5 kreacji, ponad pół miliona kryształów Swarovski – zobacz błyszczące stylizacje MET Gala 2024

Oprócz sukni bazujących na wykorzystaniu motywu kwiatów pod postacią naszywanych na tkaninę aplikacji na MET Gali w tym roku pojawiły się także błyszczące kreacje zdobione precyzyjnie wyciętymi kryształami Swarovski w ich kultowych kolorach. Inspiracją do ich stworzenia było Słońce, Woda, Powietrze oraz Natura, a ich wyhaftowanie zajęło wiele godzin pracy. Było warto! Finalny efekt był imponujący, a pięć wyjątkowych kreacji w kolorach marki z pewnością przejdzie do historii. Zobacz błyszczące stylizacje MET Gala 2024!

Spis treści:

stylizacje MET Gala 2024

Pięć sukni bogato zdobionych kryształami Swarovski powstało specjalnie na MET Gala 2024/ Fot. mat. nadesłane Swarovski, kolaż redakcji

Giovanna Engelbert o kreacjach w duchu „Garden of time”

W tym roku na gali obowiązywał dress code poruszający się w temacie „Garden of time”. Gwiazdy więc pojawiały się najczęściej w kreacjach wykorzystujących motywy kwiatów i roślin. Specjalnie na tę okazję Giovanna Engelbert stworzyła pięć kreacji inspirowanych elementami natury, na których pojawiła się imponująca liczba kryształów. Na wszystkich 5 kreacjach było ich ponad 500.000! Co o błyszczących stylizacjach MET Gala 2024 mówi dyrektor kreatywna marki?

Moją wizją było, aby nasze muzy stanowiły ucieleśnienie elementów natury znalezionych w zaczarowanym ogrodzie pełnym kryształów, a ich suknie łączyły się z naszą biżuterią – przechodziły metamorfozę, stając się jednością. Chciałam wnieść ten sam poziom artyzmu i kreatywności do stylizacji, który wnosimy do naszej biżuterii i uchwycić piękno natury i pogodnego ducha, a także elegancję i ekstrawagancję Swarovskiego w tym ważnym momencie dla mody i popkultury – powiedziała dyrektor kreatywna marki Swarovski Giovanna Engelbert

Bogato zdobione stylizacje na MET Gala 2024

Jeśli błyszczeć to najlepiej na czerwonym dywanie! Chociaż na MET Gala 2024 nie był on w klasycznym kolorze (i był to celowy zamysł) to gwiazdy i tak rozświetliły go swoim blaskiem. Stylizacje MET Gala 2024 z kryształami Swarovski, które powstały specjalnie na tę okazję urzekają precyzją wykonania. Do tego ich blask widać było już z daleka! Obok takich projektów zdecydowanie nie da się przejść obojętnie!

Kwiatowa suknia Karlie Kloss na MET Gala 2024

Rekordowa ilość jasnoróżowych kryształów Swarovski, bo aż 240.500 pojawiło się w galowej kreacji amerykańskiej modelki Karlie Kloss. Na samej sukni było ich aż 180.000, a jej stworzenie ponoć zajęło 7 rzemieślnikom aż 225 godzin! Kolejne 60.500 pojawiło się na gorsecie. W tym przypadku jego stworzenie zajęło 1600 godzin, a przygotowało ich 5 rzemieślników. Kwiatowa suknia idealnie wpisała się w obowiązujący na gali dres code, a gwiazda wyglądała w niej zjawiskowo.

suknia Karlie Kloss na MET Gala 2024

Karlie Kloss na MET Gala 2024/ Fot. mat. nadesłane Swarovski

Inspirowana malarstwem suknia Giovanny Engelbert

Dyrektor kreatywna marki Swarovski pojawiła się w sukni inspirowanej pejzażem Gustawa Klimta. Zdobiło ją 20,000 kryształów Swarovski oraz 35,000 koralików bicone. Tu także padł kolejny rekord. Ponoć przygotowanie kreacji trwało aż 900 godzin!

suknia Giovanny Engelbert na MET Gala 2024

Giovanna Engelbert na MET Gala 2024/ Fot. mat. nadesłane Swarovski

Futurystyczny kostium Anok Yai

Zamiast wytwornej sukni Anok Yai pojawiła się na MET Gala 2024 w dopasowanym kostiumie z jedwabnego tiulu. Tkaninę zdobiło aż 98.000 kryształów Swarovski. Suknia w rożnych odcieniach niebieskiego nawiązywała do żywiołu wody. Stylizację uzupełnił ciekawy naszyjnik, kolczyki i pierścionek.

kreacja Anok Yai

Anok Yai na MET Gala 2024/ Fot. mat. nadesłane Swarovski

Zobacz też ciekawe kreacje gwiazd na czerwonym dywanie podczas uroczystości wręczania Oscarów:

Siateczkowa suknia Iriny Shayk

Modelka Irina Shayk przybyła na galę w dostojnej sukni couture, której przygotowanie trwało aż 200 godzin! Kreacja podkreśliła idealne kształty gwiazdy, a jej prosty, dopasowany krój sprawił, że modelka wyglądała niemal posągowo. Na kreacji ponoć znalazło się 84,000 kryształów Swarovski. Stylizację dopełniła oczywiście wyjątkowa biżuteria pasująca stylem i kolorem do sukni.

błyszcząca suknia Iriny Shayk

Irina Shayk na MET Gala 2024/ Fot. mat. nadesłane Swarovski

Dwuczęściowa stylizacja Imman Hammam

W interesującej kreacji pod postacią spódnicy, krótkiego golfu i peleryny pojawiła się holenderska modelka i ikona branży Imman Hamman. Soczysty kolor stylizacji budził skojarzenia ze słońcem, tym bardziej, że bił od niej niezwykły blask. Spódnica została wyszyta aż 100,000 kryształami Swarovski, a pelerynę w pięciu odcieniach przeznaczono kolejne 3,456.

stylizacja Imman Hammam na MET Gala 2024

Imman Hammam na MET Gala 2024/ Fot. mat. nadesłane Swarovski

 

Oceń ten artykuł:

1 gwiazdka2 gwiazdki3 gwiazdki4 gwiazdki5 gwiazdek (6 głosów, średnia: 5,00 z 5)
zapisuję głos...