Aflavic – badanie zdrowia nóg Polek

Badanie ujawnia, że około 72% kobiet w wieku 25 – 55 lat odczuwa częste lub sporadyczne dolegliwości na tle niewydolności żylnej kończyn dolnych, które nasilają się z wiekiem. Wyniki badania wskazują, że ogromna większość, bo aż 84% Polek, ma świadomość przyczyn problemów związanych z wydolnością żylną kończyn dolnych. Kobiety trafnie wskazują szkodliwe elementy trybu życia, które wywołują dolegliwości. W pytaniu wielokrotnego wyboru padły odpowiedzi dotyczące: trybu pracy (41%), braku regularnej aktywności fizycznej (30%), niewłaściwej diety (20%) i innych (10%). Tylko 16% ankietowanych kobiet wskazało opcję „nie wiem”. Jednocześnie zaledwie 22% kobiet mających problemy z wydolnością żylną nóg stosuje jakiekolwiek preparaty w celu zmniejszenia tych dolegliwości.

 

AFLAVIC

 

SPORT a zdrowie nóg:

Brak regularnych ćwiczeń przekłada się na gorszą kondycję nóg. Około 72% kobiet (25 – 55 lat), które nie ćwiczą regularnie, odczuwa częste lub sporadyczne dolegliwości na tle niewydolności żylnej kończyn dolnych.

Z badań przeprowadzonych na zlecenie marki Aflavic wynika, że Polki stoją na bakier ze sportem. Mimo kampanii pro zdrowotnych oraz zaleceń dietetyków i lekarzy, aby dbać o ruch, zaledwie 8% kobiet w wieku 25-55 lat regularnie uprawia sport. Dla porównania – aż 64% badanych kobiet rzadko lub nigdy się nie gimnastykuję. U około 86% Polek nie uprawiających sportu występują przypadłości (ból, uczucie ciężkości nóg, obrzęki wokół kostek) związane z chorobami kończyn dolnych. Z badań wynika że dolegliwości te nasilają się z wiekiem. Aż 81% kobiet, które cierpią na najbardziej zaawansowany objaw niewydolności żylnej – żylaki, to kobiety mało aktywne fizycznie. Niepokojący jest fakt, że odsetek kobiet przeciwdziałających zjawisku jest niewielki.

 

PRACA a zdrowie nóg:

Wyniki badania wskazują, że charakter wykonywanej pracy ma ogromny wpływ na występowanie problemów związanych ze stanem nóg. Ponad 2/3 Polek pracujących za biurkiem odczuwa problem z funkcjonowaniem układu krwionośnego w kończynach dolnych. Jako główne źródło dyskomfortu wskazywana jest obrzęk nóg wynikający z utrudnionego krążenia krwi podczas długotrwałego przebywania w pozycji siedzącej. W dalszej kolejności wskazywane były też pajączki. Kobiety wykonujące pracę siedzącą zauważają również problem z żylakami.

 

Odpowiedzią na problemy z niewydolnością żylną nóg jest kuracja diosminowa AFLAVIC® (www.aflavic.pl). Dzięki zastosowaniu preparatów AFLAVIC® możemy działać dwutorowo: od wewnątrz (tabletki), jak również bezpośrednio na skórę stosując krem. Zmikronizowana diosmina zawarta w obydwu preparatach AFLAVIC® działa ochronnie na naczynia krwionośne, zwiększając ich elastyczność, niweluje obrzęki i uczucie ciężkości nóg. AFLAVIC® w tabletkach to podstawa kuracji. Z kolei AFLAVIC® dermoKREM zawiera dodatkowo wyciąg z kasztanowca, który poprzez uszczelnianie drobnych naczyń krwionośnych redukuje powstawanie mało estetycznych „pajączków” oraz witaminę A, która doskonale regeneruje skórę nóg i poprawia ich wygląd.

Cena opakowania AFLAVIC tabletki (30 szt.) to 30 zł

Cena opakowania AFLAVIC dermo KREM to 18 zł

Aflavic 600 mg, tabletki powlekane (Diosminum)

 

WSKAZANIA DO STOSOWANIA: 

Leczenie objawów związanych z niewydolnością krążenia żylnego kończyn dolnych m.in. uczucie ciężkości nóg,bóle nóg. Leczenie objawowe w przypadku zaostrzenia objawów dolegliwości związanych z żylakami odbytu

DAWKOWANIE I SPOSÓB PODAWANIA:

Tabletka do stosowania doustnego. Niewydolność krążenia żylnego: 1 tabletka na dobę, rano na czczo. Zaostrzenie dolegliwości związanych z żylakami odbytu: 2 do 3 tabletek na dobę, w trakcie posiłków.

Oceń ten artykuł:

1 gwiazdka2 gwiazdki3 gwiazdki4 gwiazdki5 gwiazdek (98 głosów, średnia: 4,33 z 5)
zapisuję głos...
Komentarze
  1. luna341  1 marca 2016 21:26

    Niewydolność żylna nóg dotyka coraz więcej Polek ,mężczyzn również. Niestety siedzący tryb życia,brak ruchu ,zakładanie nogi na nogę nie sprzyja naszym nogom.

    Odpowiedz
  2. marrika  1 maja 2016 21:12

    Ja kilka razy dziennie spaceruję z psem, a i tak cierpię na niewydolność żylną. Najlepiej zwalić winę na chorego.

    Odpowiedz
  3. luna341  4 września 2016 19:44

    Mam pracę siedzącą ,niestety zle to wpływa na krążenie żylne

    Odpowiedz
  4. stokrotkapolna  9 marca 2017 10:16

    Dużo ruchu, i dbać o wagę. Bardzo ciekawy artykuł. Chociaż ja nie jestem zwolenniczką suplementów. Zewsząd nas otaczają, mamią, i z reklam.Są na wszystko.Trzeba by jeść je kilogramami dziennie. Lepiej podchodzić do tego z ostrożnością.

    Odpowiedz
  5. stokrotkapolna  13 marca 2017 06:22

    I zdrowo się odżywiać. Zewsząd tylko suplementy. W reklamach, artykułach. A koncerny zacierają ręce i liczą kasę, która idzie w miliardy. A ludzie lecą do tych suplementów jak ćmy do światła. I łykają wszystko na wszystko, rujnując swój organizm.

    Odpowiedz

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany