Akcja charytatywna Marks & Spencer i UNICEF – „Jeden mały krok”

Marks & Spencer oraz UNICEF, wiodąca organizacja działająca na rzecz dzieci – rozpoczęły właśnie akcję charytatywną o nazwie Jeden mały krok. Jej celem jest zbiórka funduszy, które zapewnią najbardziej potrzebującym tego dzieciom dostęp do edukacji i właściwe warunki do nauki. Akcja realizowana jest w sklepach Marks & Spencer na terenie całego świata, w tym także w Polsce.

M&S_Unicef

Klienci, którzy odwiedzą sklepy Marks & Spencer w najbliższych dniach, będą mogli wesprzeć ten cel, wrzucając dowolną kwotę do puszek znajdujących się przy wszystkich kasach. Pieniądze pozyskane w ramach zbiórki zostaną przeznaczone przede wszystkim na zakup zeszytów i przyborów szkolnych dla najbiedniejszych dzieci. Pomogą też organizacji UNICEF dotrzeć do jeszcze szerszej grupy dzieci, potrzebujących tego rodzaju pomocy; by umożliwić im edukację, pomóc w rozwijaniu umiejętności i talentów, a finalnie, zwiększyć ich szanse na lepszą przyszłość.

Za sprawą ubóstwa, blisko 58 milionów dzieci z całego świata, w większości dziewczynek, nadal nie ma dostępu do edukacji. Fundusze uzyskane za pośrednictwem ogólnoświatowej zbiórki UNICEF i Marks & Spencer, mają pozwolić na dotarcie z pomocą do możliwie wielu dzieci z tej grupy.

Tomasz Paszkowski, Country Manager Poland & Baltics, Marks & Spencer „Jesteśmy bardzo dumni z faktu, że możemy wesprzeć UNICEF w działaniach na rzecz najmłodszych i dać im szansę pójścia do szkoły.  Kampania Jeden mały krok pokazuje jak nie wiele potrzeba, by realnie pomóc innym. Przekazując niewielką sumę do puszek, klienci i pracownicy M&S na całym świecie mogą zapewnić dzieciom lepsze warunki kształcenia i bezpośrednio wpłynąć na poprawę jakości ich życia.”

Akcja Jeden mały krok jest zgodna z założeniami Planu A, programu zrównoważonego rozwoju Marks & Spencer, który dąży do tego, by stać się w pełni odpowiedzialną społecznie, ekologiczną firmą o międzynarodowym zasięgu. Obecna zbiórka jest częścią szeroko zakrojonej współpracy między Marks & Spencer i UNICEF, rozpoczętej w 2011 roku.

O UNICEF

UNICEF to organizacja humanitarna i rozwojowa działająca na rzecz dzieci. Od ratujących życie szczepień, przez budowę szkół, po natychmiastową pomoc w sytuacji klęski humanitarnej – UNICEF robi wszystko, aby dzieciom żyło się lepiej. Pracuje w małych wioskach i z rządami państw, bo uważa, że każde dziecko, niezależnie od miejsca urodzenia, koloru skóry czy religii, ma prawo do zdrowego i bezpiecznego dzieciństwa. www.unicef.org

Oceń ten artykuł:

1 gwiazdka2 gwiazdki3 gwiazdki4 gwiazdki5 gwiazdek (176 głosów, średnia: 4,57 z 5)
zapisuję głos...
Komentarze
 1. bbo  11 września 2014 11:04

  Cieszę się, że są takie akcje. I oby więcej!

  Odpowiedz
 2. lilkawodna  11 września 2014 12:52

  Bardzo ważne są takie akcje. Warto pomagać.

  Odpowiedz
 3. martucha180  11 września 2014 18:16

  Dobro powraca!

  Odpowiedz

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany