Szczotkowanie ciała na sucho i suchy masaż twarzy – ten masaż warto wykonywać!

Spis treści:

Szczotkowanie ciała na sucho to sposób dbania o kondycję skóry, który znały już nasze babki, a teraz powraca! Z powodzeniem stosują je Japonki, których kondycja skóry jest niedoścignionym ideałem. Na twarz stosują one wałek jadeitowy do masażu a na ciało – specjalną szczotkę. Co daje taki zabieg? Jak wykonać taki masaż?

Szczotkowanie ciała na sucho i suchy masaż twarzy - ten masaż warto wykonywać!

Szczotkowanie ciała na sucho – Czego używać?

Do szczotkowania ciała na sucho możemy wybrać znane nam z… domowych porządków szczotki (oczywiście nie polecamy używania dokładnie tych samych szczotek!). Chodzi o drewniane szczotki z włókna kokosowego, z agawy lub ze szczeciny dzika. Szczotka ze szczeciny dzika jest najbardziej miękka i polecana na początek naszej szczotkowej przygody. Szczotkowanie ciała włóknem z kokosa i agawy jest znacznie silniejsze i możemy ze względu na twardość włosia stosować również na mokro. Szczotka, którą wybierzemy musi również dobrze leżeć w naszej dłoni. Warto również zainwestować w szczotkę z długą rączką, by wykonywać zabieg również na plecach.

Nie możemy również zapomnieć o czyszczeniu szczotki z pomocą ciepłej wody i łagodnego żelu lub szamponu.

Szczotkowanie ciała na sucho – Zalety

Szczotkowanie ciała na sucho to przede wszystkim peeling skóry. Niezwykle skuteczny, bo wręcz pozostawi naszą skórę różową. Dlatego szczotkowanie wykonuje się na sucho (skóra nie powinna być posmarowana żadnymi balsamami i olejkami), ponieważ sama czynność również sprawia, że ze skóry zaczynają uwalniać się toksyny, które zaraz po masażu możemy zmyć pod prysznicem.  Do tego szczotkowanie ciała jest jedną z najprostszych form masażu, który pobudza układ limfatyczny.

Masaż limfatyczny wykonuje się od dołu kończyn w stronę serca. Taki masaż pomoże nam pozbyć się opuchlizny, szczególnie polecany jest osobom, które prowadzą siedzący tryb życia.  Masaż limfatyczny pobudza krążenie limfy do węzłów limfatycznych, gdzie ta zostaje przefiltrowana z toksyn, produktów przemiany materii, bakterii. Efektem tego poprawi się nasze samopoczucie, stan skóry, skutecznie będziemy walczyć z cellulitem, pobudzimy skórę do produkcji kolagenu, a nawet wspomożemy odchudzanie.

Po wykonaniu masażu bierzemy prysznic w ciepłej, ale nie gorącej wodzie. Następnie nakładamy na ciało coś co nawilży skórę i złagodzi efekty masażu. W tym celu świetnie sprawdzi się olej kokosowy. Na początku masaż może być nieco bolesny ze względu na twardość włosia, jednak, gdy nabierzemy wprawy, a nasza skóra się do niego przyzwyczai będzie wyjątkowo przyjemny!

Masaż twarzy na sucho

Mowa jest on masażu na sucho. Jedyne czego nam potrzeba to szczotka z naturalnego włosia i trochę chęci.
Masaż taki wykonujemy rano po przebudzeniu kulistymi ruchami w stronę serca. Siłę nacisku dostosowujemy do swoich własnych preferencji. Unikamy oczywiście miejsc bardzo wrażliwych, bądź zranionych.
Tuż po jego zakończeniu wypijamy szklankę wody mineralnej – najlepiej z cytryną i ruszamy na śniadanie.

Korzyści:

– stymulacja układu limfatycznego
– lepszy przepływ krwi (dlatego częściowo posłużyć może w profilaktyce zimnych stóp/żylaków),
– usuwa martwy naskórek i pozwala skórze oddychać,
– usuwa toksyny, który organizm pozbył się w trakcie snu,
– działa na skórę i narządy wewnętrzne energetyzująco,
– otwiera pory i oczyszcza je,
– skutecznie zwalcza cellulit.
UWAGA! Masaż ten nie powinien być wykonywany przez osoby, u których zdiagnozowano jakiekolwiek nowotwory!

Oceń ten artykuł:

1 gwiazdka2 gwiazdki3 gwiazdki4 gwiazdki5 gwiazdek (221 głosów, średnia: 4,41 z 5)
zapisuję głos...