5 sprytnych rozwiązań dla miłośników schludnych łazienek. Znasz je?

Łazienka to pomieszczenie, które kojarzy się z ładem, porządkiem, czystością i sprytnym zagospodarowaniem. To także miejsce schludne i minimalistyczne. Zanim jednak osiągnie się ów stan łazienkowego spełnienia, trzeba wykonać pewne kroki. Przekonaj się, ile z nich udało Ci się zrealizować!

5 sprytnych rozwiązań dla miłośników schludnych łazienek

W łazience nie spędza się wiele czasu. Chodzi się tam, by załatwić fizjologiczne potrzeby, wykąpać się, wstawić pranie lub posprzątać pomieszczenie. Fakt ów – w połączeniu z panującymi w łazience ciepłem i wilgocią – sprawia, że najkorzystniejszymi rozwiązaniami są te minimalistyczne. Pozwalają zaoszczędzić przestrzeń, a czasem optycznie ją powiększyć.

Duże lustro – większa przestrzeń

Jednym z najlepszych sposób na optyczne powiększenie przestrzeni oraz nadanie jej schludnego charakteru jest umieszczenie na ścianie – najlepiej nad umywalką – dużego lustra. Nie ma w tym aspekcie żadnych ograniczeń. Pomieszczenie powiększy się i rozświetli, a także – jeśli posiadasz dużo szafek skupionych w jednym miejscu, co powoduje wizualne przeciążenie – stanie się lżejsze.

Dobre oświetlenie

Na optyczne powiększenie przestrzeni wpływa również dobre oświetlenie. Żarówki schowane za matowymi kloszami, mimo iż zajmują mało miejsca i utrudniają bądź uniemożliwiają kontakt rozgrzanego szkła z wodą, ograniczają światłu pole. Zdecydowanie lepsze są podwójne lub potrójne kinkiety z odsłoniętymi żarówkami, którymi da się manewrować i ustawiać je pod wybranym kątem. Dzięki temu rozwiązaniu światło zostanie rozprowadzone równomiernie.

Oświetlenie w łazience

Płytki łazienkowe w jasnym kolorze – białe lub kremowe

Mimo iż zdarzają się głosy niezadowolenia ze strony posiadaczy jasnych kafelków czy podłóg, w łazience są one niewątpliwą zaletą. Zabrudzenia widać szybko, w związku z czym łatwo je usunąć i cieszyć się nienagannym porządkiem. Należy jednak pamiętać, że najlepszy efekt schludności osiąga się dzięki zestawieniu kafelków ściennych z odpowiadającymi im lub podobnymi płytkami podłogowymi. Nie trzeba nawet wychodzić z domu by obejrzeć interesujące wzory kafelków i współgrające z nimi płytki łazienkowe w Castoramie, można to bowiem zrobić on-line.

Wieszaczki na przyssawkę

Wieszaki wbudowane w ścianę to wygoda i elegancja, ale również konieczność ingerowania w płytkę, na co nie zawsze możesz sobie pozwolić. Gdy płytki – lub ściana! – są zbyt cienkie albo nie chcesz zniszczyć ich ozdobnego wzoru, warto rozważyć prostsze rozwiązanie, jakim jest zastosowanie wieszaczków na przyssawkę. Pozwoli to zachować naturalny wygląd i kształt kafelków, a jednocześnie umożliwi zmianę miejsca położenia wieszaczków, gdy pewnego dnia dojdziesz do wniosku, że znudziła Ci się dotychczasowa aranżacja łazienki.

Wieszaki na przyssawkę w łazience

Dywanik łazienkowy

To element rzadziej spotykany niż mata pochłaniająca wodę, ale w wielu domach stosowany od lat. Minus stanowi fakt, że wspomniana mata działa jak gąbka – pęcznieje od wody, by potem powoli wysychać i odparowywać ją. Dywan niestety po prostu namaka. Jeśli więc jesteś osobą, która wylewa za prysznic czy wannę dużo wody, raczej się u Ciebie nie sprawdzi. Za to jeżeli niespecjalnie chlapiesz, będzie idealny. Puchate warianty są miłe w dotyku, nie wychładzają się, ani nie budzą obrzydzenia, gdy już zmokną, a Ty postawisz na nich gołą stopę, co stanowi dużą wadę mat.

Oceń ten artykuł:

1 gwiazdka2 gwiazdki3 gwiazdki4 gwiazdki5 gwiazdek (194 głosów, średnia: 4,29 z 5)
zapisuję głos...