Aerozoloterapia vs choroby cywilizacyjne

Już starożytni Chińczycy wiedzieli, że inhalacja to jeden z najlepszych sposobów leczenia wszelkich infekcji dotykających górnych dróg oddechowych. Niekiedy jest to dobra metoda na katar i zatkany nos, innym razem pomaga w leczeniu bardziej poważniejszych chorób cywilizacyjnych.

aerozoloterapia-vs-choroby-cywilizacyjne

Obecnie lawinowo rośnie na całym świecie zachorowalność na przewlekłe choroby górnych dróg oddechowych (ang. Chronic Respiratiry Diseases). Można do nich zaliczyć przede wszystkim astmę, alergię POChP. Główną przyczyną tych chorób jest przede wszystkim z byt szybka industrializacja społeczeństwa, a także duże nasycenie substancji chemicznych w środowisku naturalnym.

Inhalacja znana od tysiącleci

Jednym z najskuteczniejszych sposobów zapobiegania i leczenia wielu dolegliwości górnych dróg oddechowych jest metoda wziewna, powszechnie znana jako inhalacja. To jedna z najstarszych znanych człowiekowi metod podawania leków i prawdopodobnie pochodzi ze starożytnych Chin. Dynamiczny rozwój inhalacji nastąpił w XX wieku, kiedy to zaczęły powstawać pierwsze zaawansowane urządzenia do rozpraszania aerozoli leczniczych.

Inhalacja polega na dostarczeniu do górnych dróg oddechowych poprzez wdychanie pary wód mineralnych, roztworów leków lub ich aerozoli. Inhalacja od kilku dobrych lat wraca do łask zarówno lekarzy, jak i pacjentów, stanowiąc mało inwazyjną i pozbawioną jakichkolwiek działań ubocznych metodę leczenia.

Główne atuty aerozoloterapii

Głównym atutem procesu inhalacji jest szybkość jej działania. Lek w postaci aerozolu jest bezpośrednio doprowadzany przez błony śluzowe do dróg oddechowych oraz do krwiobiegu. Dzięki temu można bezpiecznie przywrócić drożność układu oddechowego oraz ochronić system pokarmowy. Inhalacja pomaga także pozbyć się wydzieliny z oskrzeli oraz odbudować uszkodzony nabłonek.

Inhalacja dla najmłodszych

Aby dostarczyć w sposób bezpieczny lek do górnych dróg oddechowych, używa się urządzenia medycznego, zwanego inhalatorem.Inhalator jest skuteczna w leczeniu astmy, mukowiscydozy, przewlekłej obturacyjnej choroby płuc (POChP), a także różnej postaci alergii. Mimo nieuleczalności tych chorób, systematyczna inhalacja pozwala na prowadzenie w miarę normalnego stylu życia.

Jest to szczególnie ważne w przypadku dzieci, nawet tych najmłodszych, które skończyły dopiero pierwszy rok życia. W stosunku do nich stosuje się specjalne inhalatory, zgodne np. z ofertą UNIFORMIX. Są to urządzenia inhalacyjne o przyjaznym dla malucha wyglądzie, dzięki czemu dziecko nie boi się inhalacji. Inhalatory dla dzieci są wyposażone w wydajne nebulizatory Sidestream, które umożliwiają bardzo szybka inhalację. Posiadają również bardzo stabilną konstrukcję, są łatwe w użyciu, a frakcja respirabilna wynosi 78,2 procent.

Oceń ten artykuł:

1 gwiazdka2 gwiazdki3 gwiazdki4 gwiazdki5 gwiazdek (92 głosów, średnia: 4,67 z 5)
zapisuję głos...

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany