7 aplikacji na smartfony dla młodych mam

Aplikacje na smartfony dla młodych mam potrafią ułatwić i urozmaicić codzienne czynności każdej mamie. Jak radzić sobie z maluchem w ciągu kilku pierwszych miesięcy? Jak ogarnąć karmienie piersią? Jak dbać o dietę? Jak uzyskać dostęp do najbardziej interesujących nas informacji nie wertując stron różnych gazet i nie przeglądając portali internetowych? Przedstawiamy 7 aplikacji, które pokocha każda młoda mama! Jest to oczywiście nasza subiektywna propozycja. Czy macie inne? 

mama i mała córka

fot. freepik

 Opiekowanie się dzieckiem wiąże się z przyjemnościami, ale także z brakiem wolnego czasu. Młode mamy muszą jednak znaleźć choć chwilę na to, żeby o siebie zadbać, czy też odetchnąć od zajmowania się pociechą. Poza tym mają też wciąż inne obowiązki. Pomocne mogą okazać się aplikacje, dzięki którym codzienne czynności nie są tak czasochłonne, a co za tym idzie, pozwalają mamom zająć się innymi sprawami.

Aplikacje na smartfony dla młodych mam – propozycje

1. Aplikacja Moje Dziecko – kompleksowy poradnik dla rodziców

Aplikacja zawiera m.in kalendarz rozwoju dziecka miesiąc po miesiącu. Stąd dowiemy się, co może umieć półroczne niemowlę i jak go wspierać w rozwoju. Odpowiadamy na wszystkie pytania na każdym etapie rozwoju malucha. Dzięki spersonalizowanym powiadomieniom aplikacja przypomni, kiedy zaszczepić dziecko, zabrać je do lekarza. Opiekunem merytorycznym aplikacji jest doświadczona pediatra – dr Ewa Miśko-Wąsowska.

Aplikacja jest  podzielona na działy: Rozwój, Dieta i Pielęgnacja oraz wzbogacona o funkcjonalność Siatki centylowe.

Aplikacja jest darmowa i może działać także w trybie offline.

apliakcje-dla-mam-12. Breast Feeding Friend – aplikacja dla matek karmiących

Niestety – w wersji angielskiej, ale świetnie pokazuje kiedy, jak długo i z której piersi jadło nasze maleństwo. Aplikacja stworzona z humorem – piersi przedstawione są jako … babeczki z wisienką. W wersji polskiej znajdziemy apkę Karmienie piersią – o podobnej funkcjonalności.

3. Listonic – żeby nie tracić czasu na telefonowanie do męża będącego na zakupach

Aplikacja Listonic umożliwia stworzenie listy zakupów, dzięki której Twój mąż będący na zakupach nie będzie za każdym razem wypytywać przez telefon, co powinien kupić. Przygotowanie takiej listy i wyszukanie produktów jest bardzo proste, a sama baza produktów jest dość duża. Ponadto po dodaniu do listy rzeczy, które zamierzasz kupić, otrzymasz informację, w którym sklepie są one najtańsze.

4. Zdrowy start w Przyszłość – będziesz na bieżąco z potrzebami żywieniowymi malucha

Zdrowy Start w Przyszłość to aplikacja, która może okazać się bardzo przydatna w pierwszych trzech latach życia dziecka. Korzystając z aplikacji będziesz mogła liczyć na przygotowane przez specjalistów ds. żywienia jadłospisy, które dostosowane są do potrzeb dziecka, między innymi wieku, rodzaju karmienia czy alergii. Aplikacja udostępnia dziennik karmienia piersią i butelką, dzięki któremu będziesz mogła także kontrolować ilość spożywanego przez dziecko mleka oraz dziennik wagi i wzrostu, co pozwoli Tobie dostrzec, jak szybko maluch rośnie.

5. Toddler Lock – aplikacja, dzięki której bez obaw można oddać dziecku swój telefon

Małe dzieci uwielbiają bawić się telefonami i innymi urządzeniami elektronicznymi, z których korzystają rodzice. Aby nie obawiać się o to, że dziecko przez przypadek zadzwoni do nieznajomej osoby lub przestawi ustawienia, powinnaś zainstalować aplikację Toddler Lock. To blokada urządzenia, która zabawia dzieci i uniemożliwia dostęp do innych aplikacji. Po dotknięciu ekranu przy włączonym Toddler Lock, pojawiają się różnokolorowe kształty, a także dźwięki, które sprawiają frajdę w szczególności najmłodszym dzieciakom.

6. Upday – nie trać czasu na przeglądanie wiadomości, gdy możesz dostać tylko te, które Cię naprawdę interesują

Aplikacja upday okaże się dla Ciebie świetnym rozwiązaniem, jeśli lubisz być na bieżąco z różnego rodzaju wiadomościami. Platforma ta dobiera informacje z około 1000 źródeł – najpoczytniejszych tytułów prasowych, mediów elektronicznych i blogów. Dzięki aplikacji upday otrzymasz treści wyselekcjonowane specjalnie dla Ciebie. Wystarczy, że wybierzesz kategorie tematyczne, które Cię interesują. Jednocześnie system dba o to, by także najważniejsze wydarzenia nie umknęły Twojej uwadze. upday to aplikacja, dzięki której nie będziesz traciła czasu na wertowanie portali czy stron różnych gazet w poszukiwaniu interesujących Cię wiadomości.

7. Dieta PL – gdy nie ma czasu na przygotowywanie dietetycznych jadłospisów

Dieta PL to aplikacja, która pomoże zmobilizować nawet najbardziej zapracowaną kobietę do prowadzenia zdrowego stylu życia. Przez tę aplikację będziesz mogła wybrać wiele rodzajów diet, więc na pewno znajdziesz coś dla siebie. Gdy już zdecydujesz się na którąś z nich, aplikacja przedstawi rozpiskę posiłków na cały tydzień włącznie z wartościami energetycznymi, więc nie będziesz musiała każdego dnia zastanawiać się, co za posiłek przygotować.

Oceń ten artykuł:

1 gwiazdka2 gwiazdki3 gwiazdki4 gwiazdki5 gwiazdek (151 głosów, średnia: 4,59 z 5)
zapisuję głos...