Akwarium w domu. Zobacz jak zaaranżować wnętrze, aby przenieść się w niezwykły podwodny świat

Moc kolorów i egzotyczny klimat. To tylko nieliczne z zalet, które niesie ze sobą akwarium w domu czy mieszkaniu. Sprawdzi się nawet w najmniejszych wnętrzach, przenosząc nas do nieznanego, wodnego świata. Przedstawiamy kilka inspiracji, m.in. sprytne połączenia szklanego domu dla rybek wraz z meblami. Same zobaczcie!

Pomysł na niecodzienny wystrój wnętrz i zbliżenie się do natury? Akwarium w domu! Możesz je wkomponować właściwie w każdą przestrzeń. Inspiracji nie musisz daleko szukać, bowiem całe mnóstwo pomysłów znajdziesz choćby na Instagramie czy Pintereście. Są one doskonałym dowodem na to, że szklany obiekt z rybkami pasuje do każdego wnętrza. Jest oczywiście jeden warunek. Musisz bowiem pamiętać, że w akwarium pływają żywe stworzenia, a także znajdują się rośliny. Trzeba o nie należycie dbać, zaczynając od regularnej wymiany wody, wsypywaniu jedzenia, przez wprowadzenie filtrów czy zadbanie o odpowiednie oświetlenie. Wszystkiego jednak można się nauczyć. A może nawet odkryjesz w sobie pasję?

Pratik Mehta Unsplash.com

Akwarium w domu. Zobacz jak zaaranżować wnętrze, aby przenieść się w niezwykły podwodny świat

Akwarium może być nie lada atrakcją w twoim domu. Pomyśl tylko, że relaksujesz się w salonie czytając książkę, a gdy tylko uniesiesz wzrok znad liter twoim oczom ukazuje się niezwykły podwodny świat. Jeżeli obawiasz się, że masz zbyt mało miejsca, niesłusznie. Projektanci wnętrz wtapiają szklane obiekty w meble, pod telewizor, czynią z nich blaty stołów, a nawet umywalki! Akwarium doskonale wygląda też w portalach, ścianach, na półkach, a także jako ozdoba – w bajecznej szklanej kuli.

Jak założyć akwarium?

Zanim zaczniesz przygotowywać swoje domowe akwarium musisz najpierw zdecydować, w której części twojego domu ma się znaleźć. Od tego bowiem zależy wielkość i sama forma. Najlepiej jeśli cały projekt zlecisz ekspertowi w temacie – nadbuduje mebel, wytnie odpowiednie miejsce w ścianie itp. Gdy wszystko jest już zaplanowane i pomierzone, pomyśl o rybkach. Do wody nie mogą trafić przypadkowe gatunki, bowiem nie wszystkie mogą żyć ze sobą w zgodzie. Fachową radą służyć ci będzie pracownik sklepu zoologicznego, podobnie jak z zakupem pokarmu, roślin i całego wodnego wystroju. Poza tym musisz zaopatrzyć się m.in. w filtr wewnętrzny, grzałkę do wody, odmulacze czy świetlówkę. Przygotowując akwarium najpierw umieszczamy w nim urządzenia, następnie wsypujemy żwirek i wlewamy wodę destylowaną. Potem „urządzamy” je wszelkimi ozdobami i kamieniami. Po dwóch-trzech dniach można zacząć sadzić rośliny i po takim samym odstępie czasu wpuszczamy rybki. Pamiętaj, aby na bieżąco sprawdzać wszelkie parametry! Sprzątanie i wymiana wody zależy od wielkości akwarium i rodzaju wyposażenia. Wszystkiego dowiesz się w zoologicznym. Powodzenia!

 

Takimi domowymi akwariami chwalą się inetrnauci:

Oceń ten artykuł:

1 gwiazdka2 gwiazdki3 gwiazdki4 gwiazdki5 gwiazdek (164 głosów, średnia: 4,28 z 5)
zapisuję głos...