5 rad ułatwiających domową depilację

Aksamitne nogi bez wydawania fortuny na wizyty w gabinetach kosmetycznych? To jest możliwie! W jaki sposób?

Aksamitne nogi bez wydawania fortuny na wizyty w gabinetach kosmetycznych? To jest możliwie! Wystarczy użyć kilku domowych sposobów. Zacznij od peelingu, ciepłej kąpieli i masażu szorstką gąbką. Po zabiegu pamiętaj o balsamach nawilżających z alantoiną i prowitaminą B5.

Piękna młoda kobieta w średnim wieku golenie maszynką pod prysznicem

Depilacja w domu, fot. PatriziaPereza, freepik

 

Przygotuj skórę – zrób peeling

Doskonałym przygotowaniem skóry do zabiegu jest peeling, który pozwoli pozbyć się martwego naskórka oraz ograniczy efekt wrastania włosków. Drobinki poruszają cebulki włosów, dzięki czemu łatwiej je będzie usunąć. Wybieraj peelingi gruboziarniste, a w przypadku, gdy zamierzasz usunąć delikatne włoski pod pachami, sięgaj po delikatniejszy peeling enzymatyczny.

Weź kąpiel

Bezpośrednio przed depilacją weź prysznic lub kąpiel. Ciepła woda poprawia krążenie krwi sprawiając, że pory skóry rozszerzają się, a usunięcie włosków jest dużo szybsze i mniej bolesne. Odpowiednio namoczona skóra po kąpieli będzie przygotowana do usunięcia wszystkich zbędnych włosków.

Masuj skórę szorstką gąbką

Podczas kąpieli masuj skórę szorstką gąbką. Zapobiegnie to lub zminimalizuje ryzyko wrastania włosków po depilacji mechanicznej. Zabieg ten skutecznie pozwoli usunąć martwy naskórek blokujący wydostanie się nowych włosków na powierzchnię skóry.

Nawilżaj

Jeśli zależy Ci na doskonałych i długotrwałych efektach depilacji, po zabiegu stosuj olejki oraz balsamy nawilżające. Kosmetyki zawierające alantoinę, D-panthenol (prowitaminę B5) i wyciąg z rumianku, nawilżają skórę i łagodzą podrażnienia, przywracając skórze miękkość i zdrowy wygląd.

Zregeneruj skórę po zabiegu

Pamiętaj, aby po depilacji strefy bikini odczekać 24 godziny, zanim wyjdziesz na słońce. Jeśli wybierasz się na plażę, wykonaj zabieg dzień wcześniej. Dzięki temu unikniesz podrażnień skóry wywołanych przez słońce, sól czy chlor.

Oceń ten artykuł:

1 gwiazdka2 gwiazdki3 gwiazdki4 gwiazdki5 gwiazdek (248 głosów, średnia: 4,63 z 5)
loading... zapisuję głos...