Te wszystkie czynności wspomagane tym preparatem i efekty są

  Odpowiedz
 5. AnnStyl  13 grudnia 2016 22:09

  Ja też mam specjalną kołdrę i poduszki antyalergiczne. Niestety był to spory wydatek w rekomendowanym sklepie medycznym ale potwierdzony certyfikat, więc autentyczność działania, a nie tylko reklama. Ma w swym składzie specjalne włókna antyalergiczne i składniki bakteriobójcze, które nie mają negatywnych oddziaływań na człowieka, a nie pozwalają rozwijać się bakteriom. Mam potwierdzoną badaniami krwi na AM alergię na roztocza, więc zdecydowałam się na ten wydatek. Dodatkowo można je prać w 90 stopniach Celsjusza! Takie produkty jak wymieniono w artykule są przydatne dla alergika. Nie wszystkie rzeczy można gotować w wysokich temperaturach, a niektórych wcale, więc pozostaje moczenie lub opryskiwanie środkami antyalergicznymi. Przyznam się, że zakupiłam ten Allergoff po przeczytaniu innego artykułu na jego temat na portalu kobietamag i zamierzam go wypróbować na dniach. Wcześniej stosowałam inny produkt tego typu zagraniczny, który był skuteczny i tańszy ale zniknął z rynku i go już nie ma. Ten Allergoff faktycznie ma dobre opinie ale opinię swoją wydam jak go wypróbuję. Mam nadzieję, że za tą cenę będzie faktycznie tak skuteczny jak chwalony.

  Odpowiedz
 6. stokrotkapolna  10 marca 2017 04:48

  Na szczęście nikt u mnie nie ma alergii. Bardzo ciekawy i przydatny artykuł. Zawsze warto czytać , i dowiadywać się cennych wskazówek dotyczących naszego organizmu

  Odpowiedz
 7. stokrotkapolna  16 marca 2017 03:44

  Artykuł wart.Ciekawy artykuł.Zawsze warto czytać, i dowiadywać się wszystkiego, co dotyczy naszych milusińskich. Zwłaszcza jak coś im dolega. ,na przykład jak tutaj opisana alergia.

  Odpowiedz

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany