Akcesoria do stylizacji włosów. Jak wybrać najlepsze?

Perfekcyjna fryzura czy zdrowe włosy? Teraz już nie musisz wybierać. Nowoczesne urządzenia do stylizacji włosów nie tylko pomogą je ułożyć, ale również zadbają o ich kondycję.

Akcesoria do stylizacji włosów. Jak wybrać najlepsze?

fot. element5-digital-3bj1fSbxxe4-unsplash.com

 

Suszenie, kręcenie, prostowanie – jeśli często stylizujesz swoje włosy, możesz obawiać się o ich kondycję. Ale nie musisz. Nie każda prostownica powoduje wykruszanie się końcówek włosów, nie każda lokówka wysuszy pasma. Suszenie włosów po każdym myciu – wbrew obiegowej opinii – zdecydowanie lepiej przysłuży się Twoim włosom niż chodzenie z mokrą głową. Nowoczesne technologie zastosowane w urządzeniach do stylizacji włosów pomagają zachować odpowiedni poziom nawilżenia, dostarczają substancji odżywczych oraz zapobiegają elektryzowaniu się kosmyków.

Prostownice i lokówki w służbie zadbanych włosów

Urządzenia do stylizacji włosów mają za zadanie nie tylko wyczarować wymarzoną fryzurę. Nowoczesne akcesoria są wyposażone w funkcje, które pozwalają zadbać o stylizowane kosmyki.  Skutecznie stylizują Twoje włosy, nie nagrzewając się przy tym zbyt mocno. Dzięki temu unikniesz uszkodzeń termicznych. Powłoki lokówek i prostownic mogą być wzbogacone o mikroodżywki lub pielęgnacyjne olejki.

Stylizację z pielęgnacją połączy prostownica Remington Hydraluxe s8901. Dzięki płytkom Moisture Lock z mikrocząteczkami odżywki zadba o nawilżenie prostowanych pasm. Funkcja Hydracare zapobiegnie nadmiernemu nagrzewaniu się urządzenia, chroniąc Twoje włosy przed zniszczeniami spowodowanymi kontaktem ze zbyt wysoką temperaturą.

 

Na rynku dostępne są również lokówki z powłoką ceramiczną, która pomaga utrzymać optymalny poziom nawilżenia włosów. Dobroczynne substancje zawarte w powłoce uwalniają się podczas nagrzewania się urządzenia i odżywiają włosy. Dzięki nim zakręcisz idealne loki, nie martwiąc się o przesuszenie fryzury.

 

Podsumowując – jeśli chcesz, aby stylizacja włosów nie zniszczyła Twoich kosmyków, a sprzyjała ich pielęgnacji, postaw na akcesoria z regulacją temperatury, wzbogacone o dodatkowe substancje odżywcze.

Nie rezygnuj z suszarki

Masz wyrzuty sumienia za każdym razem, gdy suszysz włosy, układając je na szczotce? Uważasz, że lepiej pozwolić włosom, by po umyciu wyschły same (ale nie masz na to czasu)? To błąd! Pozostawianie włosów do samodzielnego wyschnięcia wcale nie sprawi, że będą w lepszej kondycji. Wręcz przeciwnie. Kiedy chodzisz z mokrymi włosami, skóra głowy wydziela więcej łoju, powodując szybsze przetłuszczanie się włosów. Wilgoć sprzyja nadmiernemu rozwojowi bakterii i grzybów, które odpowiadają za takie problemy jak: swędzenie czy stany zapalne skalpu. Pod żadnym pozorem nie kładź się spać z mokrymi włosami. Włosy napęczniałe od wody mają pootwierane łuski. Pocieranie głową o poduszkę podczas snu sprzyja powstawaniu uszkodzeń.

 

Należy jednak pamiętać, by suszyć włosy ciepłym, ale nie gorącym powietrzem. Suszenie co prawda zajmie wówczas więcej czasu, ale dzięki temu włosy zachowają zdrowy wygląd. Kiedy już wysuszysz włosy, włącz chłodny nawiew, który domknie łuski włosa. Warto wybrać suszarkę z jonizacją, która zapobiegnie elektryzowaniu się włosów.

 

Zainteresował Cię temat stylizacji włosów?

Twoje poranki upływają w ciągłym pośpiechu, ale nie chcesz rezygnować z efektownych loków? Możesz połączyć suszenie z kręceniem, sięgając po suszarko-lokówkę. Niektóre urządzenia tego typu również zostały wzbogacone o mikroodżywki, które pielęgnują włosy podczas stylizacji. Wybierając suszarko-lokówkę z wymiennymi końcówkami, poszerzasz swoje możliwości stylizacyjne. Nasadka o większej średnicy pozwoli Ci uzyskać łagodne fale, zaś o mniejszej – drobniejsze loki.

Pamiętaj o kosmetykach ochronnych

Dobór odpowiedniego sprzętu do stylizacji włosów to nie wszystko. Ważną rolę odrywają również kosmetyki. Warto korzystać nie tylko z tych, które utrwalą fryzurę, pozwalając przetrwać jej w nienagannym stanie aż do wieczora. Równie ważne jest stosowanie kosmetyków termoochronnych. Mają one za zadanie ochronić włosy przed uszkodzeniami powstałymi przez działanie wysokiej temperatury. Najczęściej kosmetyki termoochronne mają formę sprayu, dostępne są również pod postacią mleczka czy odżywki. Wybrany produkt nanieś na włosy tuż przed użyciem suszarki, prostownicy czy lokówki. Następnie rozczesz włosy, by równomiernie rozprowadzić kosmetyk po całej ich długości.

 

Nie zapominaj o tym, że podstawa udanej fryzury to wypielęgnowane, zdrowe i zadbane włosy. Jeśli Twoje kosmyki są przesuszone i pozbawione blasku, wysiłek włożony w przygotowanie najstaranniejszego uczesania pójdzie na marne. Dlatego szczególną uwagę przykładaj do codziennej pielęgnacji: oczyszczania skóry głowy, regularnego stosowania odżywek i olejowania. Nie odkładaj również wizyt u fryzjera, który zetnie rozdwojone końcówki. Warto wiedzieć, że zniszczenia na włosach pną się wyżej. Jeśli w porę nie pozbędziesz się zniszczonych końcówek, może okazać się, że włosy trzeba będzie skrócić jeszcze bardziej, by na całej długości wyglądały zdrowo.

Oceń ten artykuł:

1 gwiazdka2 gwiazdki3 gwiazdki4 gwiazdki5 gwiazdek (30 głosów, średnia: 4,90 z 5)
zapisuję głos...