6 sposobów na oszczędzenie pieniędzy podczas wakacyjnych podróży

Wakacyjne podróże, a w szczególności te zagraniczne, wiążą się z kosztami. Jednak są sposoby, dzięki którym można oszczędzić sporo pieniędzy. 

Education First (organizator zagranicznych kursów językowych) przygotowała rady dla osób, które podczas spędzania tegorocznych wakacji za granicą chciałyby oszczędzić nieco pieniędzy.

podróżowanie_pixabay

fot. pixabay.com

 

 

Po pierwsze: lataj sprytnie

Jest mnóstwo sposobów, by znaleźć dobrą cenę biletów lotniczych. Warto subskrybować newslettery i sprawdzać promocje, które przesyłane są, kiedy tylko pojawi się dobra cena. Poza tym należy porównywać oferty na różnych stronach internetowych i zwracać szczególną uwagę na loty nocne, w ciągu tygodnia lub te o porannych godzinach. Ostatnia i bardzo istotna rada dla osób, które poszukują tanich linii lotniczych na stronach internetowych, to „wyczyszczenie” przeglądarki internetowej i wykasowanie „ciasteczek”. Dzięki temu pozbędziemy się historii wyszukiwania biletów w internecie i zapobiegniemy windowaniu cen!

Po drugie: sprawdź nowe miejsca zakwaterowania

Oprócz biletów lotniczych z największym kosztem wiąże się opłacenie zakwaterowania. Jest wiele innych możliwości poza wynajęciem pokoju w hotelach. Między innym można wziąć pod uwagę gościnne programy wymiany, czyli hospitality exchange i mieszkania na wynajem. Gościnne programy wymiany oferują bezpłatny pobyt w miejscowym domu, w którym można liczyć na wolny pokój, łóżko i kanapę, w zamian za to, że pewnego dnia wyświadczy się taką samą przysługę innemu podróżującemu. Sprawdzenie cen związanych z wynajmem mieszkania na kilka nocy, na przykład przez porównywarkę cen HomeToGo.pl, ułatwi znalezienie najtańszej opcji zakwaterowania w miejscu, do którego chcemy się udać.

Po trzecie: jedz jak miejscowi

Stołowanie się w restauracji trzy razy dziennie nie zalicza się do najtańszych rozwiązań. Zamiast tego można kupić świeże produkty i gotować sobie samemu lub próbować lokalnego jedzenia ulicznego. Tanie, uliczne przekąski kuszą rozmaitymi smakami – przede wszystkim w miejscowościach obleganych przez turystów.

Warto również podczas wędrówek nosić przy sobie butelkę z wodą. W wielu krajach woda z kranu jest pitna, więc można napełnić butelkę przy każdej okazji, zamiast kupować przesadnie drogą wodę.

Po czwarte: znajdź też bezpłatne zajęcia

Większość muzeów i galerii sztuki w poszczególnych dniach organizuje darmowe wystawy i ekspozycje. Wystarczy podpytać o szczegóły miejscowych lub sprawdzić w internecie.  Miejscowe festiwale i wydarzenia są kolejną okazją, by miło i tanio spędzić dzień. W niemalże każdym kraju w każdym miesiącu odbywają się święta, lokalne rocznice czy kulinarne wydarzenia, dlatego dobrym pomysłem jest podpytanie miejscowych również o tego typu atrakcje. W przeciwnym razie zawsze można skierować się w stronę nadrzecznych bulwarów, parków, rynków, targów i galeryjek, by aktywnie wypoczywać.

Po piąte: przed odprawą opróżnij butelki

Zabranie ze sobą butelek pełnych wody jeszcze przed odprawą to strata pieniędzy. Dobrym pomysłem jest zapakowanie pustych butelek i napełnienie ich wodą po minięciu bramek.

Po szóste: pamiętaj, żeby odpowiednio schowaj kosztowności

Najlepszymi miejscami na schowanie wartościowych rzeczy, takich jak pieniądze, biżuteria czy paszporty są te, w których nikt nie spodziewałby się kosztowności. Istotne jest również to, żeby nie trzymać wszystkich pieniędzy, kart kredytowych i dokumentów w jednym miejscu. Aby uniknąć kłopotów, warto zaopatrzyć się przed wyjazdem w saszetkę czy „nerkę”, w których również można bez obaw o kradzież umieścić gotówkę i najważniejsze dokumenty.

Oceń ten artykuł:

1 gwiazdka2 gwiazdki3 gwiazdki4 gwiazdki5 gwiazdek (176 głosów, średnia: 4,64 z 5)
zapisuję głos...
Komentarze
 1. Anett13  29 czerwca 2016 10:19

  Niektóre porady ciekawe i logiczne. Tych z butelkami wody nie bardzo rozumiem. Butelkowana woda, nawet na lotnisku nie jest aż takim kosztem, zeby zrujnować mój wakacyjny budżet 😉

  Odpowiedz
  • monicitia  29 czerwca 2016 21:19

   No ale po co wydawać za każdym razem ze 2-3 euro na wodę, jeżeli możesz mieć ją za darmo- a w upał to nawet parę litrów może być? Nie lepiej kupić sobie za to dobrą kawę?:)

   Odpowiedz
 2. martucha180  29 czerwca 2016 11:24

  Punkt piąty i mnie z lekka zaskoczył. Gdy jeździłam do tzw. „ciepłych krajów”, to zawsze do głównej walizki wrzucałam dużą butelkę wody mineralnej, by po przylocie mieć od razu coś do picia pod ręką. Ale nie kojarze, gdzie na lotnisku po przejściu bramek można napełnić butelkę wodą zdatną do picia…

  Odpowiedz
 3. kasia87g  29 czerwca 2016 13:29

  fajne przydatne porady 🙂

  Odpowiedz
 4. Yoona Choi  30 czerwca 2016 16:41

  Bardzo dobre porady, w szczególności, że do krajów azjatyckich nie można wwozić jedzenia i innych produktów spożywczych – nawet woda nie przejdzie ;/ Poza tym należy pamiętać, że nie w każdym miejscu woda zdatna do picia jest dla nas bezpieczna – zawsze lepiej jednak mieć butelkowaną.

  Odpowiedz
 5. Jaworka  1 lipca 2016 08:45

  Dobre porady zawsze jeśli to tylko możliwe warto ze sobą wziąć butelkę wody ale już na miejscu wolę kupić sobie wodę butelkowana niż nabierać z niepewnych miejsc a jedzenie to wole już zjeść na ulicy niż tracić czas gotować jedynie jakieś przekąski

  Odpowiedz
 6. luna341  1 lipca 2016 09:34

  Nie potrafię oszczędzać na wakacjach jeśli chodzi o jedzenie.Zawsze szukam miejscowych specjałów.bo uwielbiam poznawać nowe smaki .Natomiast noclegi wyszukuję dużo wcześniej w internecie,czytam opinie i wybieram tanie i polecane miejsca.

  Odpowiedz
 7. Wusia  1 lipca 2016 09:39

  Podrzucę jeszcze jedną radę.O ile można poruszam się środkami komunikacj miejskiej.Przed wyjazdem studiuję taryfy, ceny biletów trasy metra czy autobusów i b.często cena np. tygodniowego biletu to kilka euro, a pozwala mi poruszać się bez ograniczeń po mieście czy okolicy.

  Odpowiedz
 8. Aneta  30 września 2016 12:56

  Ciekawe porady 🙂

  Odpowiedz
 9. efffciaa  10 maja 2017 15:16

  A po siódme …. nie da się 🙂 Przynajmniej w naszym przypadku , jeśli już zaoszczędzimy na czymś jednym , to i tak z pewnością przewalimy to na coś innego – bilans musi się zgadzać 🙂

  Odpowiedz
 10. kasia952  7 sierpnia 2018 12:50

  Według mnie najtaniej i najciekawiej jest wykupić wycieczkę. Dzięki temu nie tylko możemy odpocząć, ale także być pewni, że wszystko będzie tak jak być powinno. A na pewno można być o to spokojnym wykupując wycieczką w biurze Travelinc, z którego usług od dłuższego czasu sama korzystam. 🙂

  Odpowiedz

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany