7 najczęstszych postanowień na 2017 rok! Co sądzą o nich eksperci? Realne?

Właśnie zaczął się nowy, 2017 rok. A każdy początek roku to czas planów i postanowień. Jakie są najczęstsze postanowienia Polaków? Chcemy schudnąć, zrobić remont, kupić dom, zainwestować w swój rozwój, mieć więcej pieniędzy, znaleźć lepszą pracę. Jak noworoczne postanowienia Polaków oceniają specjaliści? Czy są realne i pod jakimi warunkami? Pytamy o to ekspertów.


Postanowienie nr 1: Schudnę

źródło: www.giphy.com

Co roku powtarzamy to samo – w tym roku na pewno schudnę. Od pierwszego dnia nowego roku przechodzimy na restrykcyjne diety, planujemy codzienne treningi. Nie bez powodu w styczniu siłownie pękają w szwach. – Postanowienie zadbania o siebie jest zawsze dobre. Trzeba jednak podejść do zmian rozsądnie, zaplanować wszystko, najlepiej konsultując to z lekarzem, dietetykiem lub trenerem personalnym. Największym błędem jest przeforsowanie się podczas ćwiczeń i zbyt drastyczne ograniczenie spożywanych kalorii. Zdrowy tryb żywienia, dostosowany do naszych potrzeb i regularne ćwiczenia to klucz do sukcesu. Chwilowe zrywy w postaci głodówki i morderczego treningu nie tylko nie przyniosą sukcesu, a wręcz mogą zrujnować nam zdrowie – komentuje Wojciech Zep – dietetyk ENEL-SPORT.

 

Postanowienie nr 2: Znajdę lepszą pracę

źródło: www.giphy.com

Radość spędzania czasu przy wigilijnym stole przerywa myśl, że już za dwa dni znów musisz iść do pracy. Jeśli wizja kolejnego dnia przy biurku, spędzała Ci sen z powiek, nie znosisz swojego szefa, a dotychczasowe obowiązki przestały przynosić satysfakcję, to zapewne Twoim postanowieniem na najbliższy czas będzie znalezienie nowej pracy. W Nowy Rok wchodzimy z energią i siłą do wprowadzania planów w życie. – Wiele osób zgłasza się do nas na przełomie roku i na jego początku. Decydując się na nawiązanie współpracy z nami, argumentują, że chcą mieć realny wpływ na swoją pracę i rozwój. Chcą mieć większą swobodę w działaniu i pracować na własny rachunek – mówi Dariusz Józefowicz, właściciel Banking Retail System, firmy z branży finansowej.

Oceń ten artykuł:

1 gwiazdka2 gwiazdki3 gwiazdki4 gwiazdki5 gwiazdek (98 głosów, średnia: 4,78 z 5)
zapisuję głos...
Jeżeli spodobał Ci się artykuł, to odwiedzaj nas regularnie i czytaj codzienne newsy. Za każe odwiedziny dostajesz punkty, za które możesz otrzymać różne nagrody – bez żadnych opłat. Jeśli chcesz się zarejestrować kliknij.

Chcesz wiedzieć więcej o naszym programie? Kliknij: Zasady w pigułce
Komentarze
 1. ewalub  3 stycznia 2017 11:21

  No może jedno pokrywa się z tym co ja bym chciała w tym roku osiągnąć.

  Odpowiedz
 2. martucha180  3 stycznia 2017 13:40

  Przysłowie powiada: „Dla chcącego nic trudnego” 🙂

  Odpowiedz
 3. martuska665  3 stycznia 2017 15:49

  znam te postanowienia… szkoda że się do nich dąży tylko na początku roku…luty to już inna bajka

  Odpowiedz
 4. Jaworka  3 stycznia 2017 16:13

  ł ja nie robię postanowień jak mam w zamyśle coś zrobić to po prostu to robię nie muszę postanawiać że z Nowym Rokiem to już na pewno będę więcej ćwiczyć czy mniej słodyczy nigdy nie trzymam się sztywno takich zasad

  Odpowiedz
 5. ewka  4 stycznia 2017 11:57

  moim jedynym postanowieniem, które mam co roku to nie robić postanowień noworocznych

  Odpowiedz
 6. efffciaa  4 stycznia 2017 13:24

  Moim postanowieniem noworocznym , zresztą jak co roku jest schudnąć i pozbyć się cellulitu . Póki co 3 dzień jestem na diecie 1000 kalorii – jak długo to się okaże ….

  Odpowiedz
  • Aneta  17 stycznia 2017 14:09

   A nie lepiej przejść na racjonalny tryb odżywiania się i aktywność fizyczną? 1000 kcal to głodówka niemalże i niestety gwarantująca efekt jo jo.

   Odpowiedz
  • efffciaa  17 stycznia 2017 14:16

   1000 kalorii to wcale nie jest głodówka – w moim przypadku to są 4 posiłki dziennie , oczywiście pod warunkiem , że nie obżeram się słodyczami , chipsami i innymi kalorycznymi rzeczami 🙂

   Odpowiedz
 7. AnnStyl  10 stycznia 2017 21:56

  Staram się nie robić noworocznych postanowień. Ale nie ma co ukrywać co roku jakieś plany na następny rok się pojawiają. Ale czy to źle? Chyba nie. To mimo wszystko mobilizuje do działania. A, że nie wszystko wyjdzie. No cóż. Dobrze jak chociaż część się uda zrealizować. Niestety z zeszłego roku nie udało się wszystkiego mi zrealizować ale część tak. Mam nadzieję, że w tym roku też nie będzie gorzej.

  Odpowiedz
 8. Aneta  17 stycznia 2017 14:07

  Dodałabym do tego „rzucę palenie” 😉

  Odpowiedz
 9. Wicek  18 stycznia 2017 17:40

  Staram się nie robić noworocznych postanowień,bo jak życie pokazuje rzadko kiedy dotrzymuje się słowa,może dla tego ,ze sobie najtrudniej jest dotrzymać danego słowa.

  Odpowiedz
 10. maburekk  18 stycznia 2017 22:01

  Oj tak… Znam ja te postanowienia, znam… Co roku postanawiam, że schudnę i co roku kończy się tym, że przybyły mi kolejne kilogramy. W tym roku mam uroczyste postanowienie: nie mieć postanowień!

  Odpowiedz
 11. Emilia Piękoś  23 stycznia 2017 13:59

  Ja postanowiłam sobie ćwiczyć codziennie i nie jeść tyle słodyczy- ani jednego nie dotrzymuję ;D Zawsze byłam szczupła ale ostatnio pochłaniam niemożliwe ilości słodyczy i to mnie denerwuje 🙁 Muszę w końcu coś z tym zrobić…

  Odpowiedz
 12. bozenadrozdz  15 lutego 2017 10:42

  CIEKAWE

  Odpowiedz

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany

Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.