6-latka napisała do NASA. Zwróciła uwagę na zapomnianą planetę!

Dziewczynka napisała „Chciałabym być astronautką i dla was pracować, ale musicie naprawić ten błąd”. O co chodziło rezolutnej 6-latce? Czy dostała odpowiedź? Sprawdźcie!

6-latka napisała do NASA, gdyż uważa, że to „nie w porządku”, iż Pluton utracił status planety. Cara Lucy O’Connor zarzuca agencji kosmicznej niesprawiedliwe potraktowanie obiektu niebieskiego. W swoim liście domaga się, aby Pluton ponownie stał się 9 planetą Układu Słonecznego. Co na to NASA?

6-latka napisała do NASA

kolaż własny redakcji, zdjęcia: pixabay

10 filmów o kobietach, które miały odwagę zburzyć rzeczywistość

10 filmów o kobietach, które miały odwagę zburzyć rzeczywistość

Dzisiaj przygotowałyśmy subiektywne zestawienie filmów, które burzą postrzeganie naszej płci. Nie obdzierając nas z kobiecości pokazują takie nasze strony jak waleczność, determinacja, odwaga, poczucie sprawiedliwości. Filmy o takiej wymowie znajdziemy w różnych gatunkach nie tylko

6-latka napisała do NASA: co było w liście? co jej odpisano?

Mała Irlandka napisała w liście: „Słyszałam kilka piosenek o Plutonie. W jednym z teledysków zauważyłam ludzi przebranych za inne planety. Pluton był zastraszany przez planetę Ziemię, a następnie wrzucony do kosza. To było naprawdę złośliwe, bo żaden człowiek, ani żadna planeta nie powinny być wrzucane do kosza”. Dziewczynka marzy o tym, by pracować dla NASA, zostać astronautką i odwiedzić wszystkie planety, łącznie z Plutonem. Dlatego poprosiła agencję kosmiczną: „Musicie rozwiązać ten problem dla mnie”.

List 6-latki nie pozostał bez odpowiedzi! Doktor Carly Howett, naukowiec misji kosmicznej New Horizons odpisała, że cieszy ją, że młodzi ludzie, szczególnie dziewczęta, interesują się planetami i dodała „Pluton prawdopodobnie nie interesuje się tym, jak nazywają go niemądrzy ludzie z Ziemi”. Dziewczynce odpowiedział też sam dyrektor Departamentu Planetarnego Nauki NASA – James Green. W liście napisał, że Pluton jest planetą „fascynującą światem wewnętrznym, który zapewne wciąż się zmienia”. Zaznaczył także, że dla niego nie jest istotne, czy Pluton jest nazywany „planetą karłowatą”. Podkreślił „Pluton jest niezwykły i należy wciąż go badać”. Dodał też „jeśli wciąż będziesz się dobrze uczyć, któregoś dnia spotkamy się w NASA”.

Korespondencja została opublikowana w lutowym wydaniu magazynu „Astronomy Irleand”. Sprawę nagłośnił też „The Washington Post”. Co ciekawe ambicją dziewczynki jest nie tylko walka o Plutona, ale też odkrycie własnej planety. Podkreśliła, że jeśliby się jej to udało, nazwałaby ją „Planetą Jednorożców”.

6-latka napisała do NASA

pixabay.com

6-latka napisała do NASA: Co z Plutonem?

Pluton znany jest naukowcom od 1930 roku. Został wykluczony z listy głównych obiektów Układu Słonecznego w 2006 roku. Zaliczono go do planet karłowatych. Od tego czasu wielu badaczy kwestionowało tę decyzję. Dyskusja w tej sprawie wciąż trwa i jak widać, nawet 6-letnie dziewczynki mają w temacie coś do powiedzenia! 

A Wy, co myślicie o całej sprawie? 

Oceń ten artykuł:

1 gwiazdka2 gwiazdki3 gwiazdki4 gwiazdki5 gwiazdek (155 głosów, średnia: 4,29 z 5)
zapisuję głos...
Komentarze
  1. Jaworka  5 marca 2018 14:45

    A więc mamy juz nową astronautke i to z wielkim zapalem a swoja droga to świetnie że z NASA odpisali na list dziewczynki życze jej aby jej marzenie sie spełniło

    Odpowiedz
  2. MarciaMarcia  7 marca 2018 09:02

    ale zdolniacha!

    Odpowiedz

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany