8 rzeczy za które nie powinnaś przepraszać

Wiele z nas, pragnąc pozostać miłymi i taktownymi, nadużywa słowa „przepraszam” przez co stawia się w pozycji osoby winnej. Taki sposób wyrażania się często jest przez otoczenie postrzegany jako oznaka słabego charakteru i przyczynia się do tego, że nie jesteśmy traktowane z odpowiednim respektem. A przecież w ciągu dnia tyle razy znajdujemy się w sytuacji, kiedy to my powinnyśmy usłyszeć słowa przeprosin! Poznaj 8 rzeczy za które nie powinnaś przepraszać i natychmiast przestań to robić!

rzeczy za które nie powinnaś przepraszać

źródło zdjęcia: www.pixabay.com

8 rzeczy za które nie powinnaś przepraszać

Zobacz także: Chcesz być szczęśliwa? Oto 5 zachowań, z którymi powinnaś skończyć!

 

1. Nieporządek w mieszkaniu podczas nieoczekiwanej wizyty

źródło: www.giphy.com

W środku dnia nieoczekiwanie wpada do Ciebie koleżanka, która chce pożyczyć książkę. Jesteś akurat zawieszona gdzieś pomiędzy przygotowywaniem obiadu a robieniem prania i uświadamiasz sobie, że nie zdążyłaś pościerać kurzy, więc mówisz: „przepraszam cię, że taki tu bałagan, ale…”. STOP! Przecież nie planowałaś urządzać spotkania w stylu Perfekcyjnej Pani Domu.

 

2. Twój wygląd

źródło: www.giphy.com

Umówiłaś się na kawę lub zakupy z przyjaciółką, ale miałaś na głowie tyle spraw, że nie zdążyłaś stworzyć perfekcyjnej stylizacji ani nałożyć makijażu? Kiedy przychodzisz na miejsce, widzisz ją wystylizowaną zgodnie z najnowszymi trendami i idealnie pomalowanymi ustami, które nie rozmazały się nawet przy zetknięciu z filiżanką, a wtedy pierwsze, co nasuwa Ci się na myśl, to kajanie się za to, jak wyglądasz? Powstrzymaj się od przepraszania! Przecież nie wybieracie się na casting! Pokaż, że jesteś na tyle pewna swojej urody i naturalnego wdzięku, że nie musisz podkreślać go ubraniami czy pięcioma warstwami fluidu.

8 rzeczy za które nie powinnaś przepraszać

Zajrzyj także: Skuteczne sposoby, jak poczuć się sexy

 

3. Wypowiadanie własnego zdania

źródło: www.giphy.com

Podczas dyskusji na tematy takie jak polityka, muzyka czy film, kobiety często zaczynają swoją wypowiedź od słów: „przepraszam, ale się z Tobą nie zgadzam” albo „przepraszam, ale ja mam zupełnie inne zdanie”. Tymczasem posiadanie własnego zdania i umiejętność uargumentowania go to powód do dumy! Wyrażaj je z godnością i pewnością siebie!

 

4. Odmawianie spotkania

Dostałaś zaproszenie na randkę od mężczyzny, którym nie jesteś zainteresowana? Dawno nie widziana koleżanka ze studiów prosi, żebyś przyszła na jej baby shower, a Ty dostajesz mdłości na samą myśl o znalezieniu się w gronie piszczących i spieszczających wyrazy matek? Powiedz: „nie, dziękuję”. I żadnych przeprosin – przecież niczego nie obiecywałaś.

8 rzeczy za które nie powinnaś przepraszać

Może zainteresuje Cię również: Co czyni nas atrakcyjnymi dla innych? Nie tylko wygląd!

 

5. Choroba, przez którą musisz iść na zwolnienie

Masz taką migrenę, że ledwie otwierasz oczy albo taki ból brzucha, że jesteś w stanie tylko leżeć, obejmując go obiema rękami, ale już sama myśl o telefonie do szefa i poinformowaniu go o swojej chorobie sprawia, że czujesz się winna? Zapomnij o przeprosinach w stylu Japończyków, którzy wolą umrzeć z przepracowania niż okazać, że „nie są lojalni wobec korporacji”. Po prostu powiedz, że idziesz na zwolnienie.

 

6. Twoje uczucia

źródło: www.giphy.com

Ktoś zażartował sobie z Ciebie w niewybredny sposób, a Ty – zamiast śmiać się na siłę, by spełnić jego oczekiwania – czujesz się urażona lub smutna? Nie przepraszaj go za to, że „źle odebrałaś jego słowa”. Nie ma powodu, byś ukrywała prawdziwe emocje!

8 rzeczy za które nie powinnaś przepraszać

 

7. Okoliczności, na które nie masz wpływu

źródło: www.giphy.com

Zaprosiłaś gości na kolację, w której przygotowanie włożyłaś całą swoją energię, wyobraźnię i pasję, ale nie wszystko jest tak, jak sobie wymarzyłaś. Wysoka temperatura w pokoju sprawia, że deser topi się zbyt szybko, kukurydza w sałatce okazuje się niewystarczająco słodka, Twój pies wyłudza od gości resztki jedzenia a kot wskakuje im na głowy? Nawet nie próbuj za to przepraszać! Większość gości jest pewnie zadowolona z przyjęcia i nie zauważy irytujących Cię drobiazgów, a gdyby nawet zwróciła na nie uwagę, nigdy nie mieli by o nie do Ciebie pretensji!

 

8. Bycie sobą

źródło: www.giphy.com

Starasz się za wszelką cenę sprostać oczekiwaniom innych, ale i tak masz poczucie, że nie jesteś wystarczająco dobra i w miarę rozmowy czy trwania spotkania zaczynasz przepraszać wszystkich, że czegoś nie rozumiesz, że zbyt wiele mówisz albo że zachowujesz się bardziej żywiołowo od pozostałych? Przepraszanie za bycie sobą to absurd! To przecież udając kogoś innego dopuszczamy się oszustwa, przez które moglibyśmy czuć się winni.

Oceń ten artykuł:

1 gwiazdka2 gwiazdki3 gwiazdki4 gwiazdki5 gwiazdek (230 głosów, średnia: 4,75 z 5)
zapisuję głos...