8 zabawek dla 2-latka idealnych na prezent (i nie tylko)

Zabawki dla 2-latka to produkty, które muszą spełniać wiele wyśrubowanych kryteriów. Oczywistym jest, że maluch musi chcieć się nimi bawić, jednak inną bardzo ważną kwestią jest to, by rozwijały one umiejętności małego dziecka czy motywowały do umysłowego wysiłku. Muszą być bezpieczne, wykonane z odpowiednio dobranych materiałów. Proponowane w niniejszym artykule zabawki dla 2-letniego dziecka to wyprodukowane przez polską markę Smily Play gry (również z drewna), a także ciekawe gadżety, którymi zachwyci się nie tylko dziecko, ale i dorosły.

Zabawki z drewna dla dwulatka

Aktywny trójkąt to zabawka zręcznościowa 5w1. Na solidnej podstawie zamontowano labirynt, liczydło, sorter, przeplatankę i grę zręcznościową. Naturalne materiały, żywe kolory i nietypowy kształt przyciągają uwagę dziecka, które podczas zabawy rozwija swoje zdolności motoryczne, umiejętność postrzegania, a także inteligencję. Dwulatek korzystający z zabawki może poznawać nowe kształty, cyfry oraz kolory.

Domek aktywizujący to również rozbudowana drewniana zabawka, która pozwala dziecku na beztroską, ale rozwijającą zmysły i intelekt zabawę. To przede wszystkim trening dla rączek, koordynacji wzrokowo-ruchowej i wyobraźni przestrzennej. Pomysłowe ściany drewnianego domku mają elementy do przesuwania, sorter, cymbałki, koła zębate, zegar ze wskazówkami, a nawet klocki do przewlekania.

Sorter Tik-Tak przypomina klasyczny zegar i może służyć do nauki cyfr oraz wskazywania godzin. Jednak w przypadku dwulatka jest to przede wszystkim kreatywna zabawka, która wspomaga dziecko w rozpoznawaniu kształtów i kolorów. Brzdąc podczas zabawy ćwiczy spostrzegawczość i pamięć, a wyjmowane elementy rozwijają jego zdolności manualne.

Inteligencja 4w1 to kolejny przykład drewnianej zabawki dla 2-latka, która ćwiczy sprawność dłoni i paluszków, stymuluje koordynację ręka-oko, przybliża dzieciom nazwy kolorów i kształtów oraz pozytywnie wpływa na rozwój logicznego myślenia. Zabawka umożliwia układanie różnych kombinacji wzorów i figur geometrycznych, a paliki ułatwiają maluchom odpowiednie dopasowanie elementów. Prosta konstrukcja, naturalne materiały, z jakich zabawka jest wykonana, oraz kolory to elementy zachęcające do zabawy.

Zabawki kształtujące słuch

2w1 Gitara Żyrafa to zabawka dla dwuletniego dziecka, która kształtem przypomina gitarę, a wizualnie dostosowana jest do oczekiwań malucha. Ma regulację głośności, wygrywa różne melodie i wydaje dźwięki typowe dla gitary, perkusji i konsoli DJ-a. Żyrafa oswaja brzdąca z muzyką i rozwija jego poczucie rytmu. Jednak to nie tylko instrument muzyczny posiadający świecące, kolorowe klawisze, to także ciągacz. Zabawka może więc zostać zabrana na spacer, podczas którego będzie motywować do ruchu.

Innym przykładem muzycznej zabawki na prezent dla dwulatka jest Smily Fone, czyli aktywny telefon z dotykowym ekranem. Z telefonu oczywiście nie można zadzwonić czy połączyć się z Internetem. Dziecko, posługując się kolorowymi przyciskami, może natomiast włączyć melodie lub skorzystać z różnych zabaw edukacyjnych czy quizów. Ta zabawka interaktywna dla 2-latka uczy również nazw i odgłosów zwierząt, rozpoznawania cyfr i kolorów.

Zabawki dla 2-letniej dziewczynki i 2-letniego chłopca

Centrum Sportu 4w1 to pomysłowa zabawka dla dwuletniego chłopca, dzięki której można grać w domu w piłkę nożną, koszykówkę, kręgle i golfa. Dwulatek zachwyci się odgłosami aplauzu, gwizdka, melodyjkami, a także światełkami. To fantastyczny prezent dla dziecka, które wymaga ćwiczeń motoryki dużej i/lub jest ruchliwe oraz bardzo aktywne.

Lala Bambolina mówiąca 50 słów to z kolei interaktywna zabawka dla 2-letniej dziewczynki. Malutkie panny chcą naśladować swoje mamy, są opiekuńcze i empatyczne. Lalka wyglądem przypomina bobasa, ma 38 cm wysokości, miękki brzuszek, zestaw ubranek na zmianę i porozumiewa się ze swoją opiekunką za pomocą 50 polskich słów. Lalka to najlepsza zabawka dla dwulatki, jaką można sprezentować na urodziny, Boże Narodzenie lub zupełnie bez okazji.

Szukasz prezentu dla dwulatka? Na stronie Smily Play znajdziesz powyżej opisane zabawki, a także wiele innych propozycji.

Oceń ten artykuł:

1 gwiazdka2 gwiazdki3 gwiazdki4 gwiazdki5 gwiazdek (104 głosów, średnia: 4,38 z 5)
zapisuję głos...
Komentarze
  1. Angelika  17 listopada 2018 19:26

    Drewniane zabawki są super

    Odpowiedz

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany