5 rzeczy, których tata powinien nauczyć córkę

Z okazji zbliżającego się Dnia Ojca, postanowiłyśmy zastanowić się nad czym, czego każdy tata powinien nauczyć swoją córkę. Możecie ten artykuł podsunąć swoim mężom, partnerom, braciom lub przyjaciołom, by posłużył im za inspirację albo skonfrontować go z własnymi doświadczeniami.

Ojciec jest wyjątkową osobą w życiu każdej dziewczynki. To on jest przecież pierwszym mężczyzną, którego młoda osoba obdarza bezgranicznym zaufanie. Mimo, że zazwyczaj od mam dostajemy najlepsze rady i życiowe lekcje, nasi ojcowie także potrafią nas wiele nauczyć. W związku z tym, przedstawiamy 5 rzeczy, których tata powinien nauczyć córkę. Oczywiście zaznaczamy, że jest to nasza osobista lista redakcyjna.

5 rzeczy, których tata powinien nauczyć córkę

pixabay.com

Najzabawniejsze kartki na Dzień Ojca – podaruj Tacie uśmiech!

Najzabawniejsze kartki na Dzień Ojca – podaruj Tacie uśmiech!

Już 23 czerwca będziemy obchodzić Dzień Ojca! Do uhonorowania naszego Taty nie pozostało więc szczególnie dużo czasu. Jeśli nie macie pomysłu lub funduszy na wyjątkowy prezent, nie musicie się jednak martwić! Wystarczy obejrzeć naszą galerię zabawnych kartek na Dzień Ojca i własnoręcznie przygotować podobną! Sam fakt, że pamiętałyście o święcie oraz miłe życzenia ukryte w żartobliwej kartce na pewno wywołają uśmiech na twarzy Waszego Taty!

5 rzeczy, których tata powinien nauczyć córkę

Oto kilka rzeczy, których każdy ojciec może nauczyć własną córkę. Warto o nich pamiętać, zanim latorośl wyprowadzi się z domu i zacznie dorosłe życie. Dzięki tym kilku sprawom na pewno młodej kobiecie będzie łatwiej. Z pewnością w przyszłości doceni też wkład, który ojciec włożył w jej wychowanie.

 

1) Obrony

Każda kobieta powinna umieć się obronić w sytuacji kryzysowej. Dobrze, by to właśnie ojciec pokazał swojej córce kilka ciosów, chwytów oraz sprytnych trików. W niebezpiecznych sytuacjach czasem liczą się sekundy, dlatego to bardzo ważne, szczególnie dla płci pięknej. Takie umiejętności potrafią uratować od niejednej przykrości!

2) Mierzenia wysoko

Mężczyźni często więcej zarabiają i dostają lepsze stanowiska niż kobiety, na szczęście powoli się to zmienia. Dlatego też warto, by ojcowie motywowali swoje córki do działania. Mówili, że należy walczyć o swoje i przypominali, że „nie ma rzeczy niemożliwych”.

3) Szacunku do innych ludzi

Ojciec to często wzór dla dziecka. Jeśli młoda osoba, będzie widziała, że tata z szacunkiem odnosi się do mamy, babci, cioci czy nawet obcych ludzi, będzie to dla niej dobry przykład na przyszłość.

4) Relaksu

Wieczór na kanapie z książką? Wycieczka rowerowa lub łowienie ryb? To oczywiście jedne z popularniejszych form odpoczynku naszych ojców. Często mężczyźni są największymi pracoholikami w rodzinie, jednak potrafią też znaleźć czas dla siebie. To właśnie oni wiedzą najlepiej, jak ważny jest relaks. Dlatego też dobrze jest, by każdy tata znalazł czas, by nauczyć swoją córkę odpoczywać.

5) Pewności siebie

Nikt tak, jak ojciec nie nauczy córki pewności siebie. To właśnie on powinien utwierdzać ją w przekonaniu, że jest silna i wyjątkowa. Dobrze, by tata chwalił za drobne osiągnięcia czy umiał jej pomóc w znalezieniu pasji lub własnej drogi. Powinien też nauczyć córki szacunku do samej siebie oraz tego, by lubiła się taką jaką jest i nie zmieniała dla nikogo.

Co jeszcze dodałybyście do tej listy?

Oceń ten artykuł:

1 gwiazdka2 gwiazdki3 gwiazdki4 gwiazdki5 gwiazdek (168 głosów, średnia: 4,73 z 5)
zapisuję głos...
Komentarze
 1. Uśmiechnij się :)  19 czerwca 2018 13:43

  A ja bym dodała jeszcze zapał do majsterkowania. Żeby kobieta potrafiła zrobić w domu drobne naprawy i nie musiała się prosić o wszystko albo wzywać fachowca do każdej pierdoły. Naprawa cieknącego kranu, zmiana koła w aucie czy naprawa łańcucha w rowerze, obsługa narzędzi. Takie małe drobiazgi to ułatwienie w dorosłym życiu, bo kobieta jest zaradna i rezolutna, to uczy także improwizowania w nagłych sytuacjach. Mi zawsze się marzyło zostać małą panią MacGywer 😉

  Odpowiedz
  • martucha180  19 czerwca 2018 18:21

   Popieram wniosek. 😉

   Odpowiedz
 2. agasam9  19 czerwca 2018 22:06

  mnie mój nauczył jeździć samochodem 🙂

  Odpowiedz
 3. TheSzmidka  20 czerwca 2018 07:47

  niestety, rzadko który ojciec uczy tego, co napisano w artykule

  Odpowiedz
 4. MarciaMarcia  20 czerwca 2018 08:47

  Jaki fajny artykuł 😀

  Odpowiedz
 5. Tara  20 czerwca 2018 17:52

  Aby nauczyć technik samoobrony nie wystarczy umiejętność wyprowadzenia sierpowego 😉
  Pierwszy punkt bez sensu 😉
  Reszty nauczy i matka 🙂
  Ojciec swoim odpowiednim zachowaniem wobec dzieci i żony, pokazuje jakiego partnera powinna poszukiwać córka.

  Odpowiedz
 6. skrabi  23 czerwca 2021 20:03

  mnie mój nauczył samodzielności i tego, że ludzie są tylko ludźmi

  Odpowiedz

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany