5 zalet, jakie niesie za sobą prywatny pakiet medyczny LUX MED

Prywatne abonamenty medyczne często wywołują niemało wątpliwości. Osoby, które biorą je pod uwagę zastanawiają się, czy tego typu rozwiązanie się opłaca. Niewątpliwie kusić mogą zalety, jakie mają prywatne pakiety medyczne. Na które korzyści warto zwrócić uwagę w kontekście LUX MED?

Czy prywatny pakiet medyczny się opłaca? Jeśli spojrzeć na ich rosnącą popularność – niewątpliwie tak. Polacy, co potwierdzają branżowe badania, bardzo chętnie sięgają po te relatywnie nowe rozwiązania na krajowym rynku medycznym. Potwierdzają to również analizy platformy MedicCentre. W serwisie, który prowadzi – można go sprawdzić na https://mediccentre.pl – istnieje możliwość sprawnego i szybkiego porównania cen i warunków poszczególnych wariantów LUX MED. – Widoczne jest, że nie tylko coraz więcej osób zamawia poszczególne abonamenty, ale po prostu analizuje warianty szukając najlepszego dla siebie lub rodziny czy bliskich – wskazuje MedicCentre w swoim raporcie.

Skąd tak cyklicznie zwiększająca się popularność pakietów? Polacy niewątpliwie zauważają namacalne korzyści, które płyną z ich stosowania. Jakie wymieniane są najczęściej?

Łatwiejszy dostęp do specjalistów

Jedną z bolączek standardowej służby zdrowia bywa problematyczne umówienie się na konsultacje z lekarzem – zarówno podstawowej opieki zdrowotnej jak i np. wysokiej klasy specjalistą. Oczywiście istnieją takie możliwości, ale ogrom chętnych nie idzie w parze z możliwościami czasowymi medyków. W przypadku prywatnych pakietów medycznych – co potwierdzają ankiety wśród pacjentów – bardzo doceniane jest to, iż do konkretnego medyka można dostać się zdecydowanie sprawniej.

Dogodne możliwości rezerwacji wizyty

Pakiety medyczne LUX MED to rozwiązanie, które niewątpliwie stawia na nowe formy komunikacji. Widać to w systemie rezerwacji. Aby umówić się do lekarza w LUX MED nie trzeba przyjeżdżać do placówki lub konsekwentnie dzwonić do rejestracji. Świetnie sprawdza się np. internetowy system umawiania wizyt – poprzez portal pacjenta dostępny w formie aplikacji sieciowej.

Różnorodne formaty kontaktu z lekarzem

Podobną zaletą jest system różnych rozwiązań w zakresie komunikacji na linii pacjent-lekarz. Oprócz standardowej wizyty twarzą w twarz można liczyć na konsultacje telefoniczne, rozmowę video – np. przy użyciu smartfonów czy czat elektroniczny. To dogodne rozwiązanie np. wtedy, gdy potrzebne są nowe recepty – bez konieczności kolejnego spotkania z lekarzem. Znacząco przyspiesza to obsługę pacjentów – szczególnie w czasie, gdy jest duże natężenie chorych.

Sieć placówek w całym kraju

Komfort i wygoda, które kojarzone są z siecią LUX MED mają duże znaczenie dla chorych. Abonamenty medyczne LUX MED na podstawie jednego pakietu umożliwiają leczenie w całej sieci placówek własnych i powiązanych partnersko. To ważne np. wtedy, gdy do choroby czy urazu dochodzi nie w mieście zamieszkania, ale chociażby podczas wakacyjnego wyjazdu na narty. W takim przypadku pacjent ma pewność, że również poza swoją podstawową placówką będzie mógł liczyć na odpowiedni standard leczenia.

Atrakcyjne ceny pakietów medycznych

Abonamenty medyczne LUX MED postrzegane są jako bardzo korzystne cenowo – w porównaniu do np. kosztów pojedynczych wizyt prywatnych. Jak pokazuje zestawienie MedicCentre, dysponując np. kwotą 100-150 zł miesięcznie można liczyć na bardzo dobry pakiet, który zawiera szereg konsultacji medycznych oraz duże zestawienie badań diagnostycznych i profilaktycznych. W tym kontekście abonamenty prywatnej medycyny będą szczególnie docenione przez osoby, które np. regularnie umawiały prywatne wizyty u endokrynologa lub innego specjalisty. W LUX MED tego rodzaju konsultacje zazwyczaj są ujęte od razu w pakietach.


Artykuł sponsorowany

Oceń ten artykuł:

1 gwiazdka2 gwiazdki3 gwiazdki4 gwiazdki5 gwiazdek (11 głosów, średnia: 4,45 z 5)
zapisuję głos...
Komentarze
  1. Martina  9 stycznia 2023 16:51

    Unikać szerokim łukiem firmę MedicCentre! Wprowadzają ludzi w błąd (informują ze wybrane usługi są w pakiecie a w rzeczywistości ich nie ma), stosują nieuczciwe praktyki (zapis w umowie o Przyspieszonej Aktywacji skutkującej zrzeczeniem się prawa do odstąpienia od umowy), nie można się skontaktować z żadną osobą decyzyjną (tylko kontakt przez infolinię na której nikt nic nie może zrobić). Zgłaszamy sprawę do Rzecznika Praw Konsumenta.

    Odpowiedz

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany