5 powodów dlaczego mężczyźni lubią dojrzałe kobiety

Mężczyznom podobają się nie tylko dwudziestolatki! Niektórzy cenią dojrzałość, pewność siebie i seksapil starszych od siebie. Oto 5 powodów dlaczego mężczyźni lubią dojrzałe kobiety już na pierwszej randce

 

Polecamy również: Czego mężczyźni chcą w łóżku

dojrzałe kobiety - mężczyźni lubią dojrzałe kobiety

fot. EAST NEWS

5 powodów dlaczego mężczyźni lubią dojrzałe kobiety  – Pewność siebie i niezależność

Starsze kobiety przede wszystkim wiedzą już kim są i znają siebie i swoje ciało. Z tego wynika ich niekwestionowana pewność siebie. Często powtarza się, że jest ona jednym z afrodyzjaków, które przyciągają mężczyzn. Umiejętność przyjmowania komplementów i  asertywność są bardzo seksowne.

Pewność siebie ma jeszcze jedną zaletę – taka kobieta jest spokojniejsza, bardziej zrelaksowana. Nie smuci się z rzeczy, które są dla mężczyzn błahostkami.  Nie wypomina wszystkiego, jest samodzielna i samowystarczalna – nie uwiesza się na mężczyźnie wiecznie potrzebując jego pomocy i obecności.

5 powodów dlaczego mężczyźni lubią dojrzałe kobiety – Niezależność

Zarówno finansowa, jak i w związku. Starsze kobiety wiedzą dokładnie czego chcą i nie poświęcają czasu na gierki i podchody w związku. Są szczere i nie boją się powiedzieć wprost o problemie.

Niezależność emocjonalna i finansowa pociąga szczególnie mężczyzn, którzy są znudzeni partnerkami, które ciągle liczą na ich pomoc. Doceniają to, że kobieta sama jest w stanie zapłacić za swoją kolację i drinka. Jednocześnie mają to poczucie, że muszą się bardziej starać – kobieta niezależna nie potrzebuje mężczyzny, ona szuka równorzędnego partnera.

5 powodów dlaczego mężczyźni lubią dojrzałe kobiety – Szczerość

Już o nie wspominaliśmy. Często w relacjach damsko-męskich dochodzi do niedopowiedzeń, czy gierek. Młode dziewczyny miewają huśtawki nastrojów, sprawdzają siłę uczuć swojego partnera. Wszystko to wynika oczywiście z braku pewności siebie. Dojrzałe kobiety jednak nauczyły się już stawiać sprawy jasno. Nie mają chęci na zabawę w podchody.  Dzięki temu nie są proste do zdobycia i zatrzymania przy sobie.

Zobacz też: Fantazje seksualne i romantyczne nadzieje które miewamy, bo … oglądamy seriale

5 powodów dlaczego mężczyźni lubią dojrzałe kobiety – Doświadczenie

Dojrzałe kobiety posiadają już spore doświadczenie w związkach. Wiedzą jak chcą być traktowane i potrafią postawić sprawę jasno. Są bardziej stabilne emocjonalnie, jednocześnie mogą tym doświadczeniem się dzielić. Stają się przyjaciółkami i partnerkami. W dodatku są świetnymi rozmówcami. Inteligentne kobiety dzięki temu nie są jedynie dobrze wyglądającymi ozdobami dla mężczyzny.

5 powodów dlaczego mężczyźni lubią dojrzałe kobiety – Seks

 Kuguarzyce, czyli dojrzałe, seksowne kobiety słyną ze swojego doświadczenia w sypialni i wysokich wymagań. Nie boją się mówić czego od partnera oczekują również w łóżku. W dodatku potrafią mu pokazać jak ma to osiągnąć. Nie boją się rozmów o seksie i znają swoje ciało doskonale. Posiadają również wiedzę i umiejętności , jak zadowolić mężczyznę. Są doświadczonymi kochankami o wysokim libido!

A może znacie inne powody, dla których mężczyźni uważają starsze od siebie kobiety za wyjątkowo seksowne?

Oceń ten artykuł:

1 gwiazdka2 gwiazdki3 gwiazdki4 gwiazdki5 gwiazdek (301 głosów, średnia: 4,54 z 5)
zapisuję głos...
Komentarze
 1. martucha180  2 marca 2015 09:39

  A dojrzałe kobiety lubią dojrzałych mężczyzn.

  Odpowiedz
 2. bbo  2 marca 2015 10:48

  Pokazaliście ikony!!!

  Odpowiedz
 3. basiaj  2 marca 2015 23:03

  Takie uogólnienie.

  Odpowiedz
 4. lilkawodna  3 marca 2015 09:41

  Mężczyźni cenią w kobietach pewność siebie i niezależność i to ich najbardziej pociąga w dojrzałych kobietach. Dojrzała kobieta to także doświadczona i mądra kobieta. A mądra kobieta jest seksowana.

  Odpowiedz
 5. Elżbieta Wawer  3 marca 2015 21:53

  Lubią dojrzałe kobiety ale i tak potem je zostawiaja dla młodszych kobiet tak to sie zawsze kończy

  Odpowiedz
 6. Ewelina  1 kwietnia 2015 22:33

  za 30 lat też będę dojrzała…. he he

  Odpowiedz
 7. Kmakolagwa  25 czerwca 2015 11:09

  Super.

  Odpowiedz
 8. Aneta  17 sierpnia 2015 15:37

  Może i coś w tym jest, ale ja tam jestem młodsza od swojego partnera i chyba dobrze nam z tym 😉

  Odpowiedz

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany