5 sprytnych skrytek na gotówkę w czasie podróży

Podobno można objechać świat za 10 euro w portfelu. Nie każdy jest jednak pasjonatem wyjazdów za jeden uśmiech. Co więc zrobić, gdy na swoją wycieczkę zabierasz więcej pieniędzy i boisz się o ich los? Noszenie pękatego portfela w kieszeni jest ryzykowne, dlatego sprawdź kilka sprytnych kryjówek, w których możesz ukryć swoją gotówkę. Bez obaw, nie będzie można tak łatwo ich znaleźć, a Ty będziesz mógł spać spokojnie.

torby-podrozne-podroze

fot. pexels.com

1. Buty

Jest to dobra propozycja dla butów zasłaniających stopy. Jeżeli chcesz zachować ostrożność pamiętaj, aby chowając banknoty do markowych butów, mieć je cały czas na sobie. Dobrze sprawdzą się buty za kostkę. 

2. Kosmetyczka

Grunt to być nieprzewidywalnym. Dlatego chowając pieniądze, szukaj niestandardowych rozwiązań. Proponujemy opakowanie z plastrami lub z tabletkami przeciwbólowymi. Zaręczamy, że prawdopodobieństwo, iż złodziej zajrzy właśnie tam, jest znikome.

3. Rękawiczki

Jeżeli akurat podróżujesz w zimę, sprawa jest prosta. Wystarczy, że wsuniesz pieniądze do wnętrza rękawiczki, którą założysz na dłoń. Mówiąc wprost – będziesz miał pieniądze pod ręką. Dosłownie.

4. Latarka

Na to nie wpadnie nawet największy cwaniak! Wyjmij baterie z wnętrza latarki i rulon zwiniętych banknotów włóż do środka. To proste!

5. Portfel skórzany na smyczy lub sznurku

A właściwie portmonetka. Taką możesz wrzucić do najbardziej wewnętrznej kieszeni kurtki czy plecaka turystycznego. 

Nie sztuką jest znaleźć kryjówkę na swoje oszczędności. Ważne jest również jak je schowasz! Dlatego poniżej mówimy o tym nie gdzie, ale JAK schować skutecznie pieniądze.

Małymi partiami

Pamiętaj, aby zawsze rozdzielać całą pulę swoich pieniędzy na mniejsze części i chować je po różnych schowkach. Dzięki temu zmniejszasz ryzyko kradzieży wszystkiego co masz przy sobie. Konsekwencje mogą być bardzo nieprzyjemne, zwłaszcza, gdy odpoczywasz za granicą.

Drobno, drobniej…

Nie bierz ze sobą grubych nominałów. Poproś w kantorze czy banku o rozmienienie ich. Tracąc lub gubiąc jeden duży nominał będziesz bardziej stratny niż w przypadku drobniejszych pieniędzy. To również praktyczne – łatwiej będzie Ci płacić nimi w różnych przybytkach takich jak sklep czy muzeum.

Elektroniczne zabezpieczenie

Te pieniądze, które znajdują się na Twoim koncie bankowym nie da się zgubić. Dlatego zawsze posiadaj przy sobie dowód osobisty i kartę płatniczą, którą będziesz mógł użyć w bankomacie. W przypadku gdy niepostrzeżenie wydasz całą gotówkę będziesz mógł wyciągnąć pieniądze, np. na powrót do domu.

Oceń ten artykuł:

1 gwiazdka2 gwiazdki3 gwiazdki4 gwiazdki5 gwiazdek (166 głosów, średnia: 4,75 z 5)
zapisuję głos...
Komentarze
 1. mrowka  28 października 2016 10:22

  Według mnie pisanie tego typu artykułu ułatwia sprawę włamywaczowi 🙂

  Odpowiedz
  • martucha180  28 października 2016 11:42

   Częściowo masz rację. To działa w obie strony.

   Odpowiedz
 2. martucha180  28 października 2016 11:41

  Buty i skarpetki 🙂

  Odpowiedz
 3. Aneta  28 października 2016 13:03

  Ciekawe patenty 🙂

  Odpowiedz
 4. macierzanka  28 października 2016 14:19

  Najlepszy chowanie w butach.

  Odpowiedz
 5. ewalub  28 października 2016 22:48

  No i w biustonoszu 🙂

  Odpowiedz
 6. nevermind9  30 października 2016 13:27

  dobre patenty

  Odpowiedz
 7. luna341  30 października 2016 20:06

  Czytałam artykuł i przed oczami stanęło mi pakowanie walizki wiele lat temu. Mama stała nade mną i powtarzała,Pieniądze rozdziel i schowaj w kilku miejscach,Buty to dobra skrytka ..i t d :)Patenty znane i stosowane od lat a najbezpieczniej chyba nie mieć sporej gotówki przy sobie a jedynie dobrze ukryta kartę płatniczą

  Odpowiedz
  • luna341  30 października 2016 20:09

   Zapomniałam spytać,Czy ktoś wie ,gdzie kupić taką walizke jak ta w środku na powyższym obrazku

   Odpowiedz
 8. Jaworka  6 listopada 2016 20:08

  Najlepiej mieć kartę płatniczą bo dobry złodziej wszędzie znajdzie i myśli tak jak my

  Odpowiedz

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany