5 kwietnia Dzień bez makijażu – pozwól odetchnąć swojej cerze !

Słowo makijaż pochodzi od francuskiego maquiller – co oznacza fałszować. Malując się retuszujemy swoją niedoskonałość, czyli tak naprawdę trochę oszukujemy, chcąc się wydać piękniejszymi, zdrowszymi, bardziej ponętnymi.

Dzień bez makijażu

Makijaż pomaga wyeksponować urodę, podkreślić jej subtelność, zamaskować niedoskonałości cery. Jest niezbędnym elementem naszego stroju, jego dopełnieniem. Dobrze zrobiony makijaż to taki, który nie przytłacza naszej twarzy, ale eksponuje to, co najpiękniejsze. Ukrywa cienie, wydobywa blask.

Nieumiejętny makijaż działa na naszą niekorzyść, zamiast oczekiwanego uroku dodaje na nam więcej lat. Szkodzi nam zbyt duża warstwa pudru, źle dobrany podkład (za jasny bądź za ciemny), posklejane rzęsy. Nie wystarczą doskonałe kosmetyki, niezwykle ważna jest tu wprawna ręka.

Wykonanie idealnego makijażu zabiera nam jednak kilka minut. Ale większość nas nie wyobraża sobie wyjścia z domu makijażu, mimo że, zabiera on cenne poranne minuty. Widok kobiety tuszującej rzęsy w korku przestał już kogokolwiek dziwić. Nie jest to jednak najlepszy sposób, gdyż można sobie zrobić krzywdę, doprowadzić do stłuczki albo ubrudzić tapicerkę. A tego żaden facet nam by nie wybaczył!

Na szczęście pojawiła się inna możliwość – makijaż permanentny, który powstał z myślą o nas, kobietach XXI wieku: zaganianych i zapracowanych, ale jednocześnie chcących wyglądać perfekcyjnie bez zbędnego tracenia czasu każdego dnia. To rodzaj tatuażu, jednak do jego wykonania zamiast barwników chemicznych używa się tych powstałych na bazie ziół, a przede wszystkim wprowadza się go dużo płyciej. Jest niemal całkowicie bezpieczny i utrzymuje się na skórze od 2 do 5 lat, w zależności od intensywności użytego barwnika. Barwnik nakładany jest na brwi, oczy i usta. Ten rodzaj makijażu pokochały kobiety na całym świecie, z dnia na dzień staje się coraz bardziej popularny, również w Polsce.

Kolejnym ułatwieniem jest zabieg przedłużania rzęs metoda 1:1. My, Słowianki rzadko kiedy zadowolone jesteśmy ze swojej naturalnej oprawy oczu. Nasze rzęsy są cienkie, rzadkie i za jasne. Jeśli pragniesz mieć absolutnie naturalne, gęste, długie i zdrowe rzęsy to jest to pomysł dla ciebie. Rezultat jest tylko jeden: olśniewające i bardzo naturalnie wyglądające rzęsy podkreślające urodę przez 24 godziny na dobę. Najlepsza jest metoda 1:1, polega ona na doklejeniu 1 rzęsy syntetycznej do 1 rzęsy naturalnej – efekt rzęsy gęste, długie, podkręcone. Możemy aplikować rzęsy różnej długości, mniej lub bardziej podkręcone nawet bez pomocy zalotki, utrzymując komfort lekkości i jednocześnie naturalny efekt. Rzęsy są idealnie oddzielone jedna od drugiej, przedłużone pojedynczo, włosek po włosku, a klej jest zupełnie niezauważalny. Oczy z tak zrobionymi rzęsami sa optycznie powiększone, odmłodzone i nabierają blasku.

U progu wiosny, gdy świeży i promienny wygląd jest na wagę złota, warto zainwestować w siebie i ułatwić sobie codzienność. Oszczędzony czas i poczucie piękna od samego rana będą z nami przez cały dzień dzięki wykonaniu profesjonalnych zabiegów np. w Fiuu Fiuu Day Spa

Oceń ten artykuł:

1 gwiazdka2 gwiazdki3 gwiazdki4 gwiazdki5 gwiazdek (127 głosów, średnia: 4,08 z 5)
zapisuję głos...