5 powodów dlaczego mężczyźni lubią dojrzałe kobiety

Mężczyznom podobają się nie tylko dwudziestolatki! Niektórzy cenią dojrzałość, pewność siebie i seksapil starszych od siebie. Oto 5 powodów dlaczego mężczyźni lubią dojrzałe kobiety już na pierwszej randce

 

dojrzałe kobiety - mężczyźni lubią dojrzałe kobiety

fot. EAST NEWS

5 powodów dlaczego mężczyźni lubią dojrzałe kobiety  – Pewność siebie i niezależność

Starsze kobiety przede wszystkim wiedzą już kim są i znają siebie i swoje ciało. Z tego wynika ich niekwestionowana pewność siebie. Często powtarza się, że jest ona jednym z afrodyzjaków, które przyciągają mężczyzn. Umiejętność przyjmowania komplementów i  asertywność są bardzo seksowne.

Pewność siebie ma jeszcze jedną zaletę – taka kobieta jest spokojniejsza, bardziej zrelaksowana. Nie smuci się z rzeczy, które są dla mężczyzn błahostkami.  Nie wypomina wszystkiego, jest samodzielna i samowystarczalna – nie uwiesza się na mężczyźnie wiecznie potrzebując jego pomocy i obecności.

5 powodów dlaczego mężczyźni lubią dojrzałe kobiety – Niezależność

Zarówno finansowa, jak i w związku. Starsze kobiety wiedzą dokładnie czego chcą i nie poświęcają czasu na gierki i podchody w związku. Są szczere i nie boją się powiedzieć wprost o problemie.

Niezależność emocjonalna i finansowa pociąga szczególnie mężczyzn, którzy są znudzeni partnerkami, które ciągle liczą na ich pomoc. Doceniają to, że kobieta sama jest w stanie zapłacić za swoją kolację i drinka. Jednocześnie mają to poczucie, że muszą się bardziej starać – kobieta niezależna nie potrzebuje mężczyzny, ona szuka równorzędnego partnera.

5 powodów dlaczego mężczyźni lubią dojrzałe kobiety – Szczerość

Już o nie wspominaliśmy. Często w relacjach damsko-męskich dochodzi do niedopowiedzeń, czy gierek. Młode dziewczyny miewają huśtawki nastrojów, sprawdzają siłę uczuć swojego partnera. Wszystko to wynika oczywiście z braku pewności siebie. Dojrzałe kobiety jednak nauczyły się już stawiać sprawy jasno. Nie mają chęci na zabawę w podchody.  Dzięki temu nie są proste do zdobycia i zatrzymania przy sobie.

 

5 powodów dlaczego mężczyźni lubią dojrzałe kobiety – Doświadczenie

Dojrzałe kobiety posiadają już spore doświadczenie w związkach. Wiedzą jak chcą być traktowane i potrafią postawić sprawę jasno. Są bardziej stabilne emocjonalnie, jednocześnie mogą tym doświadczeniem się dzielić. Stają się przyjaciółkami i partnerkami. W dodatku są świetnymi rozmówcami. Inteligentne kobiety dzięki temu nie są jedynie dobrze wyglądającymi ozdobami dla mężczyzny.

5 powodów dlaczego mężczyźni lubią dojrzałe kobiety – Seks

Kuguarzyce, czyli dojrzałe, seksowne kobiety słyną ze swojego doświadczenia w sypialni i wysokich wymagań. Nie boją się mówić czego od partnera oczekują również w łóżku. W dodatku potrafią mu pokazać jak ma to osiągnąć. Nie boją się rozmów o seksie i znają swoje ciało doskonale. Posiadają również wiedzę i umiejętności , jak zadowolić mężczyznę. Są doświadczonymi kochankami o wysokim libido!

A może znacie inne powody, dla których mężczyźni uważają starsze od siebie kobiety za wyjątkowo seksowne?

Przytulanie na różne sposoby. Jak rozumieć Jego gesty

Przytulanie na różne sposoby. Jak rozumieć Jego gesty

Przytulanie jest to niezwykle ważna rzecz w życiu, podczas przytulania czujesz bliskość partnera  i bardzo dobrze wpływa to na samopoczucie każdej z nas! To w jaki sposób on cię przytula w dużej mierze oznacza co

Oceń ten artykuł:

1 gwiazdka2 gwiazdki3 gwiazdki4 gwiazdki5 gwiazdek (305 głosów, średnia: 4,54 z 5)
zapisuję głos...
Komentarze
 1. martucha180  2 marca 2015 09:39

  A dojrzałe kobiety lubią dojrzałych mężczyzn.

  Odpowiedz
 2. bbo  2 marca 2015 10:48

  Pokazaliście ikony!!!

  Odpowiedz
 3. basiaj  2 marca 2015 23:03

  Takie uogólnienie.

  Odpowiedz
 4. lilkawodna  3 marca 2015 09:41

  Mężczyźni cenią w kobietach pewność siebie i niezależność i to ich najbardziej pociąga w dojrzałych kobietach. Dojrzała kobieta to także doświadczona i mądra kobieta. A mądra kobieta jest seksowana.

  Odpowiedz
 5. Elżbieta Wawer  3 marca 2015 21:53

  Lubią dojrzałe kobiety ale i tak potem je zostawiaja dla młodszych kobiet tak to sie zawsze kończy

  Odpowiedz
 6. Ewelina  1 kwietnia 2015 22:33

  za 30 lat też będę dojrzała…. he he

  Odpowiedz
 7. Kmakolagwa  25 czerwca 2015 11:09

  Super.

  Odpowiedz
 8. Aneta  17 sierpnia 2015 15:37

  Może i coś w tym jest, ale ja tam jestem młodsza od swojego partnera i chyba dobrze nam z tym 😉

  Odpowiedz

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany