5 zasad ochrony okolic intymnych, które powinna znać każda kobieta

Okolice intymne to najbardziej delikatna część kobiecego ciała. Łatwo ulega otarciom i podrażnieniom, dlatego wymaga bardzo troskliwej pielęgnacji. Nawet jeśli nie miewasz problemów z wrażliwą skórą, w przypadku higieny intymnej hipoalergiczny kosmetyk będzie twoim absolutnym must-have, który zapewni właściwą ochronę przed powstawaniem stanów zapalnych. Co jeszcze powinnaś wiedzieć, aby czuć się komfortowo?

Kosmetyki do higieny intymnej Venus

Twój organizm został wyposażony we własny, bardzo skuteczny mechanizm obronny na który składa się kwaśne pH skóry miejsc intymnych wynoszące ok. 5,5 oraz mikroflora bakteryjna będąca siedliskiem pałeczek kwasu mlekowego.

Oba czynniki aktywnie chronią miejsca intymne przed działaniem drobnoustrojów do czasu, aż nie zostanie zachwiana naturalna równowaga pomiędzy pałeczkami kwasu mlekowego a mikroorganizmami powodującymi infekcje i podrażnienia.

 • Twoim zadaniem jest nie doprowadzić do takiej sytuacji, a możesz to zrobić na wiele prostych sposobów. Sprawdź, które z nich są najbardziej skuteczne!
 • Do mycia okolic intymnych nie używaj gąbek, bo sprzyjają rozwojowi bakterii
 • Ogranicz kąpiele w wannie na rzecz prysznica
 • Pamiętaj o unikaniu noszenia zbyt obcisłej bielizny lub spodni, które dodatkowo zostały wykonane z nieoddychających materiałów
 • Podrażnienia mogą pojawić się także podczas stosowania zapachowych wkładek, dlatego najbezpieczniej będzie jeśli wymienisz je na te w pełni przepuszczające powietrze
 • Zapomnij o używaniu zwykłych mydeł o zbyt wysokim pH, zamiast nich idealnie sprawdzą się hipoalergiczne kosmetyki do pielęgnacji miejsc intymnych, takie jak hipoalergiczny żel z alantoiną lub hipoalergiczna emulsja z ekstraktem z rumianku Venus.

Naturalna bariera ochronna miejsc intymnych jest bardzo skuteczna, ale warto abyś na co dzień wzmacniała ją poprzez regularne stosowanie odpowiednio dobranych kosmetyków i stopniowe wprowadzanie w życie właściwych przyzwyczajeń. Sama widzisz, to nie takie trudne!

Kosmetyki do higieny intymnej marki Venus o pojemności 500 ml są objęte promocją. Zakup produktów oznaczonych konkursową zawieszką to szansa na wygranie atrakcyjnych nagród takich jak skuter, rowery czy aparaty fotograficzne.

Więcej informacji o konkursie Venus: www.venuskosmetyki.pl

Oceń ten artykuł:

1 gwiazdka2 gwiazdki3 gwiazdki4 gwiazdki5 gwiazdek (129 głosów, średnia: 3,97 z 5)
zapisuję głos...
Komentarze
 1. bbo  29 września 2014 10:58

  Bardzo lubię jak Venus jest moją tarczą ochronną!

  Odpowiedz
 2. lilkawodna  29 września 2014 13:37

  Trzeba dbać o siebie.

  Odpowiedz
 3. martucha180  29 września 2014 16:09

  Znam te zasady i je stosuję.

  Odpowiedz
 4. stokrotkapolna  9 listopada 2016 11:05

  Właśnie ja mam kosmetyk tej marki.

  Odpowiedz

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany