5 zasad efektywnego i bezpiecznego treningu

By nasze treningi przybliżały nas do założonego wcześniej celu, były bezpieczne i nie groziły kontuzjami, poznajcie kilka zasad dobrego fitnessu.

By nasze treningi przybliżały nas do założonego wcześniej celu, były bezpieczne i nie groziły kontuzjami, powinniśmy poznać kilka zasad dobrego fitnessu.

Efektywny trening

Po pierwsze – odpowiednio przeprowadzona piętnastominutowa rozgrzewka jest podstawowym warunkiem rozpoczęcia treningu. Przygotowuje ona nasze ciało do wzmożonej aktywności fizycznej, zwiększa wydolność organizmu i zabezpiecza przed kontuzjami.

Kolejną zasadą, którą musimy sobie przyswoić jest systematyczność treningów. 2-3 treningi w tygodniu pozwolą naszemu organizmowi przyzwyczaić się do aktywności fizycznej i zwiększyć jego siłę i wytrzymałość.

Równie ważne jest to, by przed rozpoczęciem ćwiczeń wyznaczyć sobie konkretny i realny cel oraz drogę, którą do niego dotrzemy. Nie można zapominać także o zadbaniu o odpowiedni poziom motywacji.

Nie zapominajmy też o tym jak ważna jest odpowiednia technika wykonywania ćwiczeń. Zła technika wpłynie nie tylko na brak efektów, ale może również doprowadzić do poważnych kontuzji.

Najlepszym jednak rozwiązaniem, dającym nam stuprocentową pewność, że nasze treningi będą skuteczne i bezpieczne jest skorzystanie z umiejętności trenera personalnego, który stworzy dla nas indywidualny plan działania i będzie pomagał nam go realizować. Zadba o odpowiednią motywację oraz technikę wykonywania ćwiczeń.

 Autor porady: Magdalena Szwed, menadżer fitness z Centrum Fitness Fabryka Formy

Oceń ten artykuł:

1 gwiazdka2 gwiazdki3 gwiazdki4 gwiazdki5 gwiazdek (164 głosów, średnia: 4,43 z 5)
zapisuję głos...
Komentarze
 1. bbo  5 grudnia 2013 21:20

  Grunt to systematyczność i silna wola, no i jeszcze rozsądek, bo co za dużo to niezdrowo!

  Odpowiedz
 2. sylwiawes  5 sierpnia 2015 11:03

  Silna wola , trochę chęci i do ćwiczeń 🙂

  Odpowiedz
 3. efffciaa  14 kwietnia 2016 12:14

  Najważniejsza jest systematyczność , lepszy efekt przyniesie nam 15 minut codziennych ćwiczeń niż raz w tygodniu godzina na siłowni i trochę silnej woli , żeby po tygodniu nie odpuścić 🙂

  Odpowiedz

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany