5 najlepszych filmów z Halloween w tle – niekoniecznie straszne, do obejrzenia w parze lub rodzinnym gronie

Halloween – święto chętnie obchodzone w Stanach Zjednoczonych, Kanadzie czy Irlandii. W Polsce pojawiło się w latach 90. Początkowo przyjęte chłodno i bez entuzjazmu, obecnie cieszy się coraz większą popularnością – głównie wśród dzieci. Najważniejszym symbolem Halloween jest wydrążona i podświetlona od środka dynia z wyszczerbionymi zębami. Równie popularne motywy to, między innymi, duchy, demony czy czarownice.

Spis treści:

Wielkimi krokami zbliża się Halloween. Święto ma u nas zarówno przeciwników, jak i zwolenników. Jednak tych drugich przybywa – zwłaszcza jeśli w rodzinie są jakieś dzieci. Czy chcemy, czy nie, Halloween na stałe wpisało się do naszego kalendarza wydarzeń. Nie trzeba go oczywiście obchodzić, a my niezobowiązująco proponujemy 5 najlepszych filmów z Halloween w tle – sprawdzą się jako rozrywka w familijnym gronie.

5 najlepszych filmów z Halloween w tle

Źródło: www.pixabay.com

5 najlepszych filmów z Halloween w tle – niekoniecznie straszne, do obejrzenia w parze lub rodzinnym gronie

 

Halloween to święto, które możemy potraktować z przymrużeniem oka. Jest świetną okazją do wykazania się kreatywnością i do zabawy w większym gronie. My nie wymagamy od Ciebie kreatywności, wręcz przeciwnie – z chęcią podamy Ci pomysły na filmy (niekoniecznie groźne), które będą świetną rozrywką na ten świąteczny wieczór.

 

Oto pięć filmów, których akcja dzieje się w Halloween:

 

1. Miasteczko Halloween – Tim Burton

 

Film opowiada historię Jacka Skellingtona, który jest królem straszenia. Wraz z innymi potworami zamieszkującymi tytułowe miasteczko przygotowuje przez cały rok najstraszniejsze numery. Wszystko po to, aby w Święto Duchów szaleć i przerażać, kogo tylko popadnie. Jednak Jack jest już tym wszystkim zmęczony; straszenie przestaje go radować. Któregoś razu wybiera się na przechadzkę po lesie i tam odnajduje drzwi wiodące do Miasteczka Bożego Narodzenia. Po przejściu odkrywa to, czego mu brakowało. Postanawia porwać Świętego Mikołaja i zająć jego miejsce.

2. Halloween – John Carpenter

 

To wręcz obowiązkowa pozycja do obejrzenia w Halloween. Rok 1963, sześcioletni Michael Myers w święto Halloween, morduje swoją starszą siostrę. Trafia do zakładu psychiatrycznego pod opiekę doktora Loomisa. Piętnaście lat później ucieka i wraca do swoich rodzinnych stron. W noc Halloween miasteczkiem Haddonfield wstrząsa seria brutalnych morderstw.

 

 

3. Hokus Pokus – Kenny Ortega

 

To film familijny na pograniczu komedii i fantasy. Opowiada o trzech czarownicach z Salem, które zostają skazane na śmierć. Przed wykonaniem wyroku rzucają zaklęcie, na mocy którego siostry powrócą z zaświatów, jeśli w noc Halloween dziewica zapali płomień czarnej świecy…mija 300 lat, po których w końcu udaje się czarownicom powrócić… 

 

4. Straszny dom –  Gil Kenan

 

Familijna, animowana produkcja, której bohaterem jest 12-letni DJ Walters od dzieciństwa obserwujący dom Nebbercrackerów. Przekonany, że z domem jest coś nie tak, udaje się do niego wraz z przyjaciółmi w święto Halloween.  Odkryją razem przerażającą prawdę: dom jest żywym pożerającym wszystko i wszystkich potworem. Dzieciaki próbują o wszystkim powiedzieć rodzicom i policji, ale chłopakom nikt nie wierzy, a dom robi się coraz groźniejszy i coraz bardziej głodny…

 

5. Upiorna noc Halloween – Michael Dougherty

 

To film, który opowiada cztery rożne historie: seryjnego mordercy, grupy dzieciaków odkrywających mroczną tajemnicę miasta, młodej kobiety, śledzonej przez zamaskowanego człowieka i starego pustelnika. Wszystkie te opowieści rozgrywają się w małym miasteczku w noc Halloween. Film jest pełen nieoczekiwanych zwrotów akcji, czarnego humoru, a także najrozmaitszych postaci ze świata ludzi i nie tylko…

 

Czy któryś film Cię zainteresował?

Oceń ten artykuł:

1 gwiazdka2 gwiazdki3 gwiazdki4 gwiazdki5 gwiazdek (155 głosów, średnia: 4,08 z 5)
zapisuję głos...