5 najbogatszych kobiet świata

Świat wielkich pieniędzy wciąż należy do mężczyzn. Kobiety jednak radzą sobie coraz lepiej. Z roku na rok coraz więcej nazwisk płci pięknej pojawia się w zestawieniach miliarderów. Kim są? Jak zdobyły swoje majątki? Przedstawiamy 5 najbogatszych kobiet świata!

5 najbogatszych kobiet świata

pixabay.com

Inspirujące kobiety świata mody: Europa Środkowo-Wschodnia

Inspirujące kobiety świata mody: Europa Środkowo-Wschodnia

Kobiety świata mody mają olbrzymi wpływ na trendy sezonów. Wykazują się doskonałym wyczuciem stylu i są trendsetterkami. Wiele z nich ma wschodnioeuropejskie korzenie, a mimo to robią międzynarodową karierę. Ubierają miliony kobiet, dyktują trendy, a

1. Liliane Bettencourt

ranking Forbes: Najbogatsi Ludzie Świata  2017 – pozycja 14

wartość majątku: 39,5 mld USD

branża: kosmetyki

Liliane Bettencourt to najbogatsza osoba we Francji – ekonomistka, bizneswoman i filantropka. Urodziła się w 1922 roku. Miliarderka i jej rodzina są w posiadaniu 30% udziałów w koncernie L’Oreal, założonym przez jej ojca.

Liliane już jako nastolatka pracowała w firmie ojca, mieszając kremy i naklejając etykiety. Po jego śmierci odziedziczyła kosmetyczne imperium, stając się głównym udziałowcem. Utworzyła też Bettencourt-Schueller Foundation, która przyznaje młodym, europejskim naukowcom Nagrodę Liliane Bettencourt Prize w dziedzinie nauk biologiczno-medycznych.

Obecnie mieszka w Paryżu i nie jest już zaangażowana w kierowanie rodzinną firmą. Opiekę nad majątkiem musiała powierzyć córce.

2. Alice Walton

ranking Forbes: Najbogatsi Ludzie Świata  2017 – pozycja 17

wartość majątku: 33, 8 mld USD

branża: handel

Alice Walton jest jedyną córką Sama Waltona, założyciela sieci Wal-Mart. Majątek odziedziczyła po ojcu. Razem z braćmi stoi na czele rodzinnej firmy, jednak sama nie jest zaangażowana w prowadzenie biznesu. Wspiera sztukę. Otworzyła Crystal Bridges Museum of American Art w Bentonville. W zgromadzanej kolekcji znajdują się dzieła sztuki należące wcześniej do niej należące. Wycenia się je na kilkaset milionów dolarów.

To największa filantropka w rodzinie. W 2012 roku oddała ponad 2 miliony dolarów na wsparcie szkół społecznych. Obecnie prowadzi rancho w Teksasie.

3. Jacqueline Mars

ranking Forbes: Najbogatsi Ludzie Świata  2017 – pozycja 26

wartość majątku: 23, 4 mld USD

branża: słodycze

Jacqueline Badger Mars jest już trzecim pokoleniem rodziny Marsów, która stworzyła największą firmę produkującą słodycze na świecie. Miliarderka odziedziczyła imperium wspólnie z jej dwoma braćmi po tym, jak zmarł ich ojciec Forrest.

Mars jest największym na świecie producentem słodyczy. Poza słodkościami sprzedaje także produkty żywnościowe, pod takimi markami jak: Uncle Ben’s i Pedigree. To właśnie rodzina Jacqeline wynalazła nugat oraz M&M’sy.

Jacqueline wspiera jeździectwo.

4. Maria Franca Fissolo

ranking Forbes: Najbogatsi Ludzie Świata  2017 – pozycja 29

wartość majątku: 22, 1 mld USD

branża: słodycze

Maria Fissolo urodziła się w 1941 roku i jest wdową po zmarłym w lutym 2015 r. Michele’u Ferrero. Jej mąż był najbogatszym Włochem i ojcem gigantycznego imperium słodyczy, znanym przede wszystkim ze stworzenia marek: Nutella, Tic-Tac i Kinder Chocolate.

Biznes kontynuuje syn Marii. Stara się, by firma pozostała w rękach rodziny.

5. Beate Heister

ranking Forbes: Najbogatsi Ludzie Świata  2017 – pozycja 24

wartość majątku: 25, 9 mld USD

branża: handel

Beate Heister i jej brat Karl Albrecht jr –  są potomkami Karla Albrechta seniora, który umarł w lipcu 2014 r.  Po II wojnie światowej ich ojciec wraz z bratem Theo zapoczątkowali rewolucje cenową w niemieckim handlu detalicznym, tworząc sieć supermarketów Aldi, opartych na strategii niskich cen.

O Beate Heister i jej bracie, spadkobiercach wielkiej fortuny, wiadomo niewiele. Miliarderka ma 6 dzieci. Wraz z mężem oraz jednym z synów zasiada w radzie nadzorczej przedsiębiorstwa.

5 najbogatszych kobiet świata: siła płci pięknej

5 najbogatszych kobiet świata

pixabay.com

Kobiety nie stanowią licznej grupy wśród najbogatszych ludzi świata. Większość krezusów to biali mężczyźni po 50. Często majątek płci pięknej został odziedziczony. Wśród miliarderek istnieją jednak wyjątki. Bogate kobiety, które swoje majątki zbudowały od podstaw to m.in. Judy Faulkner (medycyna, ochrona zdrowia), Giuliana Benetton (moda, odzież) czy Oprah Winfrey (media).

Oceń ten artykuł:

1 gwiazdka2 gwiazdki3 gwiazdki4 gwiazdki5 gwiazdek (187 głosów, średnia: 4,56 z 5)
zapisuję głos...
Komentarze
 1. Aromer0209  1 lipca 2017 15:36

  Same starsze panie, a gdzie młode przebojowe bizneswoman?

  Odpowiedz
 2. martucha180  1 lipca 2017 18:15

  Nie wiem, czy jest czego zazdrościć…

  Odpowiedz
 3. Hidari11  1 lipca 2017 19:26

  To, czego nie mają i czego kupić nie mogą nawet za miliardy, to czas. One są już starsze, więc mimo, że mogą kupić sobie wszystko, to zrobić coś niesamowitego za te pieniądze już niekoniecznie.

  Odpowiedz
 4. xtina120  2 lipca 2017 09:18

  Każda to odziedziczyła po kimś, także same do tego nie doszły….a stworzyli to mężczyźni…..widać, że kobiety potrafią zarządzać a co z tworzeniem? Fajnie jakby była lista najbogatszych kobiet które same coś utworzyły od podstaw, to by dopiero budziło podziw i szacunek.

  Odpowiedz
 5. efffciaa  5 października 2017 13:15

  Nie słyszałam wcześniej jeszcze o żadnej z tych kobiet . Smutne jest jednak tylko to co wspomniała już xtina – żadna z nich sama nie doszła do swojego majatku ….

  Odpowiedz
 6. janka1312  7 marca 2021 08:36

  ale żadna nie jest ładna ;p

  Odpowiedz

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany