Aktywny styl życia coraz bardziej modny

Zainteresowanie aktywnym stylem życia wciąż rośnie. Zauważają to instruktorzy fitness i innych zorganizowanych form ruchu. Coraz więcej osób decyduje się na podjęcie regularnego treningu. Celem jest poprawa wyglądu, stanu zdrowia, samopoczucia, a także samooceny. Jeśli należymy do osób, które wzbraniają się przed wysiłkiem fizycznym ze względu na brak motywacji, czasu lub towarzystwa podczas ćwiczeń, być może powinniśmy pomyśleć nad aktywnością w trakcie urlopu.

Aktywnosc fizyczna fot. Malinowy Dwor

W ofercie ośrodków SPA, poza zabiegami upiększającymi i relaksującymi obowiązkową pozycję stanowią także różnorodne zajęcia sportowe. To doskonała propozycja dla tych wszystkich amatorów sportu, którzy na co dzień nie mają dość czasu, ani siły na solidny trening, a w trakcie wakacyjnego odpoczynku chcieliby chociaż trochę nadrobić wszelkie sportowe zaległości. Jeśli zależy nam na spektakularnych efektach, w krótkim czasie, najważniejsze jest, by odpowiednio dobrać program ćwiczeń – najlepiej przy współpracy z wykwalifikowanym trenerem personalnym.

„Trening personalny to indywidualnie dobrany program zajęć, który uwzględnia nasz stan zdrowia i kondycję, a także predyspozycje fizyczne, styl życia, jak również osobiste upodobania. W trakcie pierwszej rozmowy trenera z Klientem zostają ustalone realne do osiągnięcia cele, które są odzwierciedleniem ambicji i potrzeb, jak również zaleceń, także tych zdrowotnych” – powiedziała Katarzyna Padula, trener personalny i certyfikowany instruktor Pilates w Hotelu Medical SPA Malinowy Dwór.

Rola trenera w codziennym życiu

Zadaniem trenera personalnego jest edukowanie Klientów w taki sposób, żeby przenosili oni nabyte podczas treningów umiejętności do życia codziennego i zauważali pozytywny wpływ aktywności na zdrowie. Ustępujące bóle kręgosłupa, większa wydolność fizyczna, lepsza kondycja, zgrabniejsza sylwetka, lepsze samopoczucie, wzrost witalności – to tylko niektóre ze zmian, jakie zachodzą dzięki regularnym, przemyślanym i monitorowanym treningom.

Popularne ćwiczenia

Obok ćwiczeń na siłowni, największą popularnością w obiektach typu Medical SPA cieszą się zajęcia fitness. Wśród nich najważniejsze miejsce zajmuje obecnie metoda Pilates. Jest ona nieodłącznym elementem fizjoterapii. Obok zabiegów kinezyterapii, krioterapii, różnorodnych masaży, konieczne są także ćwiczenia, które pomagają w pracy nad ruchliwością stawów, siłą mięśni i ich elastycznością. Te zdrowotne właściwości, będące podstawą metody pilates, sprawiły, że jest ona wykorzystana zarówno w rekreacji, jak i rehabilitacji.

Oceń ten artykuł:

1 gwiazdka2 gwiazdki3 gwiazdki4 gwiazdki5 gwiazdek (143 głosów, średnia: 4,73 z 5)
zapisuję głos...
Komentarze
 1. Masza  23 września 2013 10:34

  Bardzo dobrze,każda forma aktywności jest bardzo wskazana.

  Odpowiedz
 2. bbo  23 września 2013 19:25

  Jest tyle porad i ćwiczeń dostępnych na stronach internetowych, że śmiało można ćwiczyć również bez trenera. Wystarczy tylko chcieć.

  Odpowiedz
 3. gusia.  29 kwietnia 2014 00:46

  Pilates jest super.Na jednej sali spokojnie może ćwiczyć,babcia,córka i wnuczka.Każde pokolenie nadąży z ich wykonywaniem .Nawet widziałam małżeństwo,które razem ćwiczyło,ale jednak panowie stronią od pilates.ważne żeby ćwiczenia prowadziła wykwalifikowana osoba,bo nieprawidłowo wykonywane ćwiczenia mogą przynieść szkodę.

  Odpowiedz

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany