7 kształtów piersi – sprawdź, jaki masz kształt biustu i jaki stanik kupić

Poznaj różne kształty piersi i sprawdź, jaki możesz do nich dobrać biustonosz – by prezentowały się perfekcyjnie: push-up, bardotkę, a może półgorset? Każdy typ biustu wymaga innego biustonosza, bowiem piersi nie dzielą się tylko na małe lub duże! Odpowiedni dobór biustonosza do kształtu piersi to nie tylko estetyka, ale także Twoje zdrowie.

Piersi są dziwne! Na całym świecie istnieje wiele ich kształtów i rozmiarów. Poza wielkością miseczki i rozmiarem, trzeba jeszcze wziąć pod uwagę, w jaki sposób się poruszają, gdy chodzimy. Jak zapanować nad tym zróżnicowaniem? Podjął się tego amerykański producent bielizny – Third Love, który opisał 7 popularnych typów piersi. Kupując biustonosz nie skupiajmy się więc tylko na rozmiarze – ale także na sprawdzeniu jaki masz kształt biustu. Oto porady jak dobrać biustonosz w zależności od tego jaki masz kształt piersi.

Przeczytaj także: Jak dobrać biustonosz sportowy do sylwetki?

 

kształty piersi

 

Kształt biustu – który jest Twoim typem?

źródło rycin: www.thirdlove.com

1. Kształt smukły

Piersi w tym kształcie są cieńsze na górze, a pełniejsze na dole. Optycznie sprawiają wrażenie bardziej dłuższych niż szerszych. Temu kształtowi zwykle towarzyszy mały rozmiar miseczki. Jeśli masz ten typ biustu, to firma Third Love proponuje Ci biustonosz typu plunge z wkładką, która powiększy biust i uniesie go w górę.

jaki Ty masz kształt biustu i jaki stanik kupić
2. Kształt dzwonka

To kształt podobny do kształtu smukłych piersi, ale biust jest nieco większy i ma tendencję do lekkiego opadania. Jeśli masz ten kształt piersi, to absolutnie nie kupuj biustonosza typu balconettes (bardotki), bo Twoje piersi mogą się z niego wylewać. Przede wszystkim podtrzymuj je budową stanika.

biust dzwonki
3. Kształt okrągły

Piersi są pełne tak u góry, jak i na dole. Jesteś szczęściarą, bo nie musisz szukać stanika, który je wyprofiluje. Matka natura już to zrobiła.

biust okrągłyPrzeczytaj także: Jak dobrać strój kąpielowy do figury. Przewodnik – 1 cz.

4. Kształt „wschód-zachód”

Jeśli Twoje sutki skierowane są w przeciwnych kierunkach lub piersi oddalają się od siebie optycznie – to jesteś posiadaczką właśnie tego kształtu. Eksperci z Third Love proponują Ci sportowy typ biustonosza: t-shirt bra, który spowoduje, że Twoje piersi będą skierowane do środka ciała. Ponieważ zwykle ten kształt jest związany z małą miseczką, możesz sobie pozwolić na biustonosz typu push-up.

biust east west5. Kształt „na boki”

Nieco podobny do kształtu „wschód-zachód”, ale piersi są pełniejsze a przestrzeń pomiędzy nimi większa. Szukaj dla siebie biustonosza typu plunge, który będzie asekurował piersi i podniesie je do góry.

biust na boki

6. Kształt łezki

Jak sama nazwa wskazuje, przypominają formę łzy: piersi są zaokrąglone – ale mniej na górze. Pasuje Ci każdy biustonosz! Szczęściara!

biust w kształcie łzy

7. Biust asymetryczny

Większość kobiet nie ma idealnie symetrycznego biustu. Ale jeśli jedna z Twoich piersi jest znacznie większa od drugiej, to należysz do tej kategorii. W takim przypadku – w zależności od dysproporcji – możesz eksperymentować z wyjmowaną wkładką.

asymeytryczny kształt piersi
Czy rozpoznałaś swój typ kształtu piersi?

 

Oceń ten artykuł:

1 gwiazdka2 gwiazdki3 gwiazdki4 gwiazdki5 gwiazdek (168 głosów, średnia: 4,47 z 5)
zapisuję głos...
Komentarze
 1. martucha180  25 marca 2016 21:48

  🙂

  Odpowiedz
 2. skrabi  25 marca 2016 22:02

  Interesujący artykuł. Brakuje mi w nim jednak przykładów właściwych modeli biustonoszy.

  Odpowiedz
 3. xtina120  25 marca 2016 23:42

  Artykuł bardzo fajny i ciekawy, jakoś nigdy nie zastanawiałam się nad kształtem piersi;);) Jest to dla mnie coś nowego i to jest zdecydowanie na plus. Tak jak wspomniała @skrabi faktycznie brakuje przykładów modeli biustonoszy- a szkoda ;(

  Odpowiedz
 4. Żanett  26 marca 2016 13:07

  Kształt „wschód-zachód” – fajna nazwa dla piersi 😀

  Odpowiedz
 5. mama_kazala  26 marca 2016 18:04

  dobrze, że nie ma północ-południe 😉

  Odpowiedz
 6. Patriszia  27 marca 2016 19:28

  Bardzo fajny i pomocny artykuł. 🙂 Dobrze dobrany stanik to ważna rzecz, niestety też jest to niełatwe. Popieram poprzedniczkę, że przydałyby się przykłady odpowiednich staników.

  Odpowiedz
 7. KJ  27 marca 2016 19:45

  nie zbyt

  Odpowiedz
 8. magda6915  27 marca 2016 22:29

  Przyznam że artykuł mnie rozbawił:D ale jednocześnie ciekawy 🙂

  Odpowiedz
 9. martuska665  28 marca 2016 10:11

  artykuł wywołał uśmiech na mej twarzy

  Odpowiedz
 10. Aneta  28 marca 2016 23:45

  Ciekawy artykuł, dobrze wiedzieć 🙂 Niektóre nazwy są naprawdę sympatyczne 😉 Myślę, że wiele kobiet ma problem nawet nie tyle z określeniem kształtu swojego biustu, co przede wszystkim rozmiaru.

  Odpowiedz
 11. lilkawodna  29 marca 2016 08:14

  Artykuł bardzo ciekawy. Pierwszy raz czytam o kształtach piersi i o tym ze ma on znaczenie przy wyborze stanika. Dobrze ze się okazało ze jestem szvczesciarom i mogę nosić wszystko:-).

  Odpowiedz

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany