Aerobik dla mięśni twarzy

Zadbaj o ruch każdej części ciała – nawet twarzy. Ćwiczenia mięśni twarzy to nie tylko relaks i dobra zabawa. Systematyczna gimnastyka to przede wszystkim piękny wygląd cery. Jeśli ni spodobają ci się te ćwiczenia, używaj przynajmniej wałka jadeitowego na zmarszczki.

Yves Rocher

joga dla twarzy

 

Regularną gimnastykę należy rozpocząć, gdy tylko zobaczymy pierwsze niedoskonałości. Wtedy przyniesie ona najlepsze rezultaty. Skurcze mięśni wywołane dzięki ćwiczeniom zwiększają przepływ krwi i rozprowadzają tlen w skórze. Po zakończeniu ćwiczeń mięśnie i skóra są rozgrzane i ukrwione – mówi Róża Nowakowska, kosmetolog z Nantes.pl – Wtedy najlepiej nałożyć na twarz krem lub maseczkę. Kosmetyki wchłoną się o wiele szybciej i przyniosą widoczne rezultaty – dodaje. Pamiętajmy, że ćwiczenia podtrzymują elastyczność mięśni twarzy i szyi, dzięki czemu cera wygląda młodziej. Regularna gimnastyka spowalnia proces starzenia się skóry. Aby trening przyniósł pożądany efekt, należy wykonywać ćwiczenia codziennie przez 10-15 minut. Oto kilka propozycji.

Kąciki ust

Opuszkami palców dotknij miejsca tuż nad kącikami ust. Już przy niewielkim uśmiechu poczujesz, jak podnoszą się mięśnie podtrzymujące kąciki ust. Bardzo dobry efekt uzyskasz „uśmiechając się na siłę”. Co to oznacza? W chwilach, gdy jest Ci smutno lub jesteś zdenerwowana po prostu uśmiechnij się.

Policzki

Uśmiechnij się szeroko otwierając usta i oczy, tak jakbyś się czymś zdziwiła. Ćwiczenie to sprawia, że mięśnie całej twarzy napinają się.

Broda

Zrób „łabędzią szyję”, czyli wyciągnij ją jak najdalej ku górze. Wykonaj po kilka skłonów głową do przodu, do tyłu oraz na boki, następnie niewielką ilość ruchów obrotowych głowy. Ćwiczenie to pomoże zlikwidować tak zwaną ?drugą brodę?.

Worki pod oczami

Mając otwarte oczy patrz na przemian w prawo, w lewo, do góry i na dół. Następnie wykonaj ruchy okrężne gałkami oczu. Przy obu ćwiczeniach zwróć uwagę, aby nie marszczyć czoła.Unieś brwi palcami wskazującymi. Potem szybko i mocno zaciskaj i rozluźniaj powieki.Powyższe ćwiczenia pomogą zlikwidować worki pod oczami.

Yves Rocher

Oceń ten artykuł:

1 gwiazdka2 gwiazdki3 gwiazdki4 gwiazdki5 gwiazdek (187 głosów, średnia: 4,69 z 5)
zapisuję głos...

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany