5 zasad, dzięki którym będziesz mieć czystą kuchnię
Sprzątanie kuchni to niekończąca się historia – sprzątamy codziennie, a i tak czasem mamy wrażenie, że kuchnia nie wygląda dobrze. Co zrobić, gdy nie jesteśmy zadowolone z efektu, a nie mamy już więcej czasu, by zająć się problemem? Świetnym pomysłem jest zatrudnienie pomocy domowej, która odmieni to pomieszczenie, ponieważ zna 5 zasad, dzięki którym nasza kuchnia będzie lśnić.
Jak zatrudnić specjalistkę?
Pani do sprzątania to prawdziwy ekspert w swojej dziedzinie. Dzięki niej nawet nieco zaniedbana przez nasz natłok obowiązków kuchnia może zmienić swoje oblicze. Pomoc domową w bardzo prosty sposób można znaleźć i zatrudnić za pośrednictwem strony www.pomocedomowe.pl. Wystarczy wpisać hasło: sprzątanie w Katowicach, a pojawi nam się szereg profili kandydatek. Są to osoby w różnym wieku, z doświadczeniem zawodowym, gotowe do pracy w różnym wymiarze czasu i to od nas zależy, kogo wybierzemy. Jednak możemy mieć całkowitą pewność, że pomoc domowa doskonale potrafi zająć się naszą kuchnią i zna 5 poniższych zasad.
Jak przetrzymywać jedzenie?
Kuchnia kojarzy się przede wszystkim właśnie z jedzeniem, a jego przechowywanie jest niezwykle ważne. Nieświeże produkty nie będą nas zachęcały do przebywania w pomieszczeniu, dlatego warto zadbać o to, by ser, wędlina, czy gotowe dania znalazły się w lodówce w odpowiednich pojemnikach. Podobnie rzecz się ma z produktami typu mąka, makarony, ryż, kasza, czy przyprawy. Papierowe opakowania nie tylko są nieestetyczne po jakimś czasie, ale i szybko się niszczą, powodując chaos w szufladach i szafkach.
Jak czyścić lodówkę?
Właściwe przechowywanie żywności zdecydowanie sprawia, że w lodówce dłużej trwa porządek. Dzięki temu jedzenie się nie psuje zbyt szybko i nie atakują nas z lodówki nieprzyjemne zapachy. Trzeba pamiętać, że półki w lodówce służą do trzymania konkretnych produktów. W szufladach przechowujemy warzywa i owoce, na najniższym poziomie produkty, które wymagają najniższej temperatury, np. mięso, wyżej wędliny i sery, a na górze mleko, kefir czy jogurt. Myjąc lodówkę, należy wystrzegać się chemii. Można zaryzykować płyn do naczyń, jednak najlepiej umyć ją przy pomocy roztworu octu, sody oczyszczonej lub soku z cytryny.
Jak czyścić blaty?
Blaty kuchenne czyścimy często i przy pomocy jednorazowych ściereczek i ręczników papierowych. Jednak samo czyszczenie może nie dać pożądanego efektu. Często na blacie leży wiele akcesoriów kuchennych, które chcemy mieć pod ręką, z których przynajmniej niektóre są zbędne na dzień – gofrownica nie jest nam potrzebna codziennie, a rzeczy pozostawione na blacie tworzą chaos i sprawiają wrażenie nieładu. Dlatego wszystko, bez czego możemy się obejść, chowamy do szafek, szuflad lub poręcznych zasobników – im mniej pozostanie ich na wierzchu, tym lepiej.
Jak czyścić kuchenkę?
Właściwie po każdym gotowaniu trzeba wyczyścić kuchenkę, ponieważ osady na niej wyglądają bardzo nieestetycznie. Każda pani sprzątająca wie, że powierzchni kuchenki czy płyty indukcyjnej nie wolno zarysować, ponieważ takie uszkodzenia zniszczą jej wygląd. Dlatego zamiast ostrych myjek czy żrących środków, lepiej użyć delikatnie działających ściereczek lub płynów.
Jak utrzymać czystość zlewu?
Aby zlew wyglądał schludnie, trzeba go oczywiście przecierać ręcznikiem papierowym, a osady czyścić odpowiednimi środkami. Jednak czystość zlewu to nie tylko to, co widać gołym okiem. Przede wszystkim należy zadbać, by gąbki i ściereczki nie były siedliskiem bakterii. Zmywak trzeba często płukać i zmieniać na nowy, a zamiast tradycyjnymi ścierkami, lepiej wycierać naczynia ręcznikiem papierowym.
Pani sprzątająca świadoma powyższych zasad świetnie zadba o to, by nasza kuchnia lśniła czystością.