5 pomysłów na prezent dla przedszkolaka

Przedszkolaki uwielbiają się bawić i mogą to robić całymi godzinami. W tym wieku rozwija się wyobraźnia i mała motoryka, a dziecko jest coraz bardziej zainteresowane otaczającym je światem. Jest to czas, w którym kształtuje się osobowość, pierwsze zainteresowania i preferencje. Jak wybrać prezent dla przedszkolaka?

Idealny podarunek powinien być dostosowany do wieku i możliwości dziecka. Inne potrzeby będzie miał 4,5 czy 6-latek. Obecnie panuje moda na zabawki inspirowane postaciami z takich bajek jak Strażak Sam, Świnka Peppa czy Psi Patrol. Szukasz czegoś wyjątkowego? Sprawdź 5 pomysłów na prezent dla przedszkolaka!

1. Pojazdy z bohaterami

Dzieci w wieku przedszkolnym mają już swoich ulubionych bohaterów, z którymi lubią się identyfikować. Dlatego świetnym pomysłem na prezent będzie wóz strażacki, radiowóz policyjny, karetka lub inne pojazdy w zestawie z wybranym bohaterem. Na rynku znajdziesz produkty interaktywne, które wydają dźwięki, strzelają, świecą światłami i zmieniają kształty. Taka zabawka na pewno spodoba się dziecku i sprawi, że będzie mogło bez problemu odwzorować sceny ze swojej ulubionej bajki.

2. Maty piankowe

Przedszkolaki są bardzo aktywne i ruchliwe. Wszystko je ciekawi i coraz odważniej eksplorują swoje otoczenie. Jeśli szukasz prezentu, który zainteresuje dziecko i zapewni mu bezpieczeństwo, to idealnym wyborem będzie mata piankowa, mata edukacyjna lub piankowe puzzle. Miękkie podłoże z atrakcyjnym nadrukiem doskonale zamortyzuje ewentualny upadek, a jednocześnie będzie stanowiło dobrą bazę do wielu gier i zabaw. Matę piankową możesz wygodnie rozłożyć w pokoju dziecięcym, salonie lub kuchni.

3. Klocki

Klocki z drewna lub plastiku to wspaniała propozycja dla dzieci w wieku przedszkolnym. Dzięki nim Twoja pociecha będzie mogła zbudować samochód, dom lub inną budowlę zgodnie z instrukcją, lub wymyślić własną, unikalną konstrukcję. Klocki wspomagają rozwój dziecka. Podczas zabawy przedszkolak ćwiczy uwagę, koncentrację na celu, małą motorykę, pamięć i koordynację wzrokowo-ruchową. Warto podkreślić, że takie zabawki są również wyjątkowo trwałe.

4. Plecaki i worki

Kolorowy plecak lub worek z ciekawym nadrukiem to idealny prezent dla dziecka w wieku przedszkolnym. Twoja pociecha będzie mogła schować do niego strój na gimnastykę, przytulankę, obuwie na zmianę lub inne niezbędne akcesoria. Plecaki i worki bardzo się przydają również podczas wycieczek organizowanych przez przedszkole.

5. Nocna lampka

Dzieci w wieku przedszkolnym często boją się ciemności, przez co mogą mieć problemy z zasypianiem. Jeśli Twój przedszkolak nie chce spać przy zgaszonym świetle, to rozważ zakup lampki nocnej w kształcie ulubionego zwierzątka. Takie produkty emitują delikatne światło, które ułatwia zasypianie.

Znalezienie atrakcyjnego prezentu nie musi być trudne. Ważne, aby podarunek spodobał się dziecku i wywołał uśmiech na jego twarzy. Zanim zamówisz konkretny produkt, koniecznie sprawdź, czym się teraz interesuje Twoja pociecha i wybierz dobrej jakości zabawkę od renomowanego producenta.

Oceń ten artykuł:

1 gwiazdka2 gwiazdki3 gwiazdki4 gwiazdki5 gwiazdek (16 głosów, średnia: 4,38 z 5)
zapisuję głos...