5 rzeczy, których nigdy nie należy przechowywać w łazience

Niech podniesie rękę ten, kto trzyma szczoteczkę do zębów przy umywalce. Tak, jesteśmy pewni, że wszyscy podnieśli. To duży błąd. Bowiem ciepło i wilgoć w łazience jest pożywką dla bakterii i zarazków. nie radzimy Wam od razy, aby trzymać swoją szczoteczkę na nocnym stoliku w sypialni – bo to po prostu dziwne – ale rozważyć przeniesienie wymienionych poniżej pięciu rzeczy do innej części mieszkania – jeśli oczywiście przechowujecie je w łazience.

LEKARSTWA

Tabletki

Przez te wszystkie lata myślałaś, że twoje leki były najlepiej przechowywać w apteczce w łazience? Błąd – bowiem zmienna temperatura w niej panująca i wilgoć z gorącego prysznica może oddziaływać na lekarstwa, co może uczynić je mniej skutecznymi. Dotyczy to wszystkich rodzajów leków. Lepiej trzymać je  w chłodnym, suchym miejscu.

KOSMETYKI – A SZCZEGÓLNIE PĘDZLE DO MAKIJAŻU

pędzle do makijażu

Ponownie, ciepło i wilgoć w łazience mogą również pogorszyć właściwości Twoich kolorowych kosmetyków. Szczególną uwagę zwróć na pędzle do makijażu, które stają w wilgotnym i ciepłym środowisku wylęgarnią zarazków i bakterii. Aby uniemożliwić rozwój bakteriom, regularne myj pędzle w ciepłej wodzie z mydłem, i trzymaj je w sypialni od samego początku.

PERFUMY

Perfumy

Od pierwszego sprayu, twoja ulubiona woda toaletowa zaczyna stopniowo zmieniać właściwości (z powodu utleniania). Narażenie perfum na ciepło i wilgoć przyspiesza ten proces  i powoduje, że zapach szybciej będzie się ulatniał. Dodaj je do listy rzeczy, które będziesz przenosić do sypialni.

OSTRZA W GOLARKACH

shave-273116_640

Wilgoć w łazience może doprowadzić do szybszego stępienia ostrzy a także do utlenienia metalu i pojawienia się rdzy. Przechowuj dodatkowe ostrza w szufladzie w sypialni (szczelne, w nieuszkodzonych opakowaniach są OK w łazience) i zawsze staraj się wysuszyć maszynkę po użyciu, aby przedłużyć jego żywotność.

ELEKTRONIKA

cable-541068_640

Wysoka wilgotność może spowodować uszkodzenie takich rzeczy jak radia, tablety a nawet ładowarek do telefonów. O ile urządzenie nie jest  jest wykonane specjalnie do zastosowania w łazience (jak na przykład Twój elektryczna szczoteczka do zębów), zabierz je  stamtąd.

Oceń ten artykuł:

1 gwiazdka2 gwiazdki3 gwiazdki4 gwiazdki5 gwiazdek (198 głosów, średnia: 4,74 z 5)
zapisuję głos...
Komentarze
 1. malinowaja  27 lipca 2016 10:53

  Brawa dla mnie,bo wszystkie wymienione rzeczy nie trzymam w łazience 😀 Jak można te rzeczy trzymać w łazience? U mnie w łazience ich nie znajdziecie 😀 hehe

  Odpowiedz
 2. Anett13  27 lipca 2016 16:28

  A u mnie prawie polowa tam leży pozamykana w łazienkowych szafkach, bo nie ma na nie innego dobrego miejsca w domu i raczej nie zanosi się na to, zeby cokolwiek w tym wzgledzie miało się zmienić.

  Odpowiedz
  • monicitia  31 lipca 2016 00:50

   No to tak jak u mnie:(

   Odpowiedz
   • ewalub  14 marca 2017 10:10

    Lekarstw nie trzymam w łazience, ale całą resztę już tak. Gdzie mam trzymać kosmetyki jak nie w łazience właśnie? 😉 Tak samo depilator i maszynki męża

    Odpowiedz
    • linea  14 marca 2017 10:31

     Też trzymam kosmetyki w łazience. Maluję się w łazience przed lusterm które jest dobrze podświetlone i tam też trzymam te przybory.
     Poza tym z tą wilgocią w łazience też jest różnie, jeden ma większą wilgoć inny mniejszą. Nie każdy trzyma też w łazience pralkę. Ja mam dodatkowo podgrzewana podłogę w łazience i o wilgoci tam nie ma mowy. Poza tym mam dwie łazienki, w tej na górze przy sypialni bierzemy prysznic, a ta na dole z wanną jest mało używana. Najczęściej robi właśnie jako moja toaletka.

     Odpowiedz
     • ewalub  14 marca 2017 10:45

      Też mam podgrzewaną podłogę i do tego okno w łazience, więc myślę, że nie mamy tam aż tak wielkiej wilgotności, łatwo i szybko po myciu możemy przewietrzyć

 3. macierzanka  27 lipca 2016 17:01

  Ja perfumy i kosmetyki trzymam w łazience,trzeba będzie to zmienić.

  Odpowiedz
 4. passa  27 lipca 2016 17:24

  u. perfumy. Muszę poszukać dla nich innego miejsca.

  Odpowiedz
 5. martucha180  27 lipca 2016 17:39

  Nic z tych rzeczy nie przechowuję w łazience 😉

  Odpowiedz
 6. kasia87g  27 lipca 2016 19:15

  dobrze wiedzieć!

  Odpowiedz
 7. martuska665  28 lipca 2016 07:21

  oj, u mnie wszystko to znaleźć można w łazience.

  Odpowiedz
 8. Chabrowa  18 sierpnia 2016 16:49

  U mnie maszynki do golenia 🙂 Muszę im zmienić miejsce 🙂

  Odpowiedz
 9. AnnaKwasniak  21 sierpnia 2016 20:37

  U mnie tylko maszynki do golenia, bo nie wiem gdzie miałabym je trzymać… w kuchni?! Oczywiście są w łazience, ale w szafce. Perfum nigdy nie zamknęłabym w łazience no i elektronika, to nie do pomyślenia

  Odpowiedz
 10. stokrotkapolna  25 października 2016 10:00

  Szczoteczkę mam w łazience, ale kosmetyki i perfumy mam albo w przedpokoju, to do szybkiego użycia, albo w sypialni. Musze się zastanowić nad tą szczoteczką do zębów.

  Odpowiedz
 11. stokrotkapolna  25 października 2016 10:03

  Zapomniałam o lekarstwach. Te są zawsze w kuchni, w kartonikach , posegregowane i na najwyższej półce. W sypialni mam pod ręką te, które muszę zażywać codziennie. W pudełeczku, które mogę szybko odstawić wysoko, jak odwiedza mnie maluszek.

  Odpowiedz
 12. AnnStyl  26 grudnia 2016 21:43

  Szczoteczkę trzymam w szafce w łazience bo trudno, żeby ją trzymać w innym pomieszczeniu. No nie bądźmy śmieszni. Pozostałe wymienione w artykule rzeczy trzymam w innych pomieszczeniach i dziwie się tym co je trzymają w łazience. No ale żeby leki trzymać w łazience?! Do głowy by mi to nie przyszło. Co więcej nie znam nikogo kto by je trzymał w łazience. Jak byk pisze na każdym opakowaniu leku, żeby przechowywać w suchym miejscu i do tego w odpowiedniej podanej temperaturze. No tak ale co ja się w sumie dziwię? Przecież pomysłowość ludzka nie ma granic. Tylko skutki tej ich pomysłowości są często opłakane.

  Odpowiedz

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany