ACLARI Diamonds – podkreślamy kobiece piękno

Zawieszka z kamieniem szlachetnym, zaręczynowy pierścionek z miłosną dedykacją, kolczyki otrzymane w prezencie od mamy lub siostry – taka biżuteria to więcej niż dodatek do sukienki. To rodzaj manifestu, pamiątka pełna wspomnień, a często też osobisty talizman i symbol kobiecej więzi. O rękodzielniczej biżuterii, która jest czymś więcej niż tylko ozdobą, opowiadają projektanci z polskiej marki jubilerskiej ACLARI Diamonds.

Biżuteryjny manifest

Ubrania oraz dodatki, jakie nosimy, pokazują naszą energię, podkreślają osobowość i urodę, a także manifestują bliskie nam wartości. Biżuteria, dzięki której w pełni wyrazisz siebie: to filozofia polskiej marki jubilerskiej ACLARI Diamonds. Cztery kolekcje są niczym cztery żywioły – każda ma inny temperament. Tym, co je łączy, są autorskie projekty, szlachetne materiały oraz rękodzielnicze wykonanie.

– Biżuteria jest nośnikiem wspomnień, emocji, ale też przekonań i światopoglądów – mówią projektanci z ACLARI Diamonds. – Ta autentyczna, tworzona ręcznie w duchu mody odpowiedzialnej to nie tylko ozdoba, która doda energii i pewności siebie. To także rodzaj manifestu. Taka biżuteria może pokazać wartości, jakimi kierujemy się w życiu.

Pierścionki, kolczyki i zawieszki tej marki jubilerskiej powstają dla kobiet, którym bliska jest idea etycznej mody. Całość kolekcji tworzona jest od podstaw w Polsce, w pracowni jubilerskiej w Trójmieście. Za każdym projektem kryją się autorski pomysł, ogromne pokłady pasji i praca ludzkich rąk. W kolekcjach znajdziemy tylko szlachetne surowce – złoto oraz naturalne diamenty. Wszystkie kamienie pochodzą z zaufanych źródeł oraz mają odpowiednie certyfikaty potwierdzające autentyczność i jakość.

Symbole kobiecej siły

Trudno chyba o drugi dodatek do stylizacji, w którym tak mocno czuć kobiecą energię. W biżuteryjnej szkatułce wielu z nas znajduje się przynajmniej jeden element pełniący funkcję amuletu. Zawsze jest to biżuteria, z którą wiążą się wyjątkowe wspomnienia. Często jest ona wręcz przekazywana z pokolenia na pokolenie. Sekretem jej mocy jest zamknięta w niej historia.

– Pierścionek, kolczyki czy zawieszka, którą nosiły wszystkie kobiety w rodzinie, może stać się symbolem kobiecej więzi i siły – mówi Agnieszka, ekspert z ACLARI Diamonds. – Właśnie dlatego naszą biżuterię tworzymy ręcznie, ze szlachetnych materiałów. Złoto i diamenty są prawdziwie ponadczasowe. Taka biżuteria przetrwa w świetnym stanie długie lata, nie podlega też sezonowym trendom – dodaje – Trafi do kobiety, która być może pewnego dnia podaruje ją swojej córce Prezenty, które otrzymujemy od bliskich, mają wyjątkową moc. Stają się osobistymi talizmanami. Dodają odwagi i pewności siebie, kiedy szczególnie tego potrzebujemy.

Współczesne talizmany

Dawniej biżuteria z kamieniami szlachetnymi miała zapewniać pomyślność, balansować emocje, wyostrzać intuicję. Kobiety nosiły ją blisko ciała, najczęściej na szyi. Wiele z kamieni postrzegano jako magiczne, chroniące przed negatywnymi energiami. Do dziś przypisuje się im konkretne właściwości.

Opal ma wspierać kreatywność, kamień księżycowy dawać wgląd w siebie i wyostrzać intuicję, a diament przynosić szczęście w miłości. Stąd też wzięła się tradycja zaręczynowego pierścionka z diamentem – opowiada Dominika, z warszawskiego salonu ACLARI Diamonds. – Podobno podarowany na znak miłości dobrze wróży zakochanym. Warto jednak pamiętać, że symbolika diamentów jest znacznie głębsza – dodaje. – Oszlifowane fascynują ludzi piękną grą światła. Uważane są za symbol naturalności, doskonałości, siły duchowej. Podkreślają kobiece piękno, a także wzmacniają samoświadomość. Diamentowa biżuteriama przypominać nam, że wszystko, czego szukamy na zewnątrz, mamy już w sobie – podsumowuje.

Prezenty pełne historii

Ręcznie robiony pierścionek, kolczyki czy zawieszka z kamieniami szlachetnymi to jeden z piękniejszych prezentów, jakie można podarować ukochanej, ale też siostrze, mamie, córce, przyjaciółce lub po prostu samej sobie. Autorską biżuterię ACLARI Diamonds możesz obejrzeć i kupić online, a w największych polskich miastach także stacjonarnie.

Oceń ten artykuł:

1 gwiazdka2 gwiazdki3 gwiazdki4 gwiazdki5 gwiazdek (41 głosów, średnia: 4,78 z 5)
zapisuję głos...