5 praktycznych porad: jak dobrać zegarek w zależności do okazji?

Zegarek powinniśmy traktować jak biżuterię, a jak wiadomo, nie każde kolczyki, naszyjniki czy bransoletki będą pasować do każdej okazji czy kreacji.

5 praktycznych porad: jak dobrać zegarek w zależności do okazji?

Na szczęście dzięki naszemu poradnikowi dowiesz się, jakimi zasadami warto się kierować, wybierając konkretny model zegarka, który dzisiaj założysz. Musisz to wiedzieć, gdy planujesz kupić zegarek

1. Zegarek na wakacyjny wyjazd

Wybierając się na letnią podróż, warto schować do swojej walizki dwa zegarki. Jeden z nich będzie doskonały do noszenia na co dzień, a drugi – bardziej elegancki, idealnie spisze się na wieczornej kolacji w dobrej restauracji. Zegarkiem, z którego będziesz mógł korzystać każdego dnia, zarówno na plaży, jak i podczas typowego zwiedzania, jest Ice-Watch. To zegarek lekki, dostępny nawet w bardzo wyróżniających się kolorach, posiadający sportowy i minimalistyczny design.

Zegarek na wakacyjny wyjazd

ICE-WATCH, fot. e-zegarek.pl

Zegarek damski na wakacyjny wyjazd

fot. e-zegarek.pl

2. Zegarek na randkę lub inne, wieczorne wyjście

Na wieczór, do kreacji bardziej eleganckiej, warto założyć zegarek w podobnym stylu. W tym przypadku unikamy wszelkich sportowych modeli. Może my wybrać zegarek prosty, ale np. lekko zdobiony diamencikami.

Zegarek na randkę

fot. e-zegarek.pl

3.c

W tym przypadku wybór jest ogromny, choć najlepiej sprawdzą się klasyczne zegarki na skórzanym pasku czy bransolecie. Mogą mieć bogatą lub wyjątkowo minimalistyczną tarczę – ostateczna decyzja zależy od naszych indywidualnych upodobań.

Zegarek do noszenia na co dzień do pracy

fot. e-zegarek.pl

4. Zegarek do stroju formalnego

Jeśli dana sytuacja wymaga od nas założenia bardzo formalnego ubioru, jak wieczorowa suknia, smoking, garnitur czy frak, to do takiej stylizacji należy założyć odpowiedni zegarek. Klasycznie powinien to być zegarek kieszonkowy, mocowany np. do kamizelki za pomocą łańcuszka – dla mężczyzn. Dla kobiet wybierz na przykład zegarek na rękę, który ma na przykład srebrną bransoletę i klasyczną czarną tarczę.

Zegarek do stroju formalnego

fot. e-zegarek.pl

5. Zegarek do uprawiania sportu

Jadąc na rower, idąc pobiegać czy wybierając się w góry, należy zabrać ze sobą zegarek typowo sportowy, który będzie miał w sobie przydatne funkcje, jak stoper, krokomierz, ciśnieniomierz itp.

 

Oceń ten artykuł:

1 gwiazdka2 gwiazdki3 gwiazdki4 gwiazdki5 gwiazdek (197 głosów, średnia: 4,15 z 5)
zapisuję głos...