9 nawyków kosmetycznych przed snem, dzięki którym będziesz wyglądać piękniej każdego dnia

Poznaj najlepsze nawyki kosmetyczne, których przestrzeganie może poprawić Twoją urodę w taki sposób, jakiego nigdy byś sobie nie wyobrażała. Wprawdzie przez większość czasu grzęźniemy w tak wielu poradach kosmetycznych, że rzadko wiemy, co wybrać, a czego nie. Jednak ten artykuł jest wyjątkowy, pozwoli opracować własną, łatwą wieczorną rutynę, która pozwoli Ci stawać się piękniejszą każdego dnia.

Nawyki kosmetyczne przed snem, dzięki którym będziesz wyglądać piękniej

fot. Deposiphotos

Pielęgnacja przed snem – 9 nawyków, które trzeba wykonać każdego dnia, by wyglądać coraz piękniej

Nawyki – czyli drobne czynności, które wykonujemy każdego dnia decydują w dużej mierze o tym, jak wyglądamy. Jak napisał Charles C. Noble – „Najpierw to my tworzymy nawyki, potem one tworzą nas”. Zgadzamy się z tym w pełni! Opracuj w oparciu o poniższe propozycje codzienny wieczorny rytuał, który widocznie wpłynie na Twój wygląd. Dzięki niemu codziennie rano będziesz piękna i wypoczęta!

1. Przede wszystkim – Idź spać bez makijażu!

demakijaż

fot. Deposiphotos

To jest jedna z podstawowych zasad. Nawet jeśli jesteś zapracowaną kobietą i masz mnóstwo obowiązków na swoich barkach, to musi stać się Twój obowiązkowy wieczorny nawyk!  Pamiętaj –  pójście do łóżka z  makijażem równa się zaproszeniu różnych problemów skórnych na Twoją cerę. Twoja skóra bowiem zaczyna się regenerować, gdy śpisz. Pory skóry otwierają się i jeśli masz w tym czasie  na sobie grubą warstwę kosmetyków, to prosisz się o kłopoty w postaci różnorodnych wyprysków.

Więcej informacji na temat demakijażu znajdziesz w poniższych artykułach:

2. Krem do rąk jest obligatoryjny każdego wieczoru

krem do rąk

fot. Deposiphotos

Piękne dłonie mogą podnieść Twoją atrakcyjność i świadczą o wieku. Każdej nocy przed pójściem do łóżka umyj ręce ciepłą wodą i łagodnym mydłem. Osusz miękkim ręcznikiem, a następnie nałóż krem ​​do rąk. Upewnij się, że używasz gęstego i odżywczego kremu do rąk. Dzięki temu Twoje dłonie będą nawilżone w nocy, a kiedy obudzisz się następnego ranka, będą równie wypoczęte, jak i Ty.

Sprawdź ranking kremów do rąk lub … zrób go w domowym zaciszu

3. Toner dla urody i zdrowia

aplikacja toneru

fot. Deposiphotos

Toner jest dla twojej twarzy tym, czym twoja twarz dla ciebie. Czemu? Ponieważ pomaga przywrócić naturalny poziom pH skóry, co sprawia, że ​​Twoja skóra jest odporna na bakterie i inne mikroorganizmy. Jednocześnie toner  oczyszcza ją z brudu i zanieczyszczeń.

Więcej powodów dla których warto używać tonika do twarzy a także przepis królowej Elżbiety Łokietkówny znajdziesz poniżej:

4. Nie zapominaj o kremie pod oczy

aplikacja kremu na oczy

fot. Deposiphotos

„Oczy są zwierciadłem duszy” – wszyscy o tym wiemy. Dlatego należy o nie dbać szczególnie. Usuń cały makijaż oczu i nałóż krem ​​pod oczy. Krem pod oczy może zdziałać wiele dobrego dla Twojego wyglądu. Składniki kremów, takie jak peptydy nawilżają, a  także zmniejszają  zmarszczki. Tylko upewnij się, że używasz  kremu pod oczy przeznaczonego dla swojego wieku, a także zawiera on przeciwutleniacze, kofeinę, peptydy i rozjaśniacze.

Z poniższych artykułów dowiesz się jak aplikować poprawnie krem na oczy, jakie składniki powinny znaleźć się w dobrym kremie pod oczy i jeden z naszych kosmetycznych rankingów

5. Zwiąż włosy

śpiąca kobieta z koczkiem na głowie

fot. Deposiphotos

Zawsze najlepiej spać ze związanymi włosami. Kiedy śpisz z włosami związanymi w luźny kok, możesz oszczędzić sobie rano kłopotów z plątaniną i supełkami. Ponadto włosy zawierają tłuszcz i zbierają brud, który może dostać się na twarz, powodując w ten sposób wypryski i inne problemy.

Więcej na temat pielęgnacji włosów w czasie snu znajdziesz poniżej:

6. Aplikuj wazelinę na  stopy

wcieranie kremu w stopy

fot. pexel.com

Twoje stopy – coś, czego nigdy nie należy ignorować – tak dla zdrowia, jak i urody. Umyj stopy ciepłą wodą i osusz je miękkim ręcznikiem. Nałóż wazelinę na stopy i zobacz, jak stają się miękkie i piękne w ciągu kilku dni! Wazelina jest zwykle używana, aby zapobiec wysuszeniu skóry. Zamiast wazeliny możesz użyć kremu z dużą zawartością mocznika.

Więcej na temat pielęgnacji stóp opisaliśmy w artykule:

7. Myj  i nitkuj zęby co noc

piękny uśmiech

fot. Deposiphotos

Oto jeden z najważniejszych i oczywistych rytuałów pielęgnacyjnych przed snem. Piękno to nie tylko kwestia zewnętrzna, ale także wnętrza. Jeśli twój oddech nie pachnie dobrze, nie pomogą ci żadne perfumy czy wymyślne balsamy! Dlatego myj zęby każdego wieczoru przed pójściem spać oraz koniecznie je nitkuj ​. Ważną kwestią do zapamiętania jest nitkowanie zębów przed szczotkowaniem.

Więcej na ten temat:

8. Zacznij używać jedwabnych poszewek na poduszki

śpiąca kobieta na jedwabnej poduszce

fot Bruce Mars – Unsplash.com

Czy uwierzysz, że nawet poszewki na poduszki mogą wpłynąć na Twoje piękno? Cóż, musisz. Są dwa powody. Po pierwsze, jedwab zawiera wiele naturalnych białek i 18 niezbędnych aminokwasów, które są korzystne dla skóry. I po drugie, w przeciwieństwie do bawełnianych poszewek na poduszki, jedwabne poszewki na poduszki nie powodują irytujących  porannych odciśnięć  na twarzy.

Więcej o jedwabiu dla urody:

9. Dobrze się wyśpij

śpiąca kobieta

fot. Damir Spanic -Unsplash.com

Wszyscy wiemy, że sen jest niezbędny. Nie ma wątpliwości, że brak snu może powodować cienie i worki pod oczami, dwie z największych katastrof dla naszej urody. Więc upewnij się, że śpisz około 7-8 godzin każdej nocy. Przed zaśnięciem wyłącz urządzenia elektroniczne. Przeglądanie telefonu komórkowego lub zasypianie przy działającym odbiorniku telewizyjnym nie służą dobremu nocnemu wypoczynkowi.

Koniecznie przeczytaj, jeśli masz problemy ze snem: 

Piękno jest w dużej mierze kwestią zdyscyplinowanych procedur. Postępuj zgodnie z tymi rutynowymi zabiegami pielęgnacyjnymi przed snem i budź się każdego ranka coraz piękniejsza. Czy przed pójściem spać przestrzegasz innej rutyny dotyczącej  urody? Podziel się nim z nami w komentarzach.

Oceń ten artykuł:

1 gwiazdka2 gwiazdki3 gwiazdki4 gwiazdki5 gwiazdek (125 głosów, średnia: 4,56 z 5)
zapisuję głos...