5 miejsc w Polsce, które warto odwiedzić jesienią

Od jakiegoś czasu planujesz zrobić sobie dłuższy weekend w listopadzie? A może obowiązki w pracy i inne zobowiązania spowodowały, że na urlop możesz pozwolić sobie dopiero jesienią? Nie martw się – to fantastyczny czas na odpoczynek i wyjazdy! Nie do końca przekonany? Poniżej prezentujemy 5 miejsc w Polsce, które idealnie sprawdzą się na jesienne wyprawy.

 

Weekend w listopadzie – Tatry

Weekend w listopadzie - Tatry

Tatry – Czarny Staw Gąsienicowy, fot. pixabay.com

Jesień to czas… wyjazdu w góry! Decyduje o tym nie tylko mniejsze oblężenie szlaków, ale także koniec sezonu, co sprawia, że ceny noclegów i obiadów w restauracjach zdecydowanie spadają. Do tego dochodzą przepiękne widoki – zdaniem górali nie ma nic piękniejszego niż jesienny krajobraz w górach. Oczywiście, przed każdym wyjściem należy dokładnie zapoznać się z prognozami TOPR. Najlepiej wybierać proste szlaki, np. na Nosala czy Czerwone Wierchy.

Stary Rynek w Krakowie

Weekend w listopadzie - Kraków

fot. pixabay.com

Od lat marzył Ci się wyjazd do Krakowa, ale zawsze odstraszały Cię tłumy turystów? Choć stolica Małopolski może pochwalić się dużym zainteresowaniem to jesienią miasto odwiedza zdecydowanie mniej osób, co sprawia, że spacery po Starym Mieście stają się o wiele przyjemniejsze. W spokoju można odwiedzić Kościół Mariacki, Sukiennice, pomnik Adama Mickiewicza, Muzeum Historyczne miasta Krakowa oraz najnowszą atrakcję dla dzieci i dorosłych – https://historyland.pl – w którym znajdują się fantastyczne makiety wykonane z klocków LEGO®, prezentujące tak pamiętne wydarzenia jak bitwa pod Oliwą czy bitwa pod Grunwaldem.

Poznań

Weekend w listopadzie - Poznań

fot. pixabay.com

Największe miasto w Wielkopolsce warto zobaczyć przede wszystkim w okolicach 11 listopada. Wszystko ze względu na urodziny Ulicy Święty Marcin. I choć w tym roku jest ona zamknięta ze względu na remont to i tak w Poznaniu nie może zabraknąć tradycyjnego, kolorowego korowodu i wielkopolskiego smakołyku – rogala marcińskiego z białym makiem. Przy okazji warto zwiedzić Stary Rynek (w tym fantastyczne Rogalowe Muzeum) oraz ogromne Nowe Zoo.

Puszcza Białowieska

Weekend w listopadzie - puszcza białowieska

fot. pixabay.com

Choć nie jest to największy kompleks leśny w Polsce, ze względu na swój unikatowy charakter koniecznie trzeba go zobaczyć. Jesienią pradawna puszcza prezentuje się niezwykle okazale – zwłaszcza, że od końca września trwa rykowisko jeleni. W punkcie programu powinny znaleźć się Żebra Żubra, Rezerwat Pokazowy Żubra, Miejsca Mocy (miejsce kultu przedchrześcijańskich plemion) oraz Szlak Dębów Królewskich.

Świnoujście

Weekend w listopadzie - świnoujście

fot. pixabay.com

Morze jesienią? Jak najbardziej! Mimo, że to nie czas na plażowanie i kąpiele w morzu to Świnoujście oferuje wiele atrakcji. W mieście położonym na 44 wyspach można skorzystać ze spacerów po Parku Zdrojowym oraz wyruszyć w kilkugodzinny rejs po Bałtyku i Zalewie Szczecińskim, które organizuje biała flota. Atrakcją będą też odwiedziny basenu u-bootów, falochrony i Muzeum Rybołówstwa Morskiego.

Oceń ten artykuł:

1 gwiazdka2 gwiazdki3 gwiazdki4 gwiazdki5 gwiazdek (227 głosów, średnia: 4,33 z 5)
zapisuję głos...