7 rzeczy, które zabijają namiętność w związku i które łatwo usunąć z życia

Zastanawiasz się, co zabija namiętność w związku? Twoje intymne relacje z partnerem już nie przypominają początków znajomości, gdy w waszej sypialni królowało pożądanie? Podpowiadamy, co zabija namiętność w związku i jak na nowo ją rozpalić.

7 rzeczy, które zabijają namiętność w związku

Co robić, gdy w związku wygasa namiętność?

Najszybciej namiętność wygasa w takich związkach, które powstają w oparciu o atrakcyjność seksualną. Jeżeli wiąże Was tylko przysłowiowe „łóżko”, to trudno będzie zbudować trwały związek. Piorun miłości, motyle w brzuchu i silne emocje  są doskonałym startem. Jednak zbudowanie trwałego związku wymaga innego rodzaju uczuć. Gdy minie zauroczenie, do budowy stabilnej relacji konieczne jest wzajemne zrozumienie, przyjaźń, empatia i zaufanie. Niestety,  bywa że w miarę upływu czasu namiętność wygasa, w związku zaczyna dominować rutyna, a zainteresowanie seksem wyraźnie słabnie.

Jeżeli czujecie, że dzieje się tak w Waszych relacjach, należy przede wszystkim o tym otwarcie rozmawiać i wspólnie znaleźć źródło problemów. Werbalizujcie także  swoje oczekiwania seksualne.  Z pewnością dużą rolę będzie grało w takiej sytuacji przełamanie monotonii i dotychczasowych schematów w intymnych relacjach. Ważnym elementem jest również wspólne spędzanie czasu  poza sypialnią. Odkrywajcie wzajemne pasje, hobby. Nie zapominajcie o drobnych gestach: dotyk, muśnięcie, przytulenie. Słowa: „kocham Cię” powinny być często słyszane. Dbajcie także o  poczucie bezpieczeństwa. Być może rujnują go drobiazgi, z których nie zdajecie sobie sprawy? Poniżej przedstawiamy 7 rzeczy, które potrafią zrujnować namiętność w związku, a których usunięcie jest łatwe.

7 rzeczy, które zabijają namiętność w związku

7 rzeczy, które zabijają namiętność w związku

Technologiczne gadżety

Technologiczne gadżety

Współczesny człowiek nie może obejść się bez nowinek technologicznych: komputery, laptopy czy smartfony  otaczają  nas w pracy. Niestety,  w domu historia  powtarza się: sypialnia wyposażona w telewizor, telefon komórkowy zawsze włączony – nawet nocą.  Pamiętaj – Twoja sypialnia czy salon nie powinny przypominać biura. W domu musisz odpocząć. Ciągły stres, który odczuwasz w pracy nie powinien być przenoszony do domu. W przeciwnym razie twoje życie seksualne może na tym ucierpieć.

Prezenty od byłych

Prezenty od byłych

Biżuteria, pamiątki i ten  pluszowy słoń ofiarowany przez Twojego byłego  mogą sporo namieszać Twojemu aktualnemu partnerowi. Wszystkie te rzeczy są toksyczne, ponieważ są naładowane emocjonalnie wspomnieniami związanymi z osobą która jest traktowana przez obecnego partnera jako rywal. Jednocześnie trzymanie ich na zewnątrz pokazuje, że nie jesteś wciąż gotowa, by się z pożegnać z osobą, która je podarowała. Pozbądź się tego emocjonalnego bałaganu – wyrzuć, schowaj lub daj komuś do przechowania. Twój partner odetchnie z ulgą.

Bałagan w sypialni

Bałagan w sypialni

Zwykle czujemy  się dobrze z małym bałaganem wokół siebie. Nie znaczy to jednak, że  porozrzucane po pokoju rzeczy nie przeszkadzają naszemu mózgowi. W rzeczywistości strasznie rozpraszają go te pomięte paragony ze sklepu walające się po podłodze, brudne rzeczy ciśnięte w kąt czy zakurzone i nieprzeczytane książki. Nasza podświadomość postrzegając je – przypomina sobie o niedokończonych sprawach. Postaraj się na bieżąco9 odkładać  dokumenty na biurko, układać bieliznę i ręczniki na swoje miejsce w szafkach, a książki odkładać na półki. Inaczej z dnia na dzień będziesz odczuwać coraz większe napięcie i dyskomfort, które nie sprzyjają intymnym relacjom.

Zdjęcia rodzinne

Zdjęcia rodzinne

Jedna z ulubionych historii amerykańskich psychologów dotyczy pary, która narzekała na brak życia seksualnego. Lekarz, do którego udała się para, po przeprowadzeniu starannego wywiadu nie był w stanie znaleźć przyczyny u kochającej się dwójki osób.  Finalnie, lekarz zadał pytanie mężczyźnie, czy jest coś, co go denerwuje w wystroju sypialni.  Okazało się, że na nocnej komodzie stało zdjęcie ojca żony, którego mężczyzna bardzo nie lubił. Podświadomie, patrzący ze zdjęcia teść  działał deprymująco na  mężczyznę w chwilach namiętności. Podobno, po usunięciu zdjęcia – problem zniknął.

Zapuszczona łazienka

sprzątanie

Brudna umywalka,  zacieki na kafelkach, włosy w odpływie  wanny nie nastrajają pozytywnie. Trudno w takich warunkach nie tylko myśleć o kochaniu się pod prysznicem, ale nawet przygotowywać się do romantycznej nocy. Postaraj się stworzyć intymną atmosferę już w łazience, która wprowadzi Was w odpowiedni nastrój. Nie tylko zwracaj uwagę na jej czystość, ale zapal  pachnące świece, dodaj ozdoby lub zdjęcia, które przypominają Wam wspólnie spędzone miłe chwile.

Zbyt jasne oświetlenie

Zbyt jasne oświetlenie

Większość ludzi woli kochać się w ciemności, ale jeśli pragniesz zmiany – przygotuj się do tego. Zamień swoją  200 watową żarówkę na mniejszą lub zainwestuj w inne, dyskretne oświetlanie.

Rzeczy pod łóżkiem

Rzeczy pod łóżkiem

Według zasad feng-shui, nic tak nie dekoncentruje pary, jak leżące pod łóżkiem niepotrzebne rzeczy. Nie rób z tej przestrzeni przysłowiowego „składziku”  nienoszonych ubrań, pudełek z narzędziami, czy starych czasopism. Ta starochińska tradycja, którą można nazwać psychologią przestrzeni podkreśla, że przedmioty znajdujące się bezpośrednio pod łóżkiem mogą w znaczny sposób utrudniać przepływ energii. Bez tego nie osiągniemy harmonii z otaczającym nas światem, co w efekcie  będzie wpływać negatywnie na  nasze wzajemne relacje – a także na zdrowy sen.

Napiszcie, co sądzicie o tych przeszkodach. Czy faktycznie mogą wpływać na wygasanie namiętności w związku?

 

Oceń ten artykuł:

1 gwiazdka2 gwiazdki3 gwiazdki4 gwiazdki5 gwiazdek (69 głosów, średnia: 4,72 z 5)
zapisuję głos...
Komentarze
 1. DomologiaStosowana.PL  15 lutego 2021 07:44

  Technologiczne gadzety…oj tak!

  Odpowiedz
 2. Skosa Sandra  15 lutego 2021 15:39

  Różne czynniki wpływają na obniżenie namiętności.Jedni uważają, że namiętność zmniejsza się z upływem czasu, bo się do siebie przyzwyczajamy, a inni szukają przyczyn gdzie indziej.

  Odpowiedz
 3. agasam9  15 lutego 2021 21:32

  i telewizor w sypialni

  Odpowiedz
 4. arunia  15 lutego 2021 23:07

  Niektore na pewno np. gadżety

  Odpowiedz
 5. Sensu  10 marca 2021 08:36

  Z lubrykantami jak z kosmetykami, musiałam wypróbować dużo różnych a jak znalazłam ulubiony to już się go trzymam Gadżety erotyczne najlepiej kupować dobrej jakości i z dobrych materiałów. Czasem potrafią kosztować naprawdę dużo, ale moim zdaniem warto inwestować w jakość. Rzeczy, które się znudzą a są firmowe – z silikonu, metalu szkła czy innego materiału nadające się do dezynfekcji- można sprzedać jak się znudzą. O ile to się mieści w czyjejś strefie komfortu.

  Odpowiedz

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany